Včerejší děti

(TV film)
  • USA Yesterday's Children (více)

Jenny Coleová žije se svým manželem a synem ve Střední Americe. Je těhotná a začíná mít velmi živé sny o malém městečku, které má velký kostel. Svěří se své matce a ta jí ukáže nějaké obrázky, které namalovala, když byla dítě. K jejímu úžasu jsou úplně identické s jejími sny. Jenny a její matka začnou pátrat a zjistí, že příběhy které se jí zdají se odehrávaly v malém irském městečku v 30-tých letech našeho století. Jenny proto odchází do Irska, aby poodhalila tajemné vize. Rodinu hledá podle jména, až potká stařečka, který jí vše potvrdí. Jenny je přesvědčena, že v minulém životě byla jeho matkou. Film je založen na pravdivém příběhu, který nás nutí se zamyslet nad možností reinkarnace. (oficiální text distributora)

fafejt001

Asi takhle ..... malý Sony výborný !!! Velký Sony .. velmi dobrý ... , Seymour zcela nevhodná a rovněž Clancy špatně zvolený . proto hvězda dolů , škoooda . Vím , že jsou tyto případy , proto vítám , že byl podle skutečnosti . Kdo o tom nic neví , byl určitě velice překvapen . Více takových snímků je určitě potřebné . Těším se na ně ... , ale Jane S, tam již nedávat , nehodí se vůbec na takové role . Je to ke škodě , jinak ji mám , samozřejmě rááád . Hned ji to napíšu na Twiter . ()

Kozlowski8

Velmi živé sny pronásledují Američanku Jenny tak intenzivně, že se vydává na druhý konec světa - přesvědčená, že odkryje jejich zdroj... Příběh o procesech, probíhajících v lidské mysli, které zatím zcela nechápeme a o možnosti reinkarnace. Svým způsobem zajímavý námět a příjemná podívaná. Nebyl ale projev Jane Seymour až příliš vyhraněný a přehraný a nepřipadali jste si chvílemi jako v telenovele? Já ano. 65%. ()

Igy007

pokud to budu hodnotit "filmově", pak je to tak na tři hvězdy. Ale ten příběh mě úplně odstřelil. Teprve pak jsem zjistila, že je to podle skutečné události a teď už i vím, jak vypadají a vypadali ti skuteční lidé, Suttonovi. Za mě síííííla ! Protože pozór : tyhle věci se skutečně DĚJI ! ()

SpicyNugget

Jenny Cole žije se svým mužem a dospívajícím klackem v Americe. Když otěhotní, začne mít živé sny o malém městě s velkým kostelem. Vidí Mary, která je jí velmi podobná a která zemřela 21 let před tím, než se Jenny narodila, vidí jejího synka Sonnyho a další její 4 děti. Vidí utrpení, které Mary a děti prožívají s jejich otcem, který je týrá a Mary znásilňuje. Rozrušená Jenny o svých snech poví své matce a tu to vůbec nepřekvapí - ukáže jí obrázky, které malovala jako dítě, město s kostelem. Jenny je rozhodnutá jet do Irska. Chce najít své děti… Wow, nádherný film! Je natočen podle skutečné události, Jenny Cockell toto opravdu prožila, opravdu své děti našla a podle fotek na Googlu je opravdu velmi podobná Mary Suttonové. Je to neskutečný příběh, který mě zasáhl i v reálu a na obrazovce byl ještě emotivnější. ()

allegria

Souhlasím ve všem s komentářem janabel. A přestože pro někoho dosud může být téma reinkarnace nesmyslem, pro jiného fantazií, nebo naopak utkvělou představou, jistě by k tomu měli leccos co říct i kvantoví fyzici, protože čas je jen iluze... Film je velice poučný pro všechny, ať už věří čemukoli. A když nelze (vzhledem k časovému horizontu) odpustit a smířit se v reálném životě, je možné to udělat v představě. Zejména odpustit sobě. Protože většina z nás dělá vždy jen to, co může, umí a považuje za nejlepší v danou chvíli. Díky za tento film! ()

Zofinka2

Bylo to smutnější než jsem čekala. O to víc, že se to týkalo týrání v rodině. Dříve to měly týrané ženy těžší než dneska. Nebyla antikoncepce, horší bylo zdravotnictví, nemoci. Díky reinkarnaci Jenny věděla, jak se cítí týraná žena. Přiletěla do Irska právě včas... Za pár let už by se nesešli. Nejedna slza mi ukápla a to jsem zrovna nechtěla. Myslím, že herci byli zvoleni dobře. Zkušenost s reinkarnací nemám. Ale to neznamená, že v to nevěřím. Taky jsem četla příběhy lidí, kteří to zažili. Doufám, že v příštím životě se nesetkám s domácím násilím jako v tomto a že si na něj ani nevzpomenu stejně jako v tomto životě jsem si nevzpomněla na minulý. Někdy je lepší si nepamatovat. Nebylo řečeno, jak dlouho ty vidiny a sny má. Kdyby každý mohl jet kvůli snům na druhý konec světa a mohl si to finančně dovolit, bylo by to fajn. ()

Iveta47

Perfektný príbeh výborne stvárnená postava hlavnej hrdinky herečkou Jane Seymour.... ešte teraz ho mám v hlave a stále sa mi ten neuveriteľný príbeh prehráva.Určite si ho v blízkej dobe chcem znova pozrieť....odporúčam ()

Dr.Marek

Jako nápad super, reinkarnace je jasná věc, a tím, že to je podle skutečné události, o to lépe. Ale brečení a naříkání doktorky Quinnové je naprosto nesnesitelné. Musel jsem to posouvat, a tím se film zkrátil minimálně o 20 minut. ()