Kapky

• USA Windfall

Miliardář s manželkou dorazí na svoji luxusní chatu a přistihnou tam lupiče. To je ale situace! (Netflix)

dainio

Zvláštně natočené minimalistické drama s prvky thrilleru, kde jsem cítil i inspiraci Hitchcockem. Věřím, že to někoho nezaujme, a pomalé tempo nesedne. To je samozřejmý. Specifická věc. Dokážu si to představit i v divadelních parametrech. Avšak jedná se o dílko, které má co nabídnout. Už jen to, jak se změní situace počas filmu. Komu se vlastně fandí? Nebylo nalezení lupiče nakonec přínosné k uvědomění si vztahových problémů? Jaká je síla peněz a kdo si je zaslouží? Těch otázek vyvstane více. A taky nesmím opomenout atypickou roli Jasona Segela, který to zvládl výborně. ()

sykyntosh

Toto je jeden z nejvíce podhodnocených filmů, jaký jsem na ČSFD kdy viděl. Minimalistický film stavěný pouze na třech postavách, odehrávající se na jedné lokaci je nejspíš pro dnešního diváka něco nedostatečného. Minimaličnost je však dle mého názoru silnou stránkou tohoto filmu a je zajímavé sledovat, jak se s málem dá vytvořit tolik. Tento film má sice poněkud pomalejší tempo, ovšem tím vzniká solidní napětí a nebo také zajímavý humor, vyplívající z trapnosti celé situace. Připočtěme k tomu pěknou vizuální stránku filmu a velice dobrou hudbu, tak vznikne film, který stojí za to vidět. 7.5/10 ()

rublik05

Jsem se zase nechal napálit. Netflixu se letos s filmografií moc nedaří, servíruje vesměs samé podprůměrné hovadiny, ukázkovým příkladem je drama Kapky, které je extrémně nudné, totálně o ničem, absolutně ničím nezaujme, zkrátka naprostá ztráta času a peněz. Za zmínku stojí snad jen zajímavý konec a docela v pohodě herci. Jinak nuda, šeď, prázdnota. 3/10. ()

Greya

Uspokojivá premisa uvězněné triády v modernistickém panství, jenž dějově bagatelizuje na optimismu nepovedené loupeže, svými snímky plní aroganci přežvýkaného sukcesu technického pracháče, výhledové dekonstrukce již dávno obchodního manželství, nýbrž vydrážděnou domácí invazí, jenž výsledkem je pouhá samolibost bez vítěze. ()

faraoon odpad!

Nechápu jak se může podprůměrný režisér takto globálně znemožnit ještě více a navíc mít tu drzost předložit evropským inteligentním divákům tak řídký průjem, hloupý ve všech kategoriích ze kterých je film poskládaný. Totálně vyprázdnění ochotníci jakoby se s nechutí něco předvést vzpírali hrát. ()

iz67

O čem to do prdele bylo. Nezajimavy děj, nezajimave postavy a radoby sokujici finale. Totalni blbost a time waste. ()

