Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Výstřední vynálezce Alva P. Hartley vyvinul novou výbušninu. Než svůj vynález stačí zaregistrovat na patentovém úřadě, potřebuje jej ochránit před konkurencí. Na to si objedná lidi z prestižní detektivní agentury. Záhy u jeho dveří zazvoní popletové Stan a Ollie. Ti v detektivní kanceláři jen uklízejí, ale Hartleyho zakázka je pro ně velkou příležitostí a tu si rozhodně nemohou nechat ujít. Oba kumpáni v Hartleyho vile samozřejmě způsobí řadu nedorozumění a zapeklitých situací. Jak je u nich zvykem, místo bombových explozí si diváci užijí výbuchy smíchu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Scénka lezení na natřený sloup tu už byla. Pohoštění fiktivním jídlem také. V ději také poznáme starší filmík „Oliver VIII“ s vdovou a mrtvými manželi, i utržený oděv s klíčem v zámku. A spací vůz to celé završuje. Mimochodem je to třetí film, ve kterém se podobná scéna odehrává. Jsou zde i další starší věci a klidně by se dalo napsat, že film je tvořen vlastně jimi. Mne to moc nebavilo. ()

Iggy 

všechny recenze uživatele

Přestože většina klasických gagů je doslova a do písmene okopírovaná ze starších L+H grotesek (např. Twice Two nebo Berth Marks), má film vcelku nosný příběh a já osobně se u něj docela bavil. Spousta nápadů s nejrůznějšími nesmyslnými vynálezy byla povedená, příběh měl tempo. Škoda, že už je na obou komicích vidět jejich věk a působí proto místy nereálně a chvílemi trapně. Závěr je dost poznamenán válečnou dobou, ale jinak je tenhle film podle mě neprávem zatracován. ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

Další nudný film Laurela a Hardyho aneb za války se jim moc nedařilo. BTW, proč ti japonci na ponorce hajlovali??? ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Tento snímek sice nenudí, ale rozhodně nepřináší nějaké bláznivé situace nebo fóry, u kterých bych se řezal smíchy. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Film bol uvedený v roku 1978 v knihe "Päťdesiat najhorších filmov všetkých čias" ("The Fifty Worst Films of All Time (and How They Got That Way)") od Harryho Medveda a Randy Dreyfussa. (Arsenal83)

Reklama

Reklama