Nebývale otevřený dokument Chinaski: Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal režisér Pavel Bohoněk. Hlavní aktéři Michal Malátný a František Táborský před divákem nic netají a bez obalu popisují své tehdejší pocity a rozhodnutí. Velký prostor dostali i bývalí členové Petr Rajchert, Adam Stivín, bratři Škochové, Marpo nebo Petr Kužvart. Cenné svědectví přinášejí bývalí a současní manažeři Milan Pešík, Hana Petřinová, Marcel Vyšín z Universal Music nebo Ladislav Vajdička z BrainZone. Kariéru Chinaski reflektují i hudební novinář Jaroslav Špulák, rádio pluggerka Marta Říhová, muzikantští kolegové David Koller a Petr Janda nebo herec Zdeněk Svěrák. (Bioscop)

Trailer

Olík

Hudební dokument o tom, že za vším hledej ženu (žena = Malátný). Nebo chcete-li, hudební dokument o „firmě“, kde se nebaví ani sponka se sešívačkou. Nebo chcete-li, hudební dokument o sexu bez lásky. Nebo chcete-li, hudební dokument o Michalovi s Michalem. Nebo chcete-li, hudební dokument, kterak Jídáš, pro pár lístků navíc, zradil. Nebo chcete-li, prostě jenom hudební dokument o jedné z nejpopulárnější tuzemských kapel posledních dekád. Dejme tomu první dvě třetiny, sice trochu (hodně) exhibice Michal Novotného alias Malátného, ale palec na horu za tu otevřenost ze všech stran. Toho nemám rád, s tím už se nechci vidět, ten mne vadil, ten je ta takovej a tamten zase makovej…..žádný mazání medu kolem huby…..sral mne, sere mne, srát mne bude a nazdar. Snad jenom ještě víc prostoru pro ty z druhé strany barikády, aby se nezainteresovaný divák nemusel spoléhat především na Malátného názory. Škoda poslední třetiny, která je už jenom strojenou reklamou na znovunabyté štěstí, ale za tu upřímnost v první hodině, za tu díky. ()

Yardak

Dokument roku! Přestože poslouchám Chinaski od roku 1997 a vím toho o historii této kapely opravdu hodně, i tak mi tento dokument poskytl mnoho nových informací (zejména o tématech, které se ven tolik nepouštějí - odchody z kapely, drogové problémy, komunikace mezi hudebníky atp.). Stejně je neuvěřitelné, že se lidé spolu nedokáží pořádně pobavit, přitom roky mohou společně dělat hudbu na profesionální úrovni (a na tom pódiu to fakt nebylo vidět!). Prostě kamarádství je něco jiného než práce :-). Výborně sestříhaný hudební dokument o populární české kapele Chinaski (dříve Starý hadry), aneb z Jičína až do O2 arény :-)). Těším se na další alba! ()

A_FISH

Chinaski není kapela. Kapela je třeba Slayer. Uskupení kolem pana Malátného, ovlivněné padesáti producentama, a podle toho jak se pan Malátný vyspal, případně jak se to hodilo vedení Evropydvě, vysřídalo bambilion hudebníků, se opravdu nedá označit jako kapela. Kapela je třeba Slayer. Krom toho, že je pan Malátný špatný herec, bude asi taky trochu kokot. Dokument je to ale moc dobrej a bavil mě. A Svěrák wtf. Kapela je třeba Slayer. Tak hezkej Novej rok. ()

William_

Wow, čekal jsem typický český sračko-dokument o úspěších a těch klišé kecech co čteme každý den z Blesku a podobných bulvárů, ale dostal jsem opravdu kvalitní snímek, kde se pravdou a upřímností nešetřilo a diváci a posluchači si tak mohli udělat dokonalý obrázek o neustálých obměnách této populární české kapely. Bravo, tohle se povedlo! ()

Pítrs85

Fanouškem Chinaski jsem byl tak do jejich třetího alba (1. Signální), pak se mi ještě sem tam líbila nějaká písnička (málo známé Skopová hlava, Letím jako blázen nebo Analog), ale Tabáčkem pro mě skončili. Ale postava Michala Malátného mi je jednak svým způsobem blízká (introvert, co moc nemá rád lidi) a zároveň je (nebo byl) vedle všech těch Kollerů, Kodymů nebo Střihavků tak nějak cool. Už jeho biografická knížka (tuším někdy z r. 2013) se skvěle četla a i tento dokument byl vlastně hrozně fajn. Cením upřímnost, cením dobové záběry a cením stylové ukončení jedné etapy kapely Chinaski (protože odteď, co si budem, je to prostě projekt Malátného s Táborským (viz. plakát k filmu) + najatí muzikanti, ať se kluci navzájem poplácávají po ramenou sebevíc). ()

• Věta: „Každej ví kulový,“ pochází z písně „Kapela“, která byla vydaná v roce 2014 na albu Rockfield. (SONY_)