Piko a Kolumbus

Abenteuer von Pico und Columbus, Die

Magic Voyage, The

Animovaný / Rodinný

Německo, 1992, 82 min

V prvom rade musím napísať, že táto rozprávka patrila medzi moje najobľúbenejšie v časoch mojej malosti (či mladosti?) a od toho sa odvíja aj moje hodnotenie. Dá sa povedať, že 1* navyše prihadzujem kvôli spomienkam. Film je slušne ale aj vtipne animovaný, pri svižnej dĺžke 77 minút prakticky nenudí i keď sem tam sa nájde niekoľko hluchých miest, to je však vykompenzované vtipnými a nezabudnuteľnými hláškami. Taktiež treba povedať, že scenár má niekoľko výraznejších trhlín, ktoré sa veľmi nešikovne kamuflujú, čím občas samozrejme pôsobí nelogicky. Veľmi príjemne prekvapí hudba, ktorá aj napriek tomu, že sa jedná o animovaný film má pomerne vznešený ráz, doprevádzaná milými a chytlavými pesničkami. "Pico a Kolumbus" možno nie je prvotriedenym animovaným filmom, avšak vôbec sa tak ani netvári, takže pre mňa sú 4* úplne opodstatnené. (1. komentár k filmu)(21.12.2007)

Je to animák v štýle disneyoviek - dôraz na lepšiu animáciu, dôraz na humor, výskyt komických postavičiek. Ale až príliš sa chce podobať na spomínané disneyovky a uniká mu kúsok tej originality. Na druhej strane, nie je chyba učiť sa od lepších, ale proste cítiť, že Američania sú o level inde. Celkovo to však bavilo, dobrodružná plavba a výprava za zlatom bola veľmi fajn.(8.6.2016)

Strašně dlouhý pro malý dítě... Vždycky, když sem na to jako malá koukala (a bylo to hodněkrát), mě to strašně vadilo, jak je to dlouhý.(20.8.2010)

cisto priemerna rozpravka, ale ked som bol maly tak som ju zboznoval, az na ten debilny koniec ten im trocha nevysiel(3.2.2011)