foto

Andrew Kevin Walker

  • nar. 14.8.1964 (55 let)
    Altoona, Pennsylvania, USA

Biografie

Andrew Kevin Walker je člen sdružení BAFTA a velmi úspěšným scénáristou. Narodil se v Altooně v Pennsylvanii, USA 14 srpna 1964, ale vyrůstal v městečku s podivným názvem Mechanicsburg. Zde i vystudoval střední školu, po které úspěšně dokončil i studium filmové produkce na Penn State University. Koncem osmdesátých let odešel do New Yorku, ale po krátké kariéře v Tower Records odjíždí v roce 1991 do Los Angeles prodat svůj scénář s názvem Se7en.

S tím mu výrazně pomohl David Koepp, kterému scénář ukázal a který se za něj velmi angažoval u New Line Cinema. Ta nakonec souhlasila, ale stále trvala na několika změnách a především na předělání velice temného konce. To ovšem odmítli v té době již na projektu pracující Fincher, tak i herci Morgan Freeman a Brad Pitt. Film se stal nejen v Americe velkým hitem, vydělal přes 300 miliónů dolarů a jméno Andrewa Kevina Walkera dostalo na zvučnosti.

Po scénáři k filmu SKRÝŠ (1994) se na čtyři roky odmlčel, během nich pouze přepracovával či dolaďoval scénáře jiných autorů, například k filmům HRA nebo HORIZONT UDÁLOSTI. V titulcích se opět objevil až v roce 1999, kdy napsal scénář k depresivní cestě pornoprůmyslem 8 MM, za který obdržel 1,25 milionu dolarů. I zde byl tlačen studiem a nakonec i režisérem Schumacherem k pozměnění negativního konce, to ale odmítl a Schumacher jej přepracoval dle sebe. Následně ale uplatnil svoje depresivní psaní ve scénáři k OSPALÉ DÍŘE, podílel se s Davidem Koeppem i na dalším filmu Davida Finchera ÚKRYT.


ZAJÍMAVOSTI:
Ve filmu ÚKRYT ztvárnil roli spícího souseda Ve filmu SE7EN ztvárnil jednu z mrtvol Všimněte si ve filmu KLUB RVÁČŮ jmen tří policistů, kteří vyslíchají hlavního hrdinu. Jmenují se dt. Andrew, dt. Kevin a dt. Walker

Ai.ma

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Nerdland
2010 Vlkodlak
2001 The Hire: Ambush
The Hire: The Follow
1999 8 MM
Ospalá díra
1995 Sedm
Skrýš
1994 Brainscan

TV seriály

1997 Perversions of Science (TV seriál)
1993 Příběhy ze záhrobí (TV seriál)
Well Cooked Hams (S05E08)

Herecká filmografie

Filmy

2002 Úkryt
1995 Sedm

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(90)