Odpíchnout se

• Česko Krok vpřed (více)

Paula prepustia z väzenia za ozbrojenú lúpež a pridelia ho pracovať k Murphovi, mužovi, ktorému zomiera syn. Obaja muži si počas práce vymieňajú svoje názory, hovoria o svojich pocitoch a postupne sa zbližujú. Paul sa snaží krotiť svoju výbušnú povahu a Murph sa chce sám pred sebou ospravedlniť za chyby, ktoré urobil pri výchove syna. (oficiální text distributora)

lulu37

čo spravíte, keď večer nemáte čo robiť, v telke nič nedávajú, teda skoro nič...Krok vpred - pozrem na csfd.cz, že čo vy na to, ani jeden koment...tak ok, dám sa na to len na základe obsahu a nelutujem. Film takmer o ničom, bez deja a pritom so zvláštnou atmosférou, taký obyčajný, až je neobyčajný. Možno keby som si ho pozrela druhýkrát to zvláštne čaro sa vytratí, ale zatial je to za 5* ()

pcarogers

Jop, tak to se mi líbilo. Mladý muž vyjde z vězení ovšem nejistý sám sebou a ne zrovna s pocitem kompetence žít normálně mezi lidma. V práci však dostane staršího kolegu a .... ten mu bude učitelem, rádcem, ukáže mu svět... - mno tak to by byl takový ten krásný hollywoodský biják, u kterého by jsme si na konci všichni svorně zaplakali a pak na csfd psali, jak to bylo krásnééé. Ale tak to v tomto filmu není, neb se jedná o klasické americké nezávislé léto:-), takže hlavní hrdina dostane staršího kolegu, který je prostě obyčejný poměrně otevřený a lidský starší chlap, který zkrátka jen umožní navázat normální mezilidský kontakt. Film je naprosto obyčejný, žádné křečovité poučování a moudra, spíš zajímavý dialog dvou obyčejných amíků, kteří jsou vlastně na tom stejně jako my - snaží se svůj život nějak přežít co nejlépe a i nějakou tu moudrost získat. V některých scénách si říkáte, proč tak dlouhé a nevýrazné, ale to k nezávislým snímkům už jaksi patří a mi to za to stálo. Konec je nakonec přece jen dojemný a film byl opravdu moc krásnýýýý:-). ()

Spike86

Příjemně působící filmek, ale téměř o ničem. Dialogová konverzační záležitost v níž je nějaká ta zajímavá myšlenka, ale to je tak všechno, trochu nuda. 50% ()

Houbos

Příjemně plynoucí vzletný děj. Konverzace podpírají celý film ačkoli tvoří poměrně menší část stopáže. Ústřední duo mi nebylo vyloženě sympatické a těžko jsem si k němu hledal cestu, což přidává filmu na uvěřitelnosti. Známá věc, Liev Schreiber nehraje klaďase. Mám rád bijáky z prostředí idealizovaného amerického vidlákova. Je jich málo, takže není co řešit. Podobný: The Mudge Boy / Konec dětství ()

Matik

Překvapení a nadšení. Obdivuju tvůrce, že dokázali takovouto formou dosáhnout takového diváckého zážitku! ()