hrumsrt

Při první zmínce o "větších" filmech, které nás čekají v měsíci březnu se Netflix ani nemusel moc snažit, aby mě tohle drama zaujalo. Perfektně ujetá synopse, která slibuje tu onu příběhovou archu, kterou tahle streamovací síť měsíc, co měsíc chrlí jednu za druhou. Tedy drama, kde nechybí dávka absurdna a ve výsledku je to vlastně dosti střelená podívaná. Jenže se ukazuje, že i tahle až robotická výroba může někdy narazit. Jsem až v šoku, že je tomu v případě, kdy si roličky střihnou i docela známější jména, která si jejich fanoušci zkrátka najdou. Celá ta původní premisa se zlodějíčkem, leč ne úplně originální, je asi i fajn. Ale jak to krásně dramaticky začne, tak to jako obratem ztratí veškerou šťávu a sklouzne to k prázdnému řečnění a točení se v kruhu. Zoufale tomu chybí malinko živějších dialogů a dávka energie. Obsazení je tak komorní, že pokud to není film z covidem zasažené doby, tak proto jediná výmluva musí být malinko experimentální proud. Není, to na škodu, ale ty herecké výkony jsou pak to jediné, co máte, a proto musí být špičkové od každého. Letos Akademií nominovaný Jesse Plemons je podle mě jeden z nejdivnějších herců, které aktuálně máme. Hraje často hodně podobné charaktery a mě ten jeho styl nesedí, až začínám mít pocit, že je těm filmům spíše ku škodě. Proti němu tu je "ostřílený" Jason Segel, jehož mám i docela rád, ale viděl jsem ho jen v komediálních rolích a nutno říct, že tam patří. Inu pak do třetice Lily Collins, která je pro mě jen jako kulisa a prostoru má jednoznačně nejméně a s ním i  nejhůře nakládá (avšak po Emily in Paris jde o logický reklamní tah). Ale nechci svést vinu jen na herce, obzvláště ne v tomhle žánru, tady to ty výkony nevytrhnou. Problém je scénář, který si autoři totálně vycucali z prstu a nedokázali pochopit, jak prázdně a mdle to bude ve výsledku vypadat. Když se oprostíme od premisy a hereckého snažení, tak nemáme ale vůbec nic. Zkrátka zůstane je prázdno, které Vás unudí. I na 90 minut to působí brutálně zdlouhavě a bez špetky čehokoli poutavého. Samotné finále se pak jeví sterilně a zvraty mají takovou pointu a sílu, jako když se na konci filmu hlavní hrdina probudí v posteli, že se mu film vlastně jen zdál. Vadí mi tu toho tolik, že se mi hnusí i ten světlý filtr, z kterého jen srší, že to stálo o nějaký ten miliónek navíc. Sečtu-li to, tak příběh prostý a okoukaný, obsazení takřka jalový a projev filmu děsná podprůměrnost. Prosím vraťte se o pár kroků zpět a vraťte mi zase poctivě šílený netflixovinky, tady Kapky mi tenhle pojem pošlou k kvalitativním úrovním, jakým jsou hodna německá dramatická provedení. 20% ()

Dweep

Nuda jak blázen... trochu to zachraňoval Jason, ale nestačilo. On a ten překvapivý konec jsou jediný důvod, proč dávám alespoň jednu hvězdu... ()

AndrewNewman

Škoda len, že celkovo to nie je prešpikované takými bizarnými nápadmi ako je samotný záver či scénky so záhradníkom. V tom pripade by to bola ultra zábavná krimi-konverzačka s prakticky dokonalým, feministickým završením. Tak je to ale bieda, pretože takmer počas celého filmu jedna nudná sekvencia strieda druhú, až na pár výnimiek. Pri nočnom klábosení pána únoscu s pani domacou som takmer zaspal. ()

MT_Y

No v prvé řadě já bych to nenazýval Thriller ani Drama nic takového, spíš takový jen film s komediálními chvilkami nebo spíš chvílemi pro lehký úsměv. Je to film ve kterém se prakticky nic moc neděje, tak nějak se nejvíc konverzuje, já mám rád takovýhle typy filmu takže já to hodnotím kladně. Nic extra překvapivého se tam nestalo. Závěr můžete předpovídat ve třech verzích, vyhraje verze c. 2, což pro mě očekávatelný konec, ačkoliv jsem si přál pro mě verzi c.1 neva :D Thriller : 5% Drama : 1% Polo-Úsměvné : 80% Prostě film : 14% Spokojenost : 8/10 ()

tsatsiki

Nuda, nuda a ještě jednou nuda.Kolega v práci mi říkal,  že Netflix žádné dobré filmy nenatočil, s tím já nesouhlasím, ale poslední týdny, co vydává, je bída.Tady pokus o nizkorozpočtový artový film dopadl jako hodina a půl plkání o ničem, bez nějaké akce a upřímně divím se, že jsem to dokoukal do konce.Vlastně ani nevím, za co jim dávám jednu hvězdu. ()

sinjakupre

Film mě zaujal především svým poklidným plynutím s dobrými dialogy jednotlivých postav. Vzdáleně připomínající dialogy filmů od Tarantina. Herci pro mě dosud neznámí, avšak mile překvapili. Škoda samotného závěru, který kazí celkový dojem z filmu. Zatím celkových 47% není adekvátních k výsledku a osobně bych viděl hodnocení někde mezi 65-70%. Za mě 4 hvězdy ()

