poster

Bezvýznamnost

 • anglický

  Insignificance

 • slovenský

  Bