Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Sledujte příhody impulzivního Cupheada a jeho opatrného, ale poddajného brášky Mugmana v animovaném seriálu podle oblíbené videohry. (Netflix)

Videa (3)

Trailer

Recenze (29)

NifKor 

všechny recenze uživatele

Cuphead je 1. zklamání tohoto roku a bojím se kolik jich ještě příjde. Od seriálového Cupheada jsem očekával hodně a tvůrci nedokázali naplnit moje očekávání. Příběh mi moc nesednul, i když v základu je pořád stejný, tak prostě to ostatní na mě nefunguje a nedokážu pochopit, proč prostě příběh neudělali na styl hry. Místo toho tu prostě máme jen 1. a pár dílů ve druhé polovině série, které doslova na sebe navazují a prostě já to nechápu. Je pěkné, že se zde objevují bossové ze hry, ale prostě to jak jsou v seriálu využití mi nejde do hlavy. Když ale nebudu zde řešit to, jak seriál mohl vypadat, tak 1. polovina seriálu je solidní a kvalitu si často drží stejnou. Na druhou stranu to je 2. polovina, která na kvalitě hodně upadá a samotné díly působí strašně nelogicky a na sílu. Skvělý příklad jsou 2 díly se svetrem. Nepochopil jsem záměr tvůrců, který s tímhle dílem zamýšleli, ale působil na mě jako strašně na sílu udělaná výplň, která je nelogická. Co mě ale naopak u seriálu vážně potěšilo je délka, která je sice vážně krátká ale zato seriál rychle uteče a nemá žádná hluchá místa a nestalo se mi, že bych se u nějakého dílu vyloženě nudil. Animace je prostě skvělá a její kombinace se starými zvukovými efekty společně se soundtrackem je super.  Postavy jsou dobře napsané ale kvůli ratingu, který seriál má až moc příliš dětinské a kvůli tomu někdy až moc otravné. Záporáci nevyužiti a celkově svět je sám nevyužit na plno. Bylo pěkné vidět např. postavu vepře ze hry, který ale bohužel kvůli tomu, že je každý díl o něčem jiným úplně na sílu vložen. Samotný seriál je solidní a někdy je vážně i fakt dobrý, ale prostě to co z toho vylezlo není to co jsem si přál. 7/10 ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zásluhou nezávislých herních vývojářů, StudioMDHR, ožila jedna z nejikoničtějších animovaných grotesek 30. let minulého století, a díky jejímu následnému hernímu úspěchu nyní i seriál z produkce Netflixu. Cuphead na scénu! slaví svůj úspěch na zdravé bratrské rivalitě, která v těch nejsvízelnějších situacích přeroste v sourozeneckou spolupráci a sounáležitost. Právě to dělá seriál jedinečným a zejména u diváků, kteří mají nějakého sourozence, zacílí do černého. Krásný a originální předloze hold vzdávající animovaný seriál. Čtyři hvězdy a natěšenost na další díly. 👍 (19.02.2022) ()

