Reklama

Reklama

Pečovatelka Sarah

(TV film)
  • Velká Británie Help
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

SilentMemory 

všechny recenze uživatele

Tak toto už má nejakú výpovednú hodnotu s úžasnou jodie cormer v čele teším sa že sa jej kariéra takto posunula lebo je to veľmi zaujímavá krásna a talentovaná herečka ....jednoducho spracované ale vytvorili neskutočné napätie. Čiže keď si túžite pozrieť horor, volíte si pustiť toto, než nejaké trápne pokusy v žánre horor. Dokonca to môžme brať ako dokument keďže skvelo odráža realitu. Môžme vidieť, ako to bolo v sociálnych službách. Z mnohých zdrojov viem, že to zamestnávateľ/zamestnanci domovov, a hlavne samotní seniori a ich rodiny mali nesmierne ťažké a tento film skvelo zobrazuje to zúfalstvo a ako to systém nezvládal. Neviem čo by som robila na mieste Sáry. Mala neskutočný pech, že nastúpila v tomto období ale pre obyvateľov domova to bolo šťastím. ()

MirkaP 

všechny recenze uživatele

První film o zasraném covidu, který jsem viděla. Rozsekal mě na celé čáře, kombinace čínské pomsty s alzheimerem byla na mě moc. Musela jsem to dát na dvě části, stejně jsem brečela furt. Ta atmosféra bezmoci, kterou jsem pociťovala tak dlouho, byla zpátky na pár klapek. A to byli tvůrci v zobrazení toho, jak moc se na pečovatelské domy (nejen ve VB) všichni vybodli, velmi decentní. Jsou přece staří a stejně umřou, tak co. Za vše hovoří závěrečný titulek - v období 3-6/20 dostaly nemocnice 80% požadovaných OP, zatímco důchoďáky ap. jen 10% požadovaných. /// Ředitele domova hraje Ian Hart, kterého známe jako profesora Quirrella z prvního Harry Pottera. Tady chybí v seznamu herců. ()

Reklama

Flory14 

všechny recenze uživatele

Filmu jsem hodně věřil, čekal jsem tvrdé drama které nenechá diváka chladným. Po velmi slušném začátku ale přichází tvrdá hořká pachuť. Začátek před virusem je super, Sarah jako postava mě zajímala a její linky slibovali zajímavé zápletky. "Virus část" sice trochu pokulhávala ale v některých případech byla správně drsná a nepříjemná. Nicméně konec posílá celý, vcelku slušný snímek, do kytek. Postavy začnou být úplně zmatený a divný. Film si začne hrát na něco velkého ale na to neměl pořádné základy, takže konec je táhlý a nudný. Nicméně Jodie zahrála opravdu solidně a po Last Duel musím říci že herečka umí! Ostatní herci jsou tak trochu do počtu, Stephen Graham klidně ze své postavy mohl vytáhnout více. Plusem je asi přiblížení aktuální situace do míst, kde byla krize nejvíce znát. Silnější dvě hvězdy, což hlavně kvůli začátku vcelku mrzí.  Oblíbené postavy: Sarah a Kenny  Neoblíbené postavy: Otec Sarah ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Velmi jednoduché zpracování scénáře.Minimum herců a exteriérů ale velmi závažné téma kovidu.Z prostředí pečovatelského domu kde v podstatě už všem tečou nervy z beznaděje.Asi tendenčně proti britské vládě. jak na lidi kašlala  - ale neukázali pohled z druhé strany :mohutné protesty proti opatřením popíračů nákazy.Kdo slyšel přímo u svého blízkého takhle lapat po dechu jako Tima(nebo jak)změní navždy názor ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Minimalistické, ale aj napriek tomu celkom fajn. Niekedy ozaj stačí iba silná téma. Herečka tiež nebola zlá. Z príbehu sa však po dramatickej stránke dalo vyťažiť ďaleko viac. V takomto podaní tak obsahová stránka filmu vyvoláva v divákovi iba chladný pocit nezaujatosti. Aspoň vo mne určite. Tu sa ukazuje, ako dôležité je vedieť vytvoriť správnu atmosféru. Priemer. 60/100 ()

Reklama

Reklama