Útěk z pole

Napínavý psychologický thriller o vůli žít za každou cenu. Šest cizinců se probudí zmatených a uvězněných v nekonečném kukuřičném poli. Brzy zjistí, že jim je cosi tajemného v patách. Vyzbrojeni pouze zdánlivě náhodnými předměty - od kompasu až po revolver - musí spojit síly, aby z pole unikli dřív, než zemřou. (HBO Max)

JASON_X

Nevím co napsat jiného, než že se jedná o důkladnou vykrádačku The Cube, ovšem se slabším scénářem, se slabšími herci a herečkami a s mnohem slabší výpravou a vizuální působivostí celkově, protože děj se neodehrává v promakané krychli, nýbrž jen v kukuřičném poli. Ale jelikož mě film ničím konkrétním neštval ani se mi ničím neprotivil, ba naopak se mi dost líbila hlavní hérečka, do podprůměru ho nehodím, jako relaxačka na jedno použití je to dostačující materiál. ()

Arsenal83

Výborný námet, ale nevyužitý potenciál. Táto escape hra začala veľmi zaujímavo, ale potom sa asi tvorcom pokazil kompas a nasmerovali to až do smiešneho konca. Nápady neboli alebo vyšumeli. Hlavne, že bola splnená norma a všetkých šesť hlavných postáv bolo rasovo vyvážených. Bez toho by sme sa predsa už nepohli! Film sa sčasti chce podobať Kocke, avšak ostal len pri zhnitej kukurici. ()

Anderton

Prevarený námet zasadený do zaujímavého prostredia, slušné režijné spracovanie, priemerní herci a nedotiahnutie v podstate všetkého, čo bolo načrtnuté do konca. Asi Moore rátal s nejakou väčšou sériou, pretože Útek z poľa najviac pripomína pilot mystery seriálu a ak vás téma zaujme, tak budete mať chuť si ihneď pustiť ďalšiu, bohužiaľ neexistujúcu časť. Najviac ma potešili prvky známe z Lost, len opäť platí, že pokiaľ sa toho nedozvieme viac, tak divák cíti vo výsledku frustráciu. Aký taký návod na vlastnú fabuláciu poskytne až potitulková scéna. ()

Astaroth12

Film je kombinácia saw s kockou, len opustene priestory či bludisko odohrávajúce sa v kocke, bolo zamenené za kukuričné pole. Ale kukuričné deti tu veru nie sú. Kukurične pole u mna vždy v horore vzbudzovalo rešpekt, lebo je ťažké sa tam orientovať a ešte ťažšie vidieť lovca. A tu nastáva prvý problém, že z takýmto materiálom sa narábalo neskutočne opatrne a zdržanlivo. Lebo i keď bolo cítiť to tajomno, že niečo sa v tej kukurici skrýva, keď to aj zasiahlo, prišlo mi to podané nemastne-neslané. Druhý problém nastáva v  postave černošky, ktorá i keď v takýchto filmoch predstavuje tip hnusnej hysterky, ktorú nikto nemá rád, tak vždy má tato postava vie frustrovať i keď skoro vždy uhádnem o aké charaktery postav sa jedna, keďže pri takýchto filmoch sú vždy rovnaké. A táto ma vie z nich vytočiť vždy najviac a to sa stalo aj tu. Je to banálny príbeh, ktorý nemá čim zaujať a určite ani prekvapiť, ale ja som sa nenudil, tak slabú , ale 3* v pohode dám a to preto, že ma nenasieral tak, ako som očakával. ()

oveckaoa

Co se stane, když zkřížíte Únikovou Hru (postavy zde řeší hádanky) a první díl série Labyrint (umístění plus někdo kdo je tam loví) ? odpověď zní zhruba tohle .  6 lidí se probudí v kukuřičném poli neví kde se tam vzali jen se chtějí z tama dostat každý/každá z nich má něco u sebe (zápalky, zbraň, čutoru, nůž, kompas a svítilnu) což potřebuje k tomu , aby se odsud dostal/dostala. Do toho jich tam loví jakýsi mutant. Jinak není to špatný film těch 33 procent je hodně málo do distribuce jdou daleko větší sračky co mají daleko více procent bohužel problém je v tom, že většinu filmu se zde nic neděje a je zde jedna protivná postava černošky. Pokud to vydělá a bude/ou další díl/díly nemám s tím žádný problém.  P.s. film má i potitulkovou scénu což většinu lidí potěší jelikož ta postava si to zasloužila. 60 procent ()

• Natáčení probíhalo v Ontariu od 6. září 2020 do 1. dubna 2021. (noelcoward73)