Reklama

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele

*8/10* Už v době vydání samotné hry si Cuphead získal velké množství fanoušků a není se tedy čemu divit, že opět zažívá oprávněný úspěch, a to v podobě animovaného seriálu. Ústřední dvojice Cupheada a Mugmana se skvěle doplňuje a společně nám představují při svých dobrodružstvích jednotlivé části ostrova a jeho obyvatele. Překvapivě je zde dobře zvládnutý i humor a divák se tak dočká velmi vtipných scének či hlášek. I zde vyniká zcela nezaměnitelný retro vizuál a úžasný hudební doprovod (vřele doporučuji si poslechnout OST ke hře, kde je více takových písní). Mírným negativem je nekonzistentnost epizod (některé byly zcela špičkové a jiné naopak průměrné až fádní). Ovšem tohle je otázka vkusu každého z nás. Celkově se ale jedná o zdařilou herní adaptaci, na kterou se může podívat úplně každý. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Dá se i říct, že sem se i bavil a to i přestože je to zaměřeno převážně na děti, i když je tu pár věcí které to tak trochu posílají do té dospělejší úrovně. Co je na seriálu, naprosto, ale naprosto boží, je ta animace postav, města i jeho okolí a vůbec, všeho co se tu objeví, má to takovou tu animační padesátkovou atmosféru a byla radost na to koukat. Každá z těch postav, co se tu objeví má svůj jedinčný umělecký styl a i osobnost, co se týče osobnosti, tak jediná normální postava je asi ta koza co má Konvička na zahradě, protože velká většina postav, sou šejdíři, zloději, rváči, psychopati, sérioví vrazi, únosci dětí a nebo jen děsivé potvory, co chtějí Cupheada a Mugmana sežrat. Takže co díl, to jiné nebezpečí hrozí Cupheadovi a Mugmanovi a tady však přichází největší neduh celého seriálu. Co díl to prostě něco jiného, hodně mně mrzelo že to nemělo větší návaznost, na hlavní příběh, ono se občas objeví díl co mi připomněl o čem to vlastně je, ale kdyby se v seriálu řešil onen hlavní problém, s tím, že by se k tomu přidali nějaké menší a větší věci, tak je to u seriálů bývá, tak by to bylo lepší. No a pak je tady délka, u některých dílů, sem si říkal že onen úvod a závěrečné titulky, sou delší, než samotný díl. A je to škoda, protože poslední tři díly ve třetí sérii, jasně ukázali, že by to fungovalo celé lépe, kdyby to bylo celé jednotné a delší. Protože poslední tři díly, ukazují seriál ve své nejsilnější podobě, je to ten finální boss se vší parádou. A tady bych to mohl ukončit, dát tomu tři hvězdy a nazdar, ale je to jedno velké ALE a tím je postava Ďábla. Ďábel je zde dětinský narcista, který vybouchne při každé příležitosti, nemá sebeovládání, je unáhlený a mnohokrát se zachová jako pitomec, kdy se nechá přechcat dvěma retardovanými hrnky. Ďábel je zde v podstatě nepoužitelný a to všech bodech a směrech.......a to je právě to, co se mi na něm hrozně moc líbilo, pokaždé když se objevil tak byla radost se na něho dívat, protože přes všechny jeho chyby, je to pohodář a dobrej šéf, což je dneska vzácnost, takže kvůli Ďáblovi, dám tu čvrtou pekelnou hvězdu, zaslouží si ji. ()

FrankSusta 

všechny recenze uživatele

(recenze vznikla v době dvou sérií) Vskutku by mě zajímalo, proč tolik lidí začíná ujíždět na drogách, když se můžou podívat na tohle a cítit se zfetovale tak jako tak. Tadyten seriál... je prostě nehorázná p*čovina, která by šla popsat jako náhodná snůška zvukových efektů a originálních nápadů, pouze převedených do dětské přístupnosti. Já jsem se bavil, ale čím díly přibývaly, tím originalita a překvapení opadávalo, až se z toho nakonec bohužel stal pouze lehce nadprůměrný seriálový kraťas. Který jsem si ale skutečně užil. A postava Strejdy Konvičky by si zasloužila vlastní seriál/speciál. 7/10 ()

Galerie (32)

Zajímavosti (7)

  • V epizodě udělá Cuphead před jedním hodem koulí své gesto, kdy si vytáhne kalhoty, jenž pochází z původní hry, kde ho dělá vždy před začátkem boje. (Vlad2006)
  • Drak, kterému Cuphead a Mugman ukradnou vejce, a který se objeví na konci epizody, se jmenuje Grim Matchstick a jedná se o bosse z původní hry. (Vlad2006)
  • Když Ďábel působí chaos po městě, hraje na pozadí upravený soundtrack z původní hry z bossfightu „Carnival kerfuffle“. (Vlad2006)

Reklama

Reklama