Vánoční hrad

• USA A Castle for Christmas (více)

Úspěšná spisovatelka má na krku velký skandál, a tak radši zmizí do Skotska. Tam jí padne do oka starý hrad a čeká ji tahanice s mrzutým vévodou, který ho vlastní. (Netflix)

Djoker

Duch Vánoc začal strašit na hradě někde ve Skotsku. Brooke Shields byla vždy spíše modelka před kamerou než herečka, takže s přibývajícími roky přestává dávat smysl její obsazování. Strašidlo Elwes je pak v kombinaci s dementně napsanou rolí úplně na zabití. Snímek je zřejmě vyrobený na zakázku čtenářkám knih, jenž píše hlavní postava. Složení: kýčovité trademarky Skotska 80%, Vánoce 20% ()

Trixinka

Kdyby tam bylo sympatičtější obsazení hlavního dua, kdyby tam bylo o trochu více vtipu, bylo by to za více hvězdiček. Nejvíc se mi líbila scéna, kdy se hlavní pár seznamuje při střílení. Celkem fajn byla i parta pletacího klubu. Na dlouhý zimní předvánoční večer po celodenním pečení cukroví, když potřebujete vypnout celé tělo, je tento film ideální. ()

hn253

Už jsem měla nakročeno k odpadu, ale kvůli úctě ke skotským hradům, krásným lokacím a také pro poměrně slušné výkony ve vedlejších rolích dávám jednu hvězdu. Veškerá bída stojí a padá s Brooke Shields, vůbec neumí hrát a je strašně rozčilující, ve filmu opravdu vadí. Cary Elwes taky již zažil lepší herecké časy. Nuda a "pruda" od začátku do konce. ()

Deleatur

Když jsem viděl, že v tom hraje pozapomenutá hvězda 80ek (Shieldsová) a k tomu další, prakticky zapadlá (Elwes), přál jsem jim to. Rozjezd byl dobrý, ale nadšení postupně opadávalo, až se proměnilo ve zklamání. Ta chemie nebyla silná a oba měli dobré chvilky (Shieldsová víc), ale celkově se jim postavy nepovedly. Pro mě navíc vedlejší postava nemluvného gaye sice roztomilá svou jehněčí duší v medvědím těle, ale byla to typická vata na zacílení co největšího okruhu diváků. Ještě že byla postava černé recepční pro příběh důležitější. // 42% ()

Lacike

Na tvrdení, že sa Netflix pomaly mení na Hallmark niečo bude. Ale mne to nevadí. Dobrovoľne nasilu som videl stovky Hallmarkovských dojákov. A tento sa mi páčil. Po dlhšej dobe som zase raz videl niečo so Správnou Susan Brooke Shieldsovou a naviac v podaní jej najlepšej CZ dabérky. Stále jej to sekne. Celá tá romantická línia funguje dostatočne dobre a aj prostredie a lokácie, na ktoré si bežne nepotrpím, boli tentoraz fakt nádherné. Proste tak klasicky sladko vyčančané, ale ten vyzdobený svietiaci hrad ohromil aj mňa. Takže celkovo príjemná vianočná jednohubka. 6/10. ()