Po rozchodu s přítelem se Tereza vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle, aniž by tu tušila, že tenhle návrat navždy změní její život. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. Tragikomedie Spolu nabízí pohled do chodu rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a kde není zvykem svěřovat se a mluvit otevřeně o problémech. Přesto nejde o těžké drama, ale o film, který i v dramatických situacích dokáže najít humor a naději. (Bontonfilm)

PoprockCZ

Původně jsem na to do kina ani jít nechtěla, ale nakonec jsem ráda. Scénář je až překvapivě silný a herecké výkony skvělé. Dokonce nechybí ani ukázkový turn-around point. ()

Trageeed

Spolu stojí na hlavní hereckém triu a to, jak jsou jejich postavy napsané. Veronika Žilková je prototypem utrápené matky, Štěpán Kozub je takový český Eddie Murphy, obrovský herecký talent utápěný v brakové komedii, ale když chce tak umí všechny odzbrojit. Pro mě hlavním překvapením je Kamila Janovičová, která je skvělá korporátně-karierní mrcha s ledovými emocemi, ale naprosto uvěřitelnou motivací. Takhle by měl vypadat český filmový standard... ()

petra8619

Herecké umění Štěpána Kozuba je skvělá, i obě herečky hrají dobře, ale to je tak jediné, co bych v tomto filmu pochválila. Film bohužel nepřišel do našeho kina, a tak jsem čekala až bude možné ho vidět v televizi. Moc jsem se těšila po všech těch pochvalných komentářích a recenzích. Film mě zklamal. Hlavně kvůli té pointě na konci. Spoiler: Takže ta sestra by toho nelitovala a svého bratra by nechala v ústavu, kdyby se nedozvěděla to, co se osoudné noci stalo? Aspoň tak to na mě působilo. Že takoví lidé jsou jen obtížný hmyz, ale pokud pro nás něco udělají pozitivního, tak jen z toho důvodu jsme povinni se o ně starat? Tuhle myšlenku mi film předal. ()

NikiVai

Velmi silné a křehké téma. Skvělé herecké výkony, především Štěpán Kozub je tu perfektní. Děj filmu otevírá těžkou problematiku péče o duševně nemocného a dopadu této péče na celou rodinu. Za mě to byl skvělý počin, na který budu dlouho vzpomínat. ()

erion26

Pro mě velmi silný film,hodně na mě příběh této rodiny zapůsobil.Opravdu před tvůrci klobouk dolů,👏👏👏👏👏👏👏👏 ()

TSm

O filmu jsem věděl i četl recenze. Pro mě příjemným překvapením. Žilková i Kozub perfektní. Za mě krásných 75% ()

HMTD

Vlastně mne to trochu zklamalo, podle traileru jsem čekal že to bude pro Žilkovou životní role, a že Kozub to zahraje dost věrohodně. Možná pro to, že od té doby co jsem viděl trailer, jsem zároveň viděl další dva filmy s Kozubem, jsem byl nakonec trochu zklamán, protože předvedl svůj klasický výkon a já si myslím, že tenhle film potřeboval o trochu víc. Žilková hrála skvěle, ale životní výkon to asi nebyl. Nakonec asi nejzajímavější byla Janičová která roli podává dobře, ale kazí jí to scénář. Na českou produkci to je dobrý film, ale měl rozhodně na víc. Režisér měl z těchto herců vytáhnout víc a scénář se měl ještě doladit. Navíc si myslím, že film na konci příliš chvátá, a děj by tam potřeboval víc prostoru na vykreslení situace. ()

Johnysinner

Herecký koncert a nervy drásající výkony Šťepána Kozuba,Veroniky Žilkové a Kamily Janovičové.Nemám slov,ve stoje jim tleskám a určitě doporučuji.Po dlouhé době umělecký zážitek od doby Fany s Jiřinou Bohdalovou. ()

