Reklama

Reklama

Pečovatelka Sarah

(TV film)
  • Velká Británie Help
Trailer

Obsahy(1)

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Dejf4 

všechny recenze uživatele

Zpočátku velmi solidní drama, které je správně syrové a chladné. Celkově velmi dobře byla vykreslena bezvýchodná a zoufalá situace, kterou podtrhla výborná kamera. Celé to stojí na úžasné Jodie Comer, která snímek tahá o několik pater výše. Ale bohužel v závěru se to celé překlopí a film chce být něčím větším a chytřejším. Což bohužel nefunguje a ze slušného drama je pouze lepší průměr. 6/10 ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Velmi jednoduché zpracování scénáře.Minimum herců a exteriérů ale velmi závažné téma kovidu.Z prostředí pečovatelského domu kde v podstatě už všem tečou nervy z beznaděje.Asi tendenčně proti britské vládě. jak na lidi kašlala  - ale neukázali pohled z druhé strany :mohutné protesty proti opatřením popíračů nákazy.Kdo slyšel přímo u svého blízkého takhle lapat po dechu jako Tima(nebo jak)změní navždy názor ()

Reklama

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Silna,intenzivna,depresivna a smutna drama,ktora vynikajuco vystihuje situaciu v domovoch dochodcov,ked dorazil Covid-19,zamestnanci nevedeli,co maju robit,nedockali sa pomoci,vsetka bola sustredena na nemocnice,nic ine im nezostavalo,len sa beznadejne prizerat,ako seniori zomieraju,film je tazky na psychiku,herecke vykony su chvalyhodne,na niektore skupiny ludi sa v dnesnej dobe vobec neberie ohlad,co je zarazajuce a myslim,ze v buducnosti to bude este ovela ovela horsie,dufajme,ze raz aspon ten koronavirus zmizne,hned bude na svete o nieco lahsie i krajsie...:-) ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Ta scéna o bezmoci pomoct byla dechberoucí. Film pustil hlavně kvůli stále skvělému Stehpenu Grahamovi, ale pravda, že tady ždímala emoce i Jodie Comer. Ač jsem vůbec netušil, že snímek se bude opírat po půlce okolo Covidu, tak to stále mělo záběr autentického smradu, který každý zažil. Jasně, trochu se tam opíralo to něco co zavání nějakou agitkou a konec trochu přitažený za vlasy, ve výsledku hodně povedený menší filmek. ()

anatheman 

všechny recenze uživatele

Ze začátku se jedná o velmi nadějné drama, které líčí jedno nejmenované téma, které zasáhlo svět. V tomto snímku je tato problematika aplikovaná na prostředí jednoho anglického pečovatelského domu. Vrcholem filmu je zhruba patnáctiminutová sekvence v jeho polovině, která popisuje jednu velice neklidnou událost. Ta podle mě představuje totální filmařský masterpiece, kde se mistrně využívá technika nepřerušovaných záběrů, umná kamera a v neposlední řadě i brilantní herectví. Každopádně od této scény snímek začíná postupně upadat a z jinak nadějného díla se stává otevřená patetická a iracionální agitka. Jo, konec stojí za ... jo. Jinak Jodie je opět skvělá a vztah její postavy s Tonym (Graham) je vykreslen uvěřitelně. Tedy až na ten přetažený konec. Takže tedy 3 hvězdy. ()

Reklama

Reklama