One Piece - Season 1

(série)

Epizody(8)

Saiko_chan

One Piece je hranou adaptací jednoho z nejznámějších japonských anime. Hlavní hrdina Luffy se vydává na cestu na Grand Line, aby našel největší poklad světa a stal se pirátským králem. Během cesty potkává výjimečné jedince se kterými se spřátelí, a kteří se přidají do jeho posádky. Divák se postupně seznamuje s rozličnými ostrovy, civilisty, mariňáky a samozřejmě hlavně piráty, a to v největší míře s padouchy, jejichž poražením se posádka "Slamáků" proslaví. Hlavním "padouchem" série je admirál Garp, Luffyho dědeček, který se jej snaží naverbovat k mariňákům a zastavit jeho pirátskou cestu. Luffy se však svého snu nevzdává a stává se z něj hledaný pirát s největší odměnou v East Blue. Řekla bych že se hraná verze docela povedla. Kromě pár věcí se adaptace drží originálu (i když dost osekaně), a přestože skončila v příběhu trochu dřív (mohla pokračovat až k příjezdu na okraj Grand Line), děj ubíhá dobře. Výběr herců se povedl hlavně u Luffyho, ale třeba i Usoppa nebo Buggiho. CGI vyloženě netluče do očí, a scenérie jsou hodně povedené. Projektu hodně fandím a těším se na další sérii. ()