Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Sledujte příhody impulzivního Cupheada a jeho opatrného, ale poddajného brášky Mugmana v animovaném seriálu podle oblíbené videohry. (Netflix)

Recenze (25)

Marcos22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zásluhou nezávislých herních vývojářů, StudioMDHR, ožila jedna z nejikoničtějších animovaných grotesek 30. let minulého století, a díky jejímu následnému hernímu úspěchu nyní i seriál z produkce Netflixu. Cuphead na scénu! slaví svůj úspěch na zdravé bratrské rivalitě, která v těch nejsvízelnějších situacích přeroste v sourozeneckou spolupráci a sounáležitost. Právě to dělá seriál jedinečným a zejména u diváků, kteří mají nějakého sourozence, zacílí do černého. Krásný a originální předloze hold vzdávající animovaný seriál. Čtyři hvězdy a natěšenost na další díly. 👍 (19.02.2022) ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Hra, která je do dneška signifikatní dorazila na Netflix i jako seriál Trochu jsem se bál, jak se chystají téma usadit, jestli půjde o předělávku hry nebo se půjde po vlastní ose. Zvolila se dvojka a v celku to fungovalo. Je to vlastně i  první film nebo seriál podle hry, který není úplný průser. Obecně vzato je seriál docela dobrý i  na užití pro děti, ale zrovna to v čem má vynikat,  tak to pokulhává. Včetně animace jako ze třicátých let, která je jakože uděláš přes filtr šumu, který tam v podstatě není a to samé z hudbou, která se ztratí dřív než to skoro začne. Nepočítám úvodní znělku,  která je spíše divná než chytlavá a v českém podání padesáti násobně. Dost zvláštní jsou i nějaké epizody hraničící se zábavou pro děti včetně morbidních scén nebo i epizod. Plus poslední epizoda se zpíváním je jednoduše hovno, jako to bývá v drtivé většině takových epizod jakýchkoliv seriálů. Není to žádná sláva, ale nemohu říct, že bych se nebavil. Ale další roky v tomto světě budou řehole. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Hru jsem hrál, a i když vypadá dětinsky, pro děti rozhodně není - jednak je dost těžká, nedohrál jsem ji dokonce ani já (!), jednak retro stylizaci dnešní děti neocení. O to víc nechápu, komu je určen tento seriál, je to fakt jen groteska pro děti a když se to nedá ovládat, je to nuda. Zahrajte si hru. ()

Melios 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[SPOILERY] The Cuphead Show je krátkometrážny seriál na motívy rovnomennej hry od kanadského štúdia StudioMDHR Entertainment, ktoré vzdáva hold klasickým Disneyho príbehom s nutnou dávkou meta humoru a cynických myšlienok. Príbeh seriálu je postavený na epizódnosti daných príbehov, čiže na seba jednotlivé diely nadväzujú často, len veľmi voľne. Okrem vizuálnej retro stránky má seriál s hrou spoločného takmer všetko. Samozrejme okrem príbehu, ktorý bol značne pozmenený, alebo priamo spravený odznova. Počas pozerania narazíte na známe postavy z hry (resp. bossov) ako Cagney Carnation, The Root Pack, Ollie Bulb, Ms. Chalice, Grim Matchstick, King Dice, boxerské duo Ribby a Croaks alebo okrem dvoch hlavných postáv - Cuphead a Mugman - aj samotného Diabla. Všetky postavy podané s jasnou rozprávkovou nevinnosťou, nadnesenou sentimentalitou a vnútorne drsným chovaním. Raz za čas sa rozhodli tvorcovia s animáciou aj mierne experimentovať a tak okrem tradičnej animácie sa tu naskytli chvíľky, kedy môžete zrieť aj stop-motion animáciu, alebo priam rotoskópiu. Okrem anglického znenia som rovno odskúšal aj český dabing, ktorý je nutno dodať, taktiež, veľmi podarený. Niektoré výrazy znejú v češtine veľmi milo (viz strýček Konvička). Posledná epizóda napovedá, že by sme sa niekedy aj mali dočkať druhej sezóny. Môžem jedine dúfať, že nenastane prípad ako s predčasne zrušeným seriálom Cowboy Bebop. Ak ste fanúšikovia pôvodnej hry alebo si len nechcete pri hraní roztrieskať svoju drahú klávesnicu (prípadne gamepad) potom, samozrejme ani seriálom od Netflixu chybu nespravíte. Jedná sa síce skôr o jednohubku, ale istotne sa pri pozeraní zabavíte. Netflix, skrátka vie ako na videoherné adaptácie. Don't deal with the devil.. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

hru neznám (a pokud je nějaká původní groteska tak tu taky ne), ale mám rád klasické animáky počínaje Pepkem Námořníkem nebo Looney Toons (z moderních kousků se jim šíleností může rovnat možná tak Spongebob) a The Cuphead Show velmi dobře oživuje tu bláznivou retro energii šedesát a více let starých animovaných grotesek. Je to šílené, chvílemi uječené, ale taky soldině zábavné a jelikož se jeden díl vejde do cca deseti minut, je celá série otázkou chviličky. Doufám, že budou i další...80% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Založeno na úspěsné hře „Cuphead“ od nezávislých vývojářů StudioMDHR Entertainment. (UncleMorty)

Reklama

Reklama