Pečie celé Slovensko

Jeffo Minařík

Hudba:

Tom Howe

Účinkují:

Juraj Bača (moderátor), Milan Junior Zimnýkoval (moderátor), Jozefína Zaukolcová, Petra Tóthová, Viliam Bajzík, Beáta Karelová, Magdaléna Kelemenová (více)

Pečie celé Slovensko je talentová reality show zameraná na výnimočné pečenie. Dvanásť finalistov si počas desiatich týždňov zmeria sily v troch výzvach, aby Slovensko mohlo spoznať Majstra alebo Majsterku pekárku. Hodnotiť ich budú prísne porotkyne a cukrárske odborníčky - Jožka Zaukolcová a Petra Tóthová. Programom budú sprevádzať vtipní moderátori, a najmä ochutnávači - Juraj Bača a Milan Zimnýkoval. (RTVS)

DocBrown

Navnadeny povedenym ceskym Bake-off jsem zkusil par dilu Slovenska a je to bohuzel vyrazne horsi. Daleko mene se drzi puvodniho formatu a stylem spise podobne otresnemu novackemu MasterChefovi, vyberem soutezicich, durazem na 'emoce' a druhou hroznou porotkyni. Pouze Josefina tady vystupuje z podprumeru, mozna predci i ty ceske porotce, ale uroven soutezicich zdaleka nedosahuje te ceske ani britske. Pripada mi, ze tam byly jina kriteria pro vyber. ()

corona

Nie som fanúšik súčasných televíznych šou a ani  programov o varení, nepatrím medzi uctievačky svätého kvásku ale táto relácia ma zatiaľ baví. Teší ma aj to, že tam nevrieskajú  po sebe žiadne tučné ropuchy ako v súkromných televíziách.  Musím však vytknúť občasné zbytočné hranie na city ale chápem, že zle vymiešaná plnka a nevyklopené cesto vie byť riadna životná tragédia.  Dúfam že to kamarátstvo medzi súťažiacimi bolo aspoň z časti úprimné. Pri tomto type formátu a dvoch poradkyniach, mi príde účasť dvoch moderátorov zbytočná ale druhej strane sa dá, vzhľadom k množstvu vyprodukovaného jedla, prítomnosť Juniora pochopiť. ()

peetrejr

Zaujímavá relácia. Pečenie nie je môj šálok kávy ale toto bolo fajn. Reálne som so v nedeľu zapol telku presne kvôli tejto relácii. Neviem, nie je to ďalšia debilina ako Bez servítky alebo Moja mám vari lepšie ako tvoja. Sú tam proste normálny ľudia, normálny porotcovia aj moderátori. Nápad je pravdepodobne odkukaný z Českej verzie ale to mi nevadí. Nie je to ďalšia televízna sračka ale pre mňa príjemný nedeľný večer. ()

mosem

Nemohu se ubránit srovnání s českou verzí, která byla pro mne mnohem lepší. Lepší výběrem moderátorů, lepší přístupem a prezentací porotců. Jistě, na způsob hodnocení může mít každý z nás jiný názor, stejně tak je individuální chuť a preference. Ale česká verze mně v jejich případě přišla civilnější a vůči soutěžícím přátelštější. Porotci se na každém výrobku snažili mimo toho negativního najít alespoň něco maličko k pochvale, moderátoři mně přišli vtipnější aniž by se dostávali za hranici trapnosti. Nicméně, ve srovnání s jinými pořady, na které lze dnes v televizi narazit stále "jednooký mezi slepými". ()

Bob0

Na to, koľko hlúposti sa teraz na Slovensku točí, veľmi solídna relácia. Aj tí najslabší pekári sú vlastne dobrí, pretože sa to tu berie až veľmi profesionálne a porotkyne hodnotia každú maličkosť. Stále lepšie než Bez servítky a Prostřeno! , kde sa môže prihlásiť hocikto, hoc nevie poriadne uvariť ani párky. Není to bohvieako zábavné, no aspoň to je na úrovni a každý kto rád varí alebo žerie (ja som druhá skupina 🙃) si to môže pozrieť (a závidieť im tie pochúťky 😋). ()

• Súťažiaci piekli celkovo 81 hodín podľa 150 receptov. Použili 468 druhov surovín, ktorých bolo vyše 1500 kilogramov. (krasomama)