Clarksonova farma

• Velká Británie Clarkson's Farm

Série(3) / Epizody(20)

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

GMVajgl

Koncept Top Gearu / Grand Tour už pomalu tleje - pořád dokola jen narafičené scénáře a sponzorovaná auta, ve kterých stárnoucí protagonisté vypadají čím dál nepatřičněji a Jeremy je v něm arogantní sociopat. Clarksonova Farma je oproti tomu svěží změna, je to Tao. Jeremy je zde mnohem zodpovědnější a skromnější tváří tvář krásné i kruté přírodě, ale zároveň zůstává starý dobrý Jeremy milující spalovací motory. Jeremy o farmaření nic neví, ale ani si na to nehraje. A protože má miliony, tak si z ničeho nic nedělá a může být obklopen experty. Divák se postupně vtipným a hravým způsobem dozvídá o životě zemědělce. I když je to také dost sestříhané a narafičené, tak věřím, že to Jeremy dělá hlavně pro radost, ne pro prachy. Navíc to celé přitáhne více pozornosti k problémům zemědělství a našeho jídelníčku. Podobné a mnohem lépe informované nahlédnutí pod pokličku farmáře lze najít na youtube kanálu "Harry's Farm". ()

NiaWolf

Clarksonova farma je takový zvláštní seriál. Je to vlastně takový zjednodušený pohled na britské farmaření. Zjednodušený hlavně v tom, že Jeremy si může dovolit rozhazovat peníze a spoléhat se na Kaleb ex machina. Sice tedy poukazuje na strasti zemědělců, zanadává si byrokracii, ale je to spíše takové povrchové. Nicméně seriál je příjemná oddychovka. Nebudete se u něj plácat do kolen, jak jste mohli být zvyklí třeba z Top Gearu, ale Jeremyho humor tu je přítomný, stejně tak jeho nechápavé výrazy a věčná smůla. Celkově je ale prostředí i lidé příjemné. Závěr pak zahřeje u srdce. ()

Idahou

Obsahově je to to co přesně čekáte od takového seriálu s Clarksnoem, ale překvapí to hloubkou. Na skvělou kameru s úžasnými scenériemi už jsme si zvykly, ale i tak musím zmínit, že ty záběry jsou parádní. Nicméně nikdy bych si asi nepustil seriál o farmaření a i kdyby jo, nikdy bych se u něj nebavil zatímco se vlastně i něco dovím - a je to skutečně zajímavá sonda do života farmáře. Není to tak, že by jste se váleli smíchy u každé epizody, ale každá je zajímavá a to včetně té, kdy se objeví COVID... sakra, to byla si spoiler, co? ()

Warhaus

,,We never know what Jeremy is gonna to do next..'' tenhle pořad nemá chybu. Vše působí autenticky, poučně, zábavně a celý zážitek je intenzivní celých osm dílů. Od nákupu Lamborghiny traktoru, přes sheepsex až po shánění komabjnu. Každý se doplňuje a vlastně jsem ani jednou nepomyslel, že by mi chyběl někdo z velké trojky, byť na ně Jeremy trefně narážel. Vše je, i přes menší štáb, bezchybně natočeno. Tenhle pořad dokonale vystřídal The Grand Tour. ()

Judy24

Po první epizodě to vypadá dost dobře. Výborná vyrovnaná kombinace edukace a zábavy. Působí to o dost opravdověji než Grand Tour, je vidět, že fakt točili, co se dělo a nevymýšleli gagy navíc (takže když Jeremy nakupuje zemědělské stroje a člověk tak nějak automaticky čeká, že koupí něco úplně blbě, tak se to buď nestane nebo to minimálně v epizodě dál nezazní), což je osvěžující. Jeremy působí jako o dost menší blbec než v GT, šetří přiblblými vtipy, nemá se s kým předhánět. Dost mu věřím, že to bral vážně, a že prostě chtěl tu farmu rozjet co nejlépe. A hodně oceňuji jak je vidět jeho respekt k práci a pracujícím lidem, kteří přitom vydělávají zlomky toho, co on. Jeremy Clarkson snad poprvé, co si ho pamatuju, působí opravdu pokorně. Fakt dobré, těším se na další epizody. ()

Vanchovi

Tak sa to robí, do psej matere! Kde sa hrabú všetky tie trápne farmy v slovenských televíziách. Nasmial som sa viac ako pri hocakej komédií a zároveň sa naučil niečo nové. Dúfam, že bude pokračovanie. ()

Uesbe

Nič nie je bio! Clarkson je protivný starnúci boomer ktorý si myslí, že s vekom sa stáva exponenciálne múdrejším.....nuž po roku na vlastnej farme a fajnovom rozhodnutí obhospodarovať ju vlastno-lambovo... Zmúdrel. To mu necháme. A aj rybníček Kalebovo háro a kryptického Geralda. ()

Felisr

Nejen černohumorný pohled na nedoceněnou rolnickou dřinu. Venkovem nepolíbený Clarkson sice čekal menší životní facku, co ale asi nečekal bylo, že ho realita místo facky přetáhne rovnou dveřma od chlíva... Kdo nezná animované večerníčky Ovečka Shaun, obětujte několik minut a pusťte si pár dílů, až dojde na Clarksonovu rekvalifikaci na pasáka / chovatele / porodní bábu, o to více si některé asociace užijete. ()

cerdax2

Pohadka o tom, jak se strejda Jeremy na stary kolena pokousi usadit a byt farmarem. Vtipne pojaty vhled do jednoho roku na farme. Mile, odpocinkove podivani. Pro fanousky Jeremyho Clarksona povinnost ;). 90% ()

Vojta-x

Šílený a přesto perfektně koukatelný. Clarkson je sám sebou a takové pořady chci. Ne politicky korektní o hovně Už se těším na další řadu Zábava, legrace, černý humor.... tohle můžu ()

Perunwit

Už dlouho jsem se tak nepobavil. Po lehce tápavém prvním díle se Jeremy dostal do role a jede jako pila. Fakt paráda. Parkoviště pro hendikepované mě zabilo!!! ()

Proso

Clarkson opět dokazuje to, co řekl už před lety v Top Gearu. "Sometimes my genius is .. it's almost frightening". Udělat takovou bombu z pořadu o farmaření, to skutečně nemá obdoby. ()

p.a.douch

Tenhle chlap by měl více přemýšlet než něco plácne nebo napíše, ale koukat na jeho pořady je dobrá zábava. Kdo by čekal, že pěstování různých plodin, chování krav, ovcí a slepic bude diváka (tedy mě) bavit přes 12 hodin. A NAKONEC BUDE CHTÍT VÍC. Bohužel Amazon kvůli Megan (ta ženština škodí kudy chodí) vyměkl a ukončil s ním spolupráci, takže nás už asi čeká jen jedna série. Clarksonovi to zřejmě může být fuk, ale nás ti blbci připravili o kopec zábavy. No a Bezos je taky pěknej měkoň, jestliže ustoupil. ()

BIG.NINE.CF

Byl jsem překvapený, jak mě to chytlo. O zemědělství nemám ánung, tak jsem se aspoň něco zajímavého dozvěděl. No a pokaždé, když se na obrazovce objevil Gerald, tak jsem chcípal smíchy. A Kaleb s jeho komandováním a rýpáním, na které Jeremy není zvyklej, je už jenom třešnička na dortu. Dává mu dobrou čočku 🤣🤣🤣 Těším se na další série, pokud budou 👍 ()