All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Série(2) / Epizody(24)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

LilinkaW

Po vcelku populárním snímku Train to Busan (který je zde ostatně i několikrát explicitně zmíněn) přichází další korejský horor na téma zombie apokalypsy, tentokrát zasazený do prostředí malé střední školy. Ačkoliv téma stokrát omílané, seriál nabízí dostatečně originálními prvky (původ infekce, imunita atd.), které ho dělají koukatelným a to i navzdory tomu, že se díky tomu dosti liší od původní komixové předlohy. Divákům se též nabízí zajímavý kontrast mezi romantickou linkou, která je velmi jemná a spíše náznaková a mezi zombie vyvražďovačkou, která se nebojí pořádně krvavých až gore scén. Napětí funguje skvěle, postavy jsou dobře stravitelné, jen mi přišlo, že žádná z nich není natolik výjimečná, aby s ní byl divák emocionálně spjat a tak úmrtí postav přichází a odchází více či méně bez povšimnutí. Za mě osobně je příběh více méně ukončen (a pokud vím ukončen je i původní komix) a potřebu druhé řady nedokážu odůvodnit ničím jiným než touhou Netflixu svézt se na popularitě seriálu, které je nepopiratelná (474.26 milionů hodin shlédnutí v prvních 30 dnech po vydání). ()

Athree

Ať si říká, kdo chce, co chce, tak jsou pro mě Korejci posledních pět let králi zombie filmů. Ještě nemám zdaleka zhlédnuté všechny díly, ale už teď si myslím, že to bude silně konkurovat Vlaku do Pusanu, což považuji za jeden ze tří nejlepší zombie filmů vůbec. Nutno upozornit, že jako každý jiný korejský seriál, i tento poukazuje na problémy společnosti jako je třeba šikana mezi školáky, která je v Koreji bohužel velkým problém. Prozatím doporučuji! Update: Mám to za sebou a opravdu je to fajn seriál pro fanoušky zombies. Vlak do Pusanu asi navždy zůstane pro mě nepřekonán, ale toto stojí za to vidět. :-) Chvílemi to někomu může přijít zdlouhavé, naopak se více ponoří do děje. :-) ()

hurki

Přiblblo Psychor se taaaak moc snaží jít proti všem a vůbec si neuvědomuje, že sám sebe potápí hlouběji a hlouběji. Tohle je další skvělá korejská palba. ()

RigorMortis

Ultrarýchli zombíci a partička stredoškolákov bojujúcich o vlastné životy. Námetom mi to trocha pripomína #žiju. Okrem zombies po kórejsku seriál ponúka aj problémy dnešnej juhokórejskej spoločnosti (šikana, tlak zo strany spoločnosti, nepriaznivé sociálne pomery). Len ten soundtrack niekedy hororovú atmosféru zľahčoval (ale znel dobre). ()

Mamlas odpad!

Bylo tam několik srandovních momentů. Teda v prvním díle. Dál jsem tu kokotinu nedokázal sledovat. (3%) ()

Hedy

Viděl jsem tuny zombie filmů a musím oficiálně dát seriálu medaily. Za první místo největších retardů v zombie filmu nebo serálu. Občas se stane, že je postava osvícena a zapne se jim pár posledních funkčních neuronů které zůstaly v té bažině které oni říkají mozek ale jinak se postavy chovají jako kdyby si 90% jejich inteligenčního kvocientu zapomněli doma s domácím úkolem. Jenže kde Bůh vzal tak Bůh přidal. I přes to, že hlavní hrdinové bojují jak gladiátoři proti hordám nemrtvých nebo sprintují jako Etiopské děti před občanskou válkou tak to všechno zvládají celé tři dny jen s odpočinkem bez jídla. Nejsem žádný atlet ale tři dny bojovat jako John Wick bez jídla je absolutní sračka když jste ještě na střední škole. Navíc ti pamrdi by nezabili mouchu i kdyby měli nukleární bombu. Největší počet zabitých zombíků mají buď lidi s luky a šípy nebo kráva se zlomenou násadou od koštěte. Dejte hlavní postavě brokovnici a zabil by tak maximálně svou šanci na přežití. Přísahám, že jediný důvod proč přežili je to, že jim musí škola dávat do oběda víc steroidů než dostávají ruští atleti, protože není možné aby dělali tyhle sračky které by po třech dnech skolily i špičkového atleta. Zase nemůžu být takový negativní pičus. Je pravda, že hlavní postavy by se dokázaly navzájem seřvat kvůli tomu, že někdo špatně mrká nebo dýchá ale zase je to zábava. Vymýšlejí totální píčoviny a zajímavými způsoby se dostávají ze situací kdy už skoro nemají naději. I když jim občas pomůže Deus Ex Machina. Je to zábava když prostě vypnete mozek nebo jste zhulený. 3 nemrtví z pěti. ()

Hemlock

Byť tomu mé hodnocení úplně neodpovídá, jedná se o velice povedený seriál s pro mne romantickou tématikou - Korea už po několikáté potvrdila, že je přeborníkem v hryzání na potkání a já opět tleskám tamním maskérům. Na kvalitě tomuto kousku ubírají jen některé filozofické pasáže tamní mládeže a některé dialogy jsou o hovnu (doslova), ale jako celek to ladí a zaměření na cílovou skupinu pubošů toleruji - trojec a solidních 60%. ()

