Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milé dámy, nikdo v celém Římě vám tak skvěle neobarví vlasy a odborně nezastřihne ofinku, jako Leon (Michel Serrault) z módního salonu Leon de Paris. Tenhle Francouz s růžovoučkým hláskem kmitá mezi svými zákaznicemi jako šroubeček, aby… splatil dluh své příšerné tchyni, která ho v salónu i v soukromí rodiny drží pěkně zkrátka. Heterosexuál Leon je tak manželce i svým dvěma dcerám jenom pro smích, je to rodinný poskok, pucflek a otloukací panák. Nemá právo o ničem rozhodovat, smí jen být zticha a udělat, co se mu řekne. Až jednou zazvoní u domu bankovní zloděj Kukačka, toho času zrovinka na útěku před policií. Z Leona a jeho rodiny si s revolverem v ruce udělá rukojmí. Zpočátku netuší, jak rychle mu v domě vyroste silný spojenec. (dopitak)

(více)

Recenze (23)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Spočátku tak trochu Hodiny zoufalství v komediálním hávu se postupně překlopí do takových Hodin zoufalství úplně naruby... Po většinu času dost atraktivně zábavný snímek má dokonce velmi slušně (a hned dvounásobně!) vypointovaný transvestismus hlavního hrdiny, který se ze začátku může jevit jako příliš samoúčelný a v rámci obsazení Michela Serraulta tak trochu i parazitující na slávě Klece bláznů. Ale tedy, poslední kontrola s policajty na dálnici už byla na můj vkus mimo mísu a přitažená za vlasy až příliš. Rovněž zakončení v případě "zlodějské" komedie bych očekával morálně pozitivnější... kdepak se na závěr poděly vynálezavost, ostražitost a zodpovědnost těch karabiníků? :) Při sečtení všech výrazných kladů a drobných minusů mi vychází poctivě zasloužené tři hvězdičky za pěknou filmovou jednohubku z Itálie, která nicméně nemá výrazný potenciál tu svoji škatulku „jednohubky“ překročit. Vlastně možná se o to ani nesnažila, takže v rámci očekávání určitě spokojenost. 65% ()

Madluska 

všechny recenze uživatele

Bohužel, tentokrát jen za 2*. Omlouvám se všem milovníkům jednoduššího humoru, ale mě prostě rány baseballkou do hlavy, koketní pomrkávání důstojníka na zloděje a všechny ostatní "vtipné" scény nějak nebavily. Tyhle laciné fórky bych dokonce byla ochotná snést, kdybych ovšem chápala, proč postavy jednají, jak jednají. Což se po celou dobu trvání filmu (k mojí veliké lítosti) nestalo. Všechny ženy zde byly vykresleny tak prapodivně, že musely být protivné nejen divákům, ale i divačkám (včetně feministek). Abych ale jen nehaněla: Francouz Leon chrlil jeden britsky suchý fórek za druhým a vlastně celý nápad s uťápnutým chudáčkem, který se díky prostoduchému smolařskému zloději dovede emancipovat, je dobrý. Jen to zpracování se holt nepovedlo... ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

Čtyři ženy versus dva muži. Boj na život a na smrt. Nerealistické a přehnané až běda, ovšem to, asi k Italským komedím patří. Silné nadržovaní mužům je především v závěru až neuvěřitelné. To by se teda Kamilu Fílovi nelíbilo a každá správná feministka by všechny kopie filmu zničila. Na relax je ale v pohodě. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Francouzský kadeřník Michel Serrault je vězněm a obětí své vyděračské italské tchyně Laury Adaniové. Protože má na něj ta baba kompromitující materiály, musí patrně doživotně zdarma stříhat zákaznice jejího salónu a škemrat o každou maličkost. Aspoň do chvíle, než si jeho rodinu vybere za rukojmí bankovní lupič na útěku Kukačka. Nezná matriarchální režim rodiny, Serraulta považuje za pána domu a kadeřník toho využije k po kapkách dávkované pomstě a získání ztracené svobody... Jediné informace, které jsem o tom filmu měl, pocházely z dobového časopisu Kino, kde ho zhodnotili nesmírně vlažně a v recenzi to odůvodňovali vulgaritou a hrubostí. Nevím, kde to vzali. Film sice obsahuje několik jadrnějších momentů, ale vždy jen v souvislosti s neotesaným Kukačkou a v míře, která není na obtíž. Vlk a beránek je velmi svižná situační komedie. Pečlivou stavbou scénáře i jednotou místa děje mi připomínala třeba Oskara nebo Blbce k večeři. Proto nemusí sázet na šklebivou pitvornost, ve které se tolik italských komedií utápí a nejen díky Serraultově účasti se nese v lehkém francouzském duchu. Škoda jen, že do poslední třetiny trochu zbytečně zasáhne několik nových postav, které děj do té doby nepostrádal. Jinak jde o velmi příjemné překvapení a smál jsem se jako už dlouho ne. 80% ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Je to prdel, jak tam je vlastně dost nekorektní humor. Hlavního hrdinu terorizuje jeho ženské příbuzenstvo, nutí ho žrát makrobiotickou stravu, v práci musí předstírat homouše a jeho sen je rozsekat tchýni sekerou. Navíc hlavní hrdina má furt celkem kamennej ksicht a neskutečně perlí čemuž pomáhá i dabing, který fakt povedl a o ostřejší výrazy není nouze. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama