Reklama

Reklama

Lord Carlton, vedoucí královského cenzorského úřadu, dostane k posouzení několik ožehavých fotografií, na nichž je nahé ženské tělo a plyšový psíček. Snímky nejdříve bez váhání odsoudí a je rozhodnut fotografie zamítnout. Ovšem, ještě si je vezme k „meritornímu“ prozkoumání domů. Tím ovšem spustí sérii neočekávaných událostí… Komedie byla natočena režisérem Jiřím Krejčíkem v roce 1970. Tehdy ale byla kritizována pro svůj výrazně erotický náboj, a tak se v premiéře na televizní obrazovce objevila až 28. 12. 1982. Pojďme se dnes znovu podívat na tuto satirickou komedii a potěšit se skvělým hereckým výkonem Miloše Kopeckého, ale i Marie Drahokoupilové a Juraje Herze. (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Nesmysly! Žvaním, já přece tak žvaním! To špatně skončí. Měl bych říct pravdu. To by byla katastrofa! Ne, nic! Zapřít, nepřiznat, utajit! Utajit se tuto vpravdě pikantní aférku samozřejmě nepodaří a proto je tenhle anglicky střižený film Jiřího Krejčíka opravdu prvotřídní zábava v precizním hereckém provedení: za všechny stačí připomenout rozkošného Miloše Kopeckého v roli poněkud puritánského lorda, který je nucen meritorně prozkoumat sérii lechtivých fotografií, a Eduarda Kohouta v maličké roličce senilního vědce, jakousi (ne)přiznanou karikaturu Zdeňka Nejedlého. Staré dobré vědomí, že vše je na svém místě. A vždy bude. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Nejkrásnější ozdobou na celém snímku je Marie Drahokoupilová, fakt extra třída! Na svou dobu vcelku odvážný počin, lehkou erotikou příjemně osvěžující. Myslím si, že kdyby se film zkrátil na krátkometrážní, mělo by to větší efekt. Každopádně skvělý anglický humor a pohled na cenzuru, která socialistická cenzura nemohla nechat bez povšimnutí :). ()

Reklama

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Chcete poznat pravé čistokrevného lorda, prototyp anglického gentlemana a  vzor cnosti a loajality? Miloš Kopecký je tu. A ním i neskonale půvabná Marie Drahokoupilová. V tahle svěží televizní hříčce z prostředí staré dobré Anglie mj. zaznívá otázka, kde je vlastně hranice mezi cudností a nestoudností Na dobu jejího vzniku (počátek normalizace) je ten lehce erotický nádech této inscenace docela pozoruhodný. Mohlo to být tedy krapánek kratší, ale jinak příjemné pokoukáníčko. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Ono by to vůbec nebylo špatný, kdyby to netrvalo tak dlouho. Udělat z toho bakalářskou povídku se stopáží kolem 20ti minut klidně bych hvězdy přihodila, ale 90 minut je děs. Kopecký a Herz jsou standardně výborní, ovšem když v průběhu první půl hodiny člověk slyší 60x "Vaše lordstvo" má chuť kopnout do monitoru. Největší přínos vidím v tom, že konečně vím kde vzal Jay Kay z Jamiroquai inspiraci na svou (asi nejslavnější) pokrývku hlavy. Ano, myslím ten giga klóbrc co měla Marie Drahokoupilová na hlavě. Ten byl totiž na celém filmu asi nejvtipnější a sekundovat mu může max. tak espézetka s nechtěně vtipnou zkratkou na Kopeckého Rollsu, se kterým důležitě brázdil ulice Londýna. ()

Bigrambo 

všechny recenze uživatele

Mírně pikantní komedii Jiřího Krejčíka prošpikovaná jemným anglickým humorem. Nejvíce se o něj staral naprosto skvělý, distingovaný tajemník Juraj Herz, kterého neméně dobře doplňoval Miloš Kopecký. A jako obdivovatel krásy Marie Drahokoupilové jsem si také přišel na své. Na svou dobu rozhodně velmi odvážný snímek – ono kritizovat v roce 1970 cenzuru bylo určitě dosti ožehavé, ale Jiřímu Krejčíkovi to prošlo a vznikla velmi zábavná komedie, kterou rozhodně stojí za to vidět! ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Juraj Herz nejdříve roli odmítl s tím, že už je režisér a navíc si nepamatuje texty. Krejčík však vymyslel, že Kopeckému na záda lepili taháky pro Herze a ten se musel naučit zcela nepřirozeně chodit, protože se musel točit zády od kamery. Kopecký pak Herze za to neměl dlouho rád. (sator)
  • Hlavnú úlohu mal pôvodne hrať Miloš Kopecký, avšak v dobe, keď sa mal film natáčať, bol príliš vyťažený, a tak bol namiesto neho vybraný Václav Voska. Ibaže ten sa s režisérom Krejčíkom názorovo nezhodoval a tak natáčanie opustil. Nakoniec sa predsa len k postave vrátila pôvodná voľba - Miloš Kopecký. (lilina133)
  • Ve filmu jsou na svou dobu dost hanbaté scény, tedy spíše fotografie Marie Drahokoupilové. Ta se později od scén distancovala s tím, že to nebyla ona. Jedná se o podobný příběh herečky Vlasty Fialové, která byla nahá ve filmu Divá Bára (1949) – i ta popřela, že by to byla ona. (sator)

Reklama

Reklama