Kushina

To je dopíči film typu: 4 herci a jeden barák, v kterém se bude 90 min dít naprostý, ale naprostý hovno. Snad jsem nikdy nezažil takovou zasranou upovídanou nudu. Modlení po celý čas filmu k tomu, aby už byl do prdele konec. No a konec byl sice píčovina, ale i za tu píčovinu jsem byl po těch 85ti min posranýho klábosení o hovně rád. Ztracených 90 min života, děkuji vám... 15% ()

zodiak217

Nemám rád filmy odohrávajúce sa na 1 mieste s tromi, štyrmi postavami. Je to čistá ponorka a po chvíľke má človek pocit, že je to stále o tom istom. Tento film už nezachránil ani prekvapujúci záver, ktorý zostal otvorený, keďže som nepochopil, čo ďalej s Lilly Collins? Je to cesta k novému životu alebo ujde s peniazmi? Takže jedna hviezdička za najsympatickekšiu herečku súčasného Hollywoodu Lilly Collins a ďalšia hviezdička, že nás tvorcovia našťastie trápili len hodinku a pol a nenaťahovali to delirium. ()

Panza

Tak nevím jestli tenhle film je zbytečnější než můj život, pravděpodobně jsou na stejný úrovni zbytečnosti. Film kde se sejde bohatej zmrd, nespokojená kráva a závistivej píčus. Na začátku se snaží svoji situaci vyřešit až groteskně, poté se děj pomalu a nejistě přesouvá prostřednictvím nudných a ubohých konverzací ke konci filmu. Netflix už ani nemá důvěru v divákových rozpoznávacích schopnostech, zkrátka se bojí, že by nikdo nepoznal závěr filmu.  Jednu hvězdu si zaslouží jen výběr prostředí. Krajina hezká, tu totiž nemohli posrat. No a nebo jsem možná jen moc jednoduchej typ člověka co nepozná klenot kinematografie. Vybírejte uvážlivě, jestli vám to stojí za podívání. ()

Lilith03 odpad!

Film o hovně. Zloděj chce vykrást dům, majitelé přijdou dřív, nachytají ho a pak se hodinu a půl díváte na film v jednom domě se třemi neschopnými herci a s naprosto nudnými dialogy o ničem. Ti dva pracháči si pořád na něco ztěžují, např. jak je hrozně těžký být bohatý a bílí,.. sakra mě by fakt zajímalo, zda nějaký chudý černoch nervy nerozflákal televizi. Opravdu tomu se musím smát, to je tak hrozný být bílej a bohatej, v životě se nebojím ničeho víc, než toho, že budu nedejbůh bohatá, pomoc. No takže tu máme chudáčka bílého tlustého debila, který má depku, protože jeho život je dokonalý a pak tu máme jeho manželku, která je úplně neschopná, uřvaná zlatokopka. No a pak tam je postava zloděje, jehož představitel jediný umí aspoň trochu hrát. O něm nevíme prakticky nic, vůbec nevíte proč krade, na co chce peníze, jaký je jeho problém a životní situace. No a konec... To byla už úplná sračka, ale ikdyby tam nebyl, tak to bude blbí. Řekněme to takhle, když chcete dát do filmu sériového vraha, tak ať to dává logiku a víte proč to dělá. ()

JB001

Až tak blbý to nebylo, ale nikomu bych to nedoporučil. Waste of time... tedy až na ten závěr. Ten to trochu vylepšil ()