Tomacek

Ze začátku jsem si řekl na co se to proboha koukám. Animace špatná, a když říkám že špatná, tak fakt špatná. Náklaďák do někoho narazí a vypadá to víc jak videohra než film, ještě horší než Blíženec (2019). Dané postavy se tu v hodně případech chovají dost nelogicky, dokonce až tak, že jsem musel nahlas říct co je to za dementy. Možná to byl účel scénáristů, ale tak či tak mě to nasralo. No, ale tak nějak po dvou až třech dílech, mě to začalo reálně bavit. Je to taková klasická zombie oddechovka - všude plno krve a nijak zvláštní příběh. Čeho jsem si ale všiml je to, že seriál načne nějakou novou linku a později se k ní vrátí buď až po třech dílech a nebo radši vůbec. Jak už v jiných recenzích zaznělo, tak délka seriálu je opravdu zbytečně přetažená, bůh ví proč. Takže dávám 3*** za celkem dobře strávený čas. ()

mata77

Prvých asi 6 dielov malo slušné tempo a dej sa niesol v duchu apokalyptickej témy. Kde tu presvitol na povrch aj spoločenský problém kórejskej spoločnosti, často prezentovaný z pohľadu študentov strednej školy. Niekde v polovici série seriál začal strácať dych a v slučkách sa s rôznymi obmenami striedali zombie scény, čo malo za následok stratu mojej plnej pozornosti. Koniec je potom plný sentimentu. Záver sa dá chápať aj tak, že otvára dvere druhej sérii, alebo aj nie. Čo ma najviac bavilo bolo to, že seriál určite nie je natočený štýlom umelo naťahovaných telenoviel, ale má riadne uzatvorenú dejovú líniu a herecké výkony ma nevyrušovali takou tou typickou ázijskou afektovanosťou. ()

mivr

Keďže ja mám rád filmy o zombie téme, myslím tie lepšie hodnotené, toto mi určite nemohlo uniknúť. Veľmi zábavné a dobre vyzerajúci seriál ktorému prospelo byť seriálom je zvládnutý veľmi dobre. Akčné scény sú napínavé a desivé, najradšej mám scénu v knižnici kde sa odohrá súboj medzi 2 študentami ;). Postavy mi nijak neprekážali a rozumel som každej z nich čo mali medzi sebou a čo ich trápilo. Chcem aby seriál pokračoval.. ()

Veskoslav

Je to zvláštní. Jsou díly, kdy to spíše vypadá jak na srazu s psychologem, kde rozebíráte duši studenta a šikanu všeobecně. Následně to pak ukazuje zvrácený "kult" asijské kultury a jejich "oceňování" starších s pokorou, aby to vystřídalo šílenou akci o přežití, aby se to celé následně uzavřelo nesmyslnou akcí o přežití. Není to vyloženě špatné, podobných seriálů moc není, ale upozorňuji, že u některých dílů se prostě budete nudit. A dost. ()

Taron

Je to parádní zábava, ale myslím, že tři hvězdičky jsou odpovídající :). Nic moc hlubokýho nebo opravdu kvalitního se v seriálu neobjeví, ale atmosféra, zombie a herci mě prostě dostali a seriál jsem si hodně užil. Nejsem si jen jistej, jestli má být další série, protože seriál mně teda nepřišel úplně uspokojivě zakončenej. ()

Hyssi

Po osmi epizodách opravdu odmítám koukat dál a ztrácet tak svůj drahocenný čas.. Seriál není tak špatný, ale prostě mě nebaví. Já jsem takový, že když si něco rozkoukám tak to i dorázím, bohůžel All Of Us Are Dead je vyjímkou.. Korejci se předvedli v Squid Game, ale tento seriál nešahá Squid Gamu ani po kotníčky... [40 %] ()

Facerr

Korejci znovu dokazují, že v rámci zombie žánru jsou prostě elity. Byla by škoda, kdyby nenásledovala další série, která by mohla podojit ještě dost potenciálu, který zaručeně zbyl. The walking dead je na tom přeci jen o něco lépe, ale i tohle by se mohlo stát podobným kultem. ()

Naghavi

Psychore, Ty musíš být neuvěřitelný chudák, tak něco jako byl ten polozombík posera, který mne celých dvanáct dílů taky neskutečně sral... ()

Karbos

Bohužel, tohle je pro hodně nenáročné uživatele. Nedokážu přesně říct, čím si to zasloužilo červený rating. Podle mě půjde časem hodně dolů....protože i když chápu, že Korea teď frčí, neznamená to, že hned musíte automaticky jako vořeši cokoli šikmookýho vočuchávat s rukou v kalhotech. Ne, korejskou tvorbu sleduji dlouho, takže jsem nezačínal na Olihni, jako většina a musím konstatovat, že tohle opravdu není vůbec nic, než kopírka bídně ohrané západní produkce 10-15 let zpátky a kdo to nepozná, nechť se utápí ve vlastní dutosti dál... Scénář je tak strašné dementní, až mě to u Korejce zaráží... většinu času jsem měl pocit, že sleduju nechtěně, trapně vtipnou komedii. Nemá se ani cenu dal rozepisovat, co všechno je tam špatně. Po 4 dílech děkujeme a posíláme klíčenku ;) ()

Panza

Jedním slovem bída! jedná se poměrně o nezajímavou záležitost s plno hloupými postavami s ještě hloupějšími rozhodnutími, které postrádali jakoukoliv logiku. Tvůrci se často zřejmě snažili v některých scénách vyvolat jednu z pozitivních emocí. Nevím jak ostatní, ale já byl konstantě nasranej. Třešničkou na dort pak tomu dal otravnej slow motion. ()

Tomko87

Po Train to Busan a Kingdom, Netflix zase vytasil s korejskými zombie. Za mňa zase raz uspeli na (skoro)plnej čiare. Síce som mal problém rozlíšiť postavy, keďže mi prišli rovnaký, ale bolo tam všetko. Dráma, horor, požehnane krvy a brutality a aj pár dojímavých monentov.. Azda 11dielov mi prišlo už moc. Tých 8 by to hravo pokrylo. ()