Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nebývale otevřený dokument Chinaski: Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal režisér Pavel Bohoněk. Hlavní aktéři Michal Malátný a František Táborský před divákem nic netají a bez obalu popisují své tehdejší pocity a rozhodnutí. Velký prostor dostali i bývalí členové Petr Rajchert, Adam Stivín, bratři Škochové, Marpo nebo Petr Kužvart. Cenné svědectví přinášejí bývalí a současní manažeři Milan Pešík, Hana Petřinová, Marcel Vyšín z Universal Music nebo Ladislav Vajdička z BrainZone. Kariéru Chinaski reflektují i hudební novinář Jaroslav Špulák, rádio pluggerka Marta Říhová, muzikantští kolegové David Koller a Petr Janda nebo herec Zdeněk Svěrák. (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Praxis 

všechny recenze uživatele

Práce je prostě něco jinýho, než bejt kámoš. Přijdu na podium, budu pracovat, ukážu lidem, co zaplatili nemalý prachy, že to fakt umíme, a že ten Tabáček fakt dáme, a pak se vrátit do jiný šatny a neříct si ani slovo. Hodně silný. To běžnej konzument 1.Anální fakt nezná. Konec možná trochu přeslazená exhibice Malátnýho, ale jinak velmi silný dokumentární snímek jedné z našich nejúspěšnějších kapel. 75% ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Za mě v pohodě dokument. Na Chinaski jsem s hudbou začínal, bylo mi v té době okolo 13-14 let, takže mě jejich „Tabáček“ provázel dlouhé roky po debutu. Dozvěděl jsem se, jak celá skupina začínala, od útlého dětství interpretů a snaze se prosadit co by punkrockoví muzikanti v klubech, po postupný vzestup, až absolutní úpadek, jako byla smrt „Hrocha“, nebo tak ohromné ochladnutí vztahů mezi účastníky, že to v podstatě způsobilo jejich rozpad. Každý se k tomu vyjádřil po svém, každý si našel svou pravdu, ale i pocity nespravedlnosti a politování. Ke konci to trochu ztrácelo tempo, radši bych, kdyby dokument strávil víc času v zajímavějších částech před novým vzestupem, ale jinak říkám, fajn, edukativní podívaná, jelikož jsem se do této chvíle zajímal jen o jejich hudbu, ne o to, co jí mnohdy chtěli vyjádřit a co se dělo na pozadí. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Fanouškem Chinaski jsem byl tak do jejich třetího alba (1. Signální), pak se mi ještě sem tam líbila nějaká písnička (málo známé Skopová hlava, Letím jako blázen nebo Analog), ale Tabáčkem pro mě skončili. Ale postava Michala Malátného mi je jednak svým způsobem blízká (introvert, co moc nemá rád lidi) a zároveň je (nebo byl) vedle všech těch Kollerů, Kodymů nebo Střihavků tak nějak cool. Už jeho biografická knížka (tuším někdy z r. 2013) se skvěle četla a i tento dokument byl vlastně hrozně fajn. Cením upřímnost, cením dobové záběry a cením stylové ukončení jedné etapy kapely Chinaski (protože odteď, co si budem, je to prostě projekt Malátného s Táborským (viz. plakát k filmu) + najatí muzikanti, ať se kluci navzájem poplácávají po ramenou sebevíc). ()

A_FISH 

všechny recenze uživatele

Chinaski není kapela. Kapela je třeba Slayer. Uskupení kolem pana Malátného, ovlivněné padesáti producentama, a podle toho jak se pan Malátný vyspal, případně jak se to hodilo vedení Evropydvě, vysřídalo bambilion hudebníků, se opravdu nedá označit jako kapela. Kapela je třeba Slayer. Krom toho, že je pan Malátný špatný herec, bude asi taky trochu kokot. Dokument je to ale moc dobrej a bavil mě. A Svěrák wtf. Kapela je třeba Slayer. Tak hezkej Novej rok. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Tohle v životopise Chinaski doteď chybělo. Otevřené nahlédnutí do celé historie od vzniku až po současnost. Sleduju/poslouchám až od prvních hitů, mají tady hodně dobových fotek, Malátný to celé doprovází svým komentářem, který doplňují ostatní, ať už současní nebo bývalí členové dost otevřeným a přímým způsobem. Spousta věcí se tady řekne na rovinu jak to zřejmě je. Odhalené zákulisí proč se kdy měnili různí členové. Doporučuju. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Věta: „Každej ví kulový,“ pochází z písně „Kapela“, která byla vydaná v roce 2014 na albu Rockfield. (SONY_)

Reklama

Reklama