Reklama

Reklama

Krvavé pomeranče

  • Francie Oranges sanguines (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Ve stejnou dobu se pár v důchodu, který je zatížen dluhy, snaží vyhrát taneční soutěž, ministr hospodářství je podezřelý z daňových úniků, dospívající dívka se setkává se sexuálním maniakem a mladý právník se pokouší vyšplhat na společenském žebříčku. Jak lze očekávat, vítězem nemusí být nutně ten, na koho jsme sázeli. Takový výbušný koktejl postav rozehrává Jean-Christophe Meurisse ve svém druhém celovečerním filmu. Snímek Krvavé pomeranče, uvedený v rámci půlnočního promítání na festivalu v Cannes, staví mosty mezi dušemi žijícími v rozjitřené společnosti. (Film Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (10)

Danqo 

všechny recenze uživatele

Film o nedôvere v spoločnosti, medzi ľuďmi, politikmi, inštitúciami, o tom, že sa nedá veriť, ani veriť v spravodlivosť, že sú všetci zlí a pomôžeme si iba keď za to niečo dostaneme. Užívateľka Cheshire42 v podstate vystihla moje pocity. Pri tejto komédii som sa nesmial, už dlho mi nebolo pri filme takto ťaživo, miestami nevoľno. Našťastie posledná scéna s karmickým vyrovnaním božích mlynov môj pocit zdesenia a zmaru zjemnila. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Hořká, otřesná černá satira. "Starý svět umírá, nový bojuje o narození. Nyní je čas zrůd"(Gramsci). Současně probíhají děje: pár důchodců zavalených dluhy zkouší vyhrát taneční soutěž a pak všechno vzdá, ministr hospodářství je podezřelý z daňových úniků, šestnáctiletá dívka s připravuje a má první sex a pak znásilněna sexuálním zvrhlíkem, syn důchodců, mladý právník se zkouší vyšplhat po společenském žebříku.Hledání optimismu proti životnímu chaosu. ()

Reklama

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Koně se také střílejí šmrncnuté Pulp Fiction a Vivaldim, se vší něhou, brutalitou, inteligencí, výsměchem i grácií, všemi možnými i nemožnými kalými i nekalými způsoby účtující s "časem zrůd", odlidštěným systémem korupce, mamonu, bezpráví, lhostejnosti a zvrácené argumentační logiky, a nabízející na moha rovinách poctivě vybojovanou ryzí satisfakci a někdy dojemné a někdy škodolibé uspokojení. Naprosto okouzlující, osvobozující, rafinované dílo s přímočarým sdělením. ***** (Be2Can, Edison, s R., Lí a O.) *~ ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý súbor príbehov, ktoré sa chtiac-nechtiac ocitnú na línii satiricko-sexuálneho sprisahania. Spočiatku ma to celkom bavilo, keďže postavy boli skutočne zaujímavé, a aj príbehy mali vcelku dobrý nábeh. Len škoda, že to potom išlo do takých absurdných zvratov, ktoré nepôsobili zrovna realisticky. Ale aj v týchto situáciách to dosť ťahali vpred dôvtipné dialógy a hravé scény, ktoré trýznivým spôsobom hlavných hrdinov stavali do nelichotivých situácií. Ubrať trochu tej absurdnosti, bolo by to odosť lepšie (aj keď, už by to možno nebolo také originálne). ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Buď mám v tomhle ohledu strašnou smůlu nebo vážně ta současná tvorba stojí až na výjimky za... nechci říci za co... ale po dlouhé době jsem se odhodlal na novinku do kina a byla to ještě horší volba, než naposled. Proboha, co to zase mělo být? Doba, kdy se brutalita, fekální humor a trapné nechutnosti staly téměř běžnou součástí mainstreamové produkce, sice už trvá déle, ale proč má někdo potřebu tohle využívat i jako součást artově laděného filmu (noo... spíše pokusu o art), nechápu zhruba stejně, jako samoúčelné využití dnes tolik módní roztřesené kamery ve vybraných scénách. Ach, jak trapně mi bylo u některých scén, v nichž se další z řádky tvůrců snaží překračovat hranice a provokovat až do nechutně obludných rozměrů a vnímal, jak se půlka lidí ze sálu během promítání vytrácela... a málem jsem se přidal, kdyby tam neseděla i známá kamarádka. Když pominu otravné scény s dívkou, která strašně lační po sexu, přestože se toho bojí, tak o první polovině ještě dokážu říct, že se mi celkem líbila, i když jde o nevyrovnanou mozaiku několika prokládaných příběhů. Později jsem byl už jen naštván na tvůrce, jehož nový snímek teď oblétá svět a natvrdo kazí dobré jméno francouzské komedie včetně politické satiry, jejíž prestíž poctivě budovaly celé generace jeho předchůdců. J-Ch. Meurisse by se měl podívat na Mockyho Y a t-il un Français dans la salle?, případně Zamini od Taverniera, ať vidí, jak lze spřízněná témata zpracovat úderně, vtipně a možná i provokativně, aniž by to spadlo do nechutných fekalit. Jednu hvězdu dávám napůl za Denise Podalydèse (v menší, ale výrazné roli ministra Thieryho), který v téhle slátanině mrhal svým talentem, napůl za povedený závěr, který alespoň na konci dodal dílu rozumnou myšlenku. Ani ta však plně neomlouvá to, čeho jsem musel být svědkem v řadě předchozích scén. [30%] ()

Galerie (13)

Související novinky

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

03.10.2022

Už tuto středu začíná Be2Can v 34 kinech po celém Česku! Zahajovacím filmem bude stejně jako v letošním Cannes zombie komedie Poslední střih od Michela Hazanaviciuse. 9. ročník přehlídky… (více)

Reklama

Reklama