Protektorát, tři muži a jedna vězeňská cela č. 108… V gestapáckém vězení je do cely nasazen jako konfident vězeň Evžen (V. Menšík). Nejdříve udal spoluvězně Arnošta (J. Moučka) a nyní má vyzvědět z mladého zatčeného odbojáře Karla (J. Tříska) adresu ilegálních pracovníků, kteří jsou ještě na svobodě. Karel má ale zvenku zkušenosti. Sám doplatil na to, že nezlikvidoval konfidenta… Dvěma cenami ohodnocený film Raport (Trilobit FITESU za rok 1968 – cena za nejlepší scénář, Soutěž o původní televizní inscenaci – II. cena) natočil v roce 1968 podle scénáře Jiřího Hubače Antonín Moskalyk. (Česká televize)

Pitryx

Nonstop mluvení a mluvení. Já dialogovky nemusím. Ano, herecké obsazení je skvělé, ale to je všechno. To už i Reportáž psaná na oprátce byla lepší. Toto mělo velmi slabý scénář, pro mne občas i nepochopitelný. Dávám, dvacet hercům, ale hlavně panu Hlavatému. ()

Pete

Vlastně taková standardní vězeňská historka, ovšem s famózními herci, v čele s Menšíkem v jedné z jeho nejlepších rolí. ()

Winster

Jak je vidět, dobrý film nepotřebuje desítky herců a travnaté pláně. Když je dobrá myšlenka a hrstka opravdu dobrých herců vznikají filmy jako je tento. ()

Kakofon

Tento film rozhodně patří k vrcholným dílům televizní tvorby režiséra Antonína Moskalyka. Film je hereckým koncertem dvou velkých osobností českého filmu. Vladimír Menšík v netradiční roli konfidenta zvládl svou roli mistrně. Jan Tříska v roli Karla byl také skvělý. Raport rozhodně doporučuji ke shlédnutí!! 100% ()

Smells

Pro mě velice překvapující herecký výkon Vladímíra Hlavatého co by vrchního dozorce. Samotné drama tak 70% ()

milos.bradik

Vynikající Menšík jako konfident a Jan Tříska jako odbojář. Jedinou připomínku mám k tomu, že tam měl službu pořád stejný dozorce a myslím, že by se jich ve službě vystřídalo víc, ale Hlavatý jej zahrál výborně. ()

horskejvlk

Dobrý scénář o lidských povahách které hrají svoje hry i v uzavřeným prostoru. Tak to ve vězení funguje dodnes. Viz. “Doktor čuně” jeho “spoluvězen” ho natočil na hodinky přímo kdy se mu svěřoval o chystaném trestném činu vraždy. Malý prostor kdy trávíš z někým spoustu, nekonečně, času vytvoří iluzi přátelství je to jen iluze, stačí ji vytěžit ze strany vyšetřujících a je to venku. Tedy tento scěnář stále funguje a v této inscenaci přímo rezonuje. Menšík super, Tříska jakbysmet a ta autentická věznice dokonale vše umocňuje. Jsem rád že postava dozorce SS zde není vykresleny jako karikatura nýbrž produkt jiné doby a systému. ()