Reklama

Reklama

Obsahy(1)

MasterChef Česko vstupuje do další sezóny a opět hledá nejlepšího amatérského kuchaře. Trojice porotců – Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt – přináší do kuchyně MasterChef i několik novinek. Velmi zásadních. V první řadě se zvyšuje výše samotné výhry, takže ten nejlepší z kuchyně MasterChef Česko si odnese 1 milion korun... Letošní řadu kulinářské show oživuje řada nových prvků a také překvapivých nástrah. Tým MasterChef Česko se letos podíval na licenci u našich protinožců, a inspiroval se především prvky, které posilují osobní vztahy v amatérské show. Naprostou novinkou, kterou ještě český divák nezažil, je mentorství porotců. Už během castingů vybírá každý porotce osobně ty uchazeče, které chce v hlavní soutěži. Uchazeč dostane kromě zástěry také odznáček s iniciálami porotce, který ho vybral. Ten nosí po celou dobu soutěže, a je tak jasně patrné, který z porotců je jeho mentorem. Neznamená to ovšem, že by díky tomu byl daný soutěžící zvýhodněn, naopak bude pod větším drobnohledem. Proměnou prošly i samotné kuchařské výzvy, které se zaměřují na nejnovější trendy, jež hýbou současnou gastronomií. Ať je to zero waste, lokální suroviny nebo například veganská kuchyně. Amatérští kuchaři se podívají do světa, a to například do Itálie, Japonska anebo Chorvatska. V minulé sérii, která nakonec vynesla prvenství kondičnímu trenérovi Romanu Stašovi, byla novinkou imunitní výzva, kterou mentoroval gastro nadšenec a herec Lukáš Hejlík. Tentokráte se v show objeví nový pojem, tzv. Zlatá zástěra, která svého majitele chrání před vyřazením. Skladba show se tolik nemění. Diváky samozřejmě čekají castingy, kde sítem projde více než stovka amatérských kuchařů. Nakonec jich zůstane pouze TOP 30 a z ní vzejde vítězná TOP 16, která se popere o vytoužený titul a jeden milion korun. (TV Nova)

(více)

Recenze (25)

JohnZ87 

všechny recenze uživatele

Porota ve složení Kašpárek, Forejt, Punčochář se zjevně velmi osvědčila a těší se i oblibě diváků. Vůbec poprvé totiž stejné trio porotců dostalo na starost už třetí řadu. Obliba této sehrané trojky navíc vykrystalizovala v další společný neméně povedený pořad Souboj na talíři. Potěšilo hostování bývalého porotce Masterchefa Mirka Kaliny ve speciální bagetové epizodě. Došlo také na hvězdný záskok v porotě - zatímco se Radek Kašpárek zotavoval po operaci zad, zastoupil ho na tři díly dvorní šéfkuchař Primy, legendární Zdeněk Pohlreich, kterého jsem si dříve často v porotě představoval, jak by tam asi působil. :-) Marodící Kašpárek se ve dvou epizodách alespoň mihne prostřednictvím videovzkazů nebo telemostů a v té třetí mu Zdeněk zase předá žezlo zpět. ()

herr_carter

všechny recenze uživatele

Další pokračování MasterChef Česko je zase dobrá zábava, porotci jsou vtipní i přísní a výběr účinkujících se zase povedl, jako ve čtyřce, nejsou tady sice takové "hvězdy", jakými byli v předchozí řadě například Pavlínka a Roman, ale zase mi přijde, že úroveň vaření všech dohromady je vyšší. Rozhodně dokoukám do konce.............. ()

Reklama

Likan7 

všechny recenze uživatele

Úplně stejné jako předchozí 2 řady s touhle porotou. To trio Kašpárek, Forejt, Punčochář je fakt totální trefa do černýho. K tomu je i vidět, že jsou to přátelé a ten feeling je pak hned mnohem příjemnější. Za mě tentokrát i fajn soutěžící a Nova se tentokrát rozhodla, že nebude nikoho šikanovat jako v předchozí sérii s jednou paní, jejíž smích a křik budí diváky soutěže ještě dnes. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Asi jediný projekt televize Nova, na který každoročně čekám jako dítě na Vánoce a i svou již 5. řadou mě pořád bavil. Tenhle prakticky dost jednoduchý kulinářský koncept mi takhle na dva podzimní večery v týdnu dost vyhovoval a jsem rád, že se MasterChef vrátí. Jo a letošní vítězství šlo opět do správných rukou. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Po tom, jak se mi líbila předchozí série, jsem se upřímně těšil na další pokračování. Porota se vrátila ve stejném složení, což je dobře, protože tahle trojice mi sedí a baví. I když musím přiznat, že několika epizodní hostování Zdeňka Pohlreicha bylo zajímavým zpestřením. Skupina soutěžících se podařila poskládat také dobře, tentokrát tam nebyl žádný rozdělovací faktor a celé to působilo takovou uvolněnější atmosféru. I když se samozřejmě bojovalo až do konce. Přišlo mi, že tentokrát to mělo svižnější průběh, což nebylo na škodu. Navíc i letos jsem s vítězkou spokojený. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Závěrečný díl podzimní páté řady show MasterChef Česko sledovalo 1,15 mil. diváků (15+), čímž se stal nejsledovanějším pořadem středečního večera a zároveň se jednalo o nejlepší podzimní výsledek pořadu. (rublik05)

Reklama

Reklama