Blood and Lace

Horor

USA, 1971, 87 min

Paul Hipp

Ed Carlin

Prestoze jde evidentne o produkcni becko, film ma spravnou atmosferu, je tam skvela Gloria, a v hlavni roli okata Melody Patterson. Mne se to vlastne nakonec docela libilo. 4-(31.5.2016)

Totálně zapomenuté a neznámé, ale jinak velmi dobré, efektivní a hrůzné exploitation Béčko. Úvodní děsivá scéna, byla téměř totožná (až na vražedné nástroje) s úvodní scénou z filmu "Halloween", tak jsem si řekl, sakra to nemusí být vůbec špatný film, to musím dokoukat až do konce a nakonec jsem vůbec nelitoval. Současně, Wes Craven zcela jistě musel vidět tento film, plešatý netvor na konci se spálenou tváří a s červeno-černým proužkovaným svetrem, vzhledem jasný Freddy Kruger, kde že jen to Wes zřejmě čerpal inspiraci?! Stárnoucí Hollywoodská hvězda Gloria Grahame výtečná ve své roli bláznivé bizarní vdovy, podvodně provozující (ona nějak šidí kraj o peníze?) soukromý sadistický sirotčinec (sloužící jako koncentrák!), v provozu ji zde pomáhá šílený údržbář Len Lesser se sekáčkem na maso, který nemilosrdně likviduje každý pokus o útěk a své oběti schovává do velkého mrazicího boxu ve sklepu! Oba jednoznačně táhli celý tento levně ale dobře vyrobený film, značně nemocný a nemorální příběh působí i dnes nadčasově (ohavná látka; zneužívání a mučení mladých lidí, incest, znásilnění atd), postupné budování děsivé, surové a neúprosné sleazy atmosféry a celého toho šílenství kolem a různých nepříjemných překvapení se mi rovněž líbilo a diváka neustále drželo v napětí, jen škoda trochu z mého pohledu hloupého konce, a pár doslova vyložených filmových nelogičností a rozporů, jinak ale dobrý, na rok '71 pak zcela určitě.(5.1.2011)