Sa.sa

Hodně drsný, syrový film o 3 hercích... 5 hvězd za Kozuba, který to zahrál fakt dobře až jsem to nečekal... Na druhou stranu je otázka jak moc to musel hrát 😀😎😎😎 Žilková za průměr, sice to zahrála dobře, ale nepřesvědčila... Janovičová to zahrála fajn a přesvědčivě... ()

sh4ris

Na film jsem se těšila, ale přišlo zklamání. Má špatný scénář a hodně asi spoléhá na Kozubovo herectví. Jeho sestra mění chování a postoje spolu s délkou vlasů. Její chování je míň logické než postiženého bratra. Je přece tak samostatná, že od přítele jen tak odejde a přitom se dobrovolně vrací na jediné místo, kam se tak moc vrátit nechce. Nikdo tě nenutí, tak se nediv, že dostaneš facku na uvítanou. S přítelem i ostatními manipuluje, rozhoduje věci, o kterých rozhodovat nemá. Chvilku je bratr debil a pak bráška, chvilku ho bereme s sebou do práce a pak ho prdneme do ústavu. Krom neustálého křiku se ke mně  prostě nic víc nedostalo. Co se týče postavy Michala, asi vše ok, ale tuhle Kozubovu polohu jsme viděli už v Tygrech a za mě tam není krom švidrání moc rozdíl. ()

Jahoda

Do tohoto filmu se mi nechtělo kvůli Kozubovi, protože jej nemůžu ani vystát právě kvůli tomu, jak se neustále pitvoří, je tím strašně trapný a nikdy jsem nevydržela se na něj dívat. Ovšem musím uznat, že tady byl skvělý. Kdyby se takhle nechoval před kamerou pokaždé, mělo by to pro mě větší vahu. Ale i tak uznávám, že role se mu velmi povedla a film byl pro mě opravdu zajímavý. ()

Tucinka

neskutečná síla mateřské lásky k "výjmečnému" synovi...Kozub exceletní, Žilková je tu taky boží i Janovičová, no ale něco tomu prostě chybí ..scénář by šel víc vytunit...na 2hodinový film, ale jsem ráda, že jsem to viděla, za film 3* za herecke vykony dalsi 1* ()

redsparrow odpad!

Ani vtipný, ani citlivý, jenom trapný. Stylem "jedno oko šejdrem" bych se do téhle tématiky vůbec nepouštěl, přijde mi to stejně obratné jako udělat celý film na základě jedné přisprostlé anekdoty. To je cool u ohně po půl litru rumu. Štěpán je dobrý bohužel jen jako šašek v divadle a talkshow, tohle je už několikátý film, který byl totální tragédie. ()

Rudolf.Benes

Film je to sice úplně vo h*vně,ale aspoň už konečně někoho napadlo obsadit Kozuba a ukázat tak naplno jeho potenciál a hereckou genialitu.Jestli si někdo myslí že na Mars se teprve poletí,tak se plete,ten borec už tam dávno je.V případech prv.od.to sice taky někoho napadlo,ale epizodní pidirole emočně vylitýho nácka byla jen promile toho co v tom borcovi asi nejspíš doopravdy bude.Tady se sice totálně odkopal, zahrál excelentně a to tak že Žilkové se nejspíš hlavou honilo dejavu o tom co v pubertě zažívala s Hanychovou . (Jen sranda ,sorry) ale ten příběh...kua,ten příběh. Osobně si myslím že je to celé jen improvizační kostrou.No podtrženo sečteno, Dustin Hofman může být rád že se narodil dřív , páč Rejmena by hrál asi někdo úplně jiny. A budu se  těšit co pro něj napíší dalšího. Třeba nějakou megasvini ,to by bylo :) 60/100 ()

lhotik

Skvělá ukázka, jaký to je být doma doslova "uvězněna" s postiženým synem. Parádní herecký výkon Žilkové a Kozuba. I když Kozub to moc hrát nemusel. :-)  Jediné co to sráží, je zbytečná délka filmu... ()

mia.com

Bylo to fakt huste a rozhodne obdivuju lidi, co se o takto postizene staraji. Kozub je za me skvely herec, protoze zahrat takovou roli, aby ji vystihl a zaroven nezesmesnil, to chce nejaky ten herecky um. Jinak bych to klidne zkratila a rozvinula spise ten konec. Marek Nemec tam byl bohuzel minimalne, coz je skoda, protoze vypadal bozsky. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022