Berserker

Horor

USA, 1987, 79 min

Marcus Manton

• Slasher

Berserker - legendární vikingský medvědo-člověk, asi něco jako elitní, super nasraný, kanibalistický a záměrně vypsychovaný válečník. To zní docela dobře si myslim. Ale co s tím tenhle slasher udělal, to už tak dobře nezní. Je to vlastně o skupině mladistvých, co jedou tábořit do hor v Utahu, kde zrovna podle místních řádí divoká zvěř. Tou je samozřejmě Berserker, jenže... je to trochu naposilovanej týpek s medvědí tlamou přetaženou přes půl ksichtu, s medvědíma tlapama, a je to provedený hrozně mentálně. Moc si ho neužijete ani ale. Do toho tam řádí ještě skutečný méďa, kdo se v tom má vyznat, no je to prostě spatlaný. Dojde na wrestling, pěkně připosraný klimax. I přesto ale mě to jakž takž bavilo, sračky s teenagery nebyly nejhorší, nuda ne až taková, hezká příroda, spousta kouře valícího se z lesa (?), NĚCO to má do sobě to jo. A taky, povedený překvapení na konec! Tři tomu ale zase dát nemůžu:) Mělo to na víc.(24.3.2009)

Skupinka teenagerů se vydá za dobrodružstvím do lesa, kde se navzájem snaží vystrašit příběhy o legendárních vikingských válečnících - berserkerech - v boji rozzuřených šílenců, kteří navíc pro zastrašení protivníků nosili medvědí kůži... A jak už to tak v hororech chodí, mládež začne postupně řídnout, jak je napůl viděný berserker odtahuje do lesa... Jedná se tedy o lehce netradiční slasher s dobrým, leč ne zcela využitým ústředním nápadem, se slušnou mlhavou atmosférou, pár ne moc krvavými vraždami a silně předvídatelnou pointou... V rámci žánru průměrný kus, který neurazí, ale ani nenadchne...(5.11.2015)

Viděno na youtube. Tam najdete věcí. Ale tenhle horor mi dal sice nějakou nápaditost,ale vším to končí,bez nápadu,jen průměr.(28.4.2010)

Celkem dobrý nicméně úplně obyčejný monster/slasher horor. Prvních 50 minut se odehrává v lese kde kecaj hlavní postavy a choděj po lese kde se začnou postupně ztrácet. Je to sice celkem blbé, ale poměrně zábavné což mě docela překvapilo protože se tu celkem dost kecá. Film má poměrně dobrou atmosféru ale to nevynahradí poměrně ošklivé monstrum které se ukáže až na konci(a je mi jasné proč).(10.10.2013)

• beso74

Podpriemerný, skoro zabudnutý slasher z éry videokaziet, ktorý si vypožičal nosnú tému odľahlého kempu a na všetko odhodlaného zabijaka (inovatívne siahol po niekom z histórie), pridal k tomu niekoľko tínedžrov, nejakú tu legendu a vytvoril nudné béčko. Obsadenie takmer neznáme (a to aj pre niekoho, čo sa v tých kalných béčkových vodách už niekoľko desaťročí pohybuje - najznámejším tu asi bude George 'Buck' Flower ako nórsky prisťahovalec Pappy Nyquist, John F. Goff ako policajt Hill a Beth Toussaint ako Shelly, vyzerajúca ako klon Lindy Hamilton), akcia dosť nezvládnutá a tak sa jediným pozitívom filmu javí atmosféra v lese, o ktorý sa postarala vhodná kombinácia tmy, hmly a mesačného svitu v harmónii s kakofonickou minimalistickou syntezátorovou hudbou. Navyše, na slasher sa tu dosť dlho nič nedeje (asi do 40. min) a počet obetí je povážlivo nízky. Z nostalgie a súcitu za 2.(14.6.2016)

Spíš podprůměrná vyvrazďovačka s výbornou hudbou. Skupina teenagerů si vyjede na výlet na místa původně osídlena Nory - Vikingy. Jeden z nich je vášnivý čtenář, takže má knihu o historii toho místa a přečte ostatním o kanibalských pološílených vikingských bojovnících bereserkerech. Ktomš berserkera, který na začátku připluje se v kraji motá i medvěd, takže u zabití (kterých stejně moc není) se nejasné kdo vlastně zabíjí. Ke konci se dočkáme i souboje medvěda s berserkerem, ale ten taky za moc nestojí. Stejně jako berserkerova maska a vlastně celý film. Ten je na dvě hvězdičky, třetí hvězdička je hudbu.(24.6.2010)