Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Každý chce být můj nepřítel (S01E05)

(epizoda)
  • USA Everybody Wants to Be My Enemy
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 41 min

Strážkyně pořádku Caitlyn pátrá v podzemním městě po Silcovi na vlastní pěst. Jayce se pokouší zarazit v Piltoveru korupci, ale jde mu kvůli tomu o krk. (Netflix)

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vězeň 516 :). Postava s potenciálem je zpět a pokud si epizoda zopakuje atmosféru první epizody, bude to zase ono. Částečně i bylo, ale už to funguje jen napůl. Pokaždé když vidím mluvícího čokla (nebo tu ušatou jakože-elf-prostitutku), jde hodnocení dolů. ()

jirikzaboj

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Silco a Jinx mají mezi sebou neskutečnou chemii jako otec - dcera a tak trochu i věřím, že jejich emoce k sobě jsou skutečné. Ale jsem trochu naivní. Jinx je tedy definitivně Jinx a zbavuje se efektivně své minulosti a bude zajímavé vidět první konfrontaci mezi ni a VI. Mel Medarda rozjíždí svou hru s Jaycem a politika je v tomto seriálu opravdu s dialogy na vysoké úrovni a dodává tak vážnost, kterou si příběh zaslouží a je to opravdu zajímavé. Vizuálně sexuální scéna je v tomto díle mimochodem boží. Viktor probouzí pocit nechtěného záporáka a těším se, kam nás až tahle magověda dovede. Korupce se začíná s podzemím lámat a boj se pomalu a jistě blíží. ()

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tá animácie je naozaj ukážková, s každým novým prostredím prichádza aj unikátna estetika a štylizácia. Dizajn zasneženého lesa vyzeral jednoducho lahodne. Caitlyn potiahne za pár nitiek, aby vyslobodila Vi z Stillwater Holdu. Od tohto bodu sa spoločne vydávajú po stopách Jinx do Undercity. Keď už som u tej Jinx, tak tá je poriadne pomätená, hoci si užívam jej mentálne stavy a blúznenie, to však nemení nič na fakte, že ide o prejav vážneho duševného ochorenia. Po predošlých traumatizujúcich udalostiach sa z Jinx stala stratená a rozpoltená duša. Pri scénach s ňou je cítiť toľko silných vnemov a emócií, a celý tento zážitok je umocnený dravým strihom a prelínaním minulých tragédii so súčasným jej rozpoložením. Záberovanie, prestrihy, či akčné pasáže oplývali nápaditým vizuálnym spracovaním. ()

• Uvnitř bordelu za yordlicí je stěna plná masek, mezi kterými se nachází i maska jednoho ze skinů šampiona Twisted Fatea. Konkrétně se jedná o Blood Moon Twisted Fate Skin. (Luicy)
  • Když Vi a Caitlyn slézají do Zaunu, na pozadí si lze všimnout malby inspirované Alfonsem Muchou. (Karlosik_4)
  • Ve vykřičeném domě je ukázán muž s maskou Kindred – představitelky jednoho z náboženství „Ovečky a Vlka“ ze světa videoherní předlohy "League of Legends". (Karlosik_4)