Reklama

Reklama

Pečovatelka Sarah

(TV film)
  • Velká Británie Help
Trailer

Obsahy(1)

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Dejf4 

všechny recenze uživatele

Zpočátku velmi solidní drama, které je správně syrové a chladné. Celkově velmi dobře byla vykreslena bezvýchodná a zoufalá situace, kterou podtrhla výborná kamera. Celé to stojí na úžasné Jodie Comer, která snímek tahá o několik pater výše. Ale bohužel v závěru se to celé překlopí a film chce být něčím větším a chytřejším. Což bohužel nefunguje a ze slušného drama je pouze lepší průměr. 6/10 ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Filmy z aktuální současnosti, tedy té, která dosud není ukončena a odsunuta ad acta, mám raději než filmy, které se zavrtávají do budoucností jako kůrovci do smrku. Film je tedy z doby "Covid 19 před plošným očkováním", kdy se ještě myslelo, že nemocní důchodci budou první (a snad jedinou) úrodou. Zajímavý je závěr, který bohužel patří mezi ty horší, ke kterými byste děj přiřadili. Přesto děj samotný není špatný a je hlavně uvěřitelný i z dnešního pohledu. Stephen Graham, kterého jsem viděl poprvé v roli k demenci směřujícího Tonyho, je perfektní. ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Velmi jednoduché zpracování scénáře.Minimum herců a exteriérů ale velmi závažné téma kovidu.Z prostředí pečovatelského domu kde v podstatě už všem tečou nervy z beznaděje.Asi tendenčně proti britské vládě. jak na lidi kašlala  - ale neukázali pohled z druhé strany :mohutné protesty proti opatřením popíračů nákazy.Kdo slyšel přímo u svého blízkého takhle lapat po dechu jako Tima(nebo jak)změní navždy názor ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Minimalistické, ale aj napriek tomu celkom fajn. Niekedy ozaj stačí iba silná téma. Herečka tiež nebola zlá. Z príbehu sa však po dramatickej stránke dalo vyťažiť ďaleko viac. V takomto podaní tak obsahová stránka filmu vyvoláva v divákovi iba chladný pocit nezaujatosti. Aspoň vo mne určite. Tu sa ukazuje, ako dôležité je vedieť vytvoriť správnu atmosféru. Priemer. 60/100 ()

Flory14 

všechny recenze uživatele

Filmu jsem hodně věřil, čekal jsem tvrdé drama které nenechá diváka chladným. Po velmi slušném začátku ale přichází tvrdá hořká pachuť. Začátek před virusem je super, Sarah jako postava mě zajímala a její linky slibovali zajímavé zápletky. "Virus část" sice trochu pokulhávala ale v některých případech byla správně drsná a nepříjemná. Nicméně konec posílá celý, vcelku slušný snímek, do kytek. Postavy začnou být úplně zmatený a divný. Film si začne hrát na něco velkého ale na to neměl pořádné základy, takže konec je táhlý a nudný. Nicméně Jodie zahrála opravdu solidně a po Last Duel musím říci že herečka umí! Ostatní herci jsou tak trochu do počtu, Stephen Graham klidně ze své postavy mohl vytáhnout více. Plusem je asi přiblížení aktuální situace do míst, kde byla krize nejvíce znát. Silnější dvě hvězdy, což hlavně kvůli začátku vcelku mrzí.  Oblíbené postavy: Sarah a Kenny  Neoblíbené postavy: Otec Sarah ()

Reklama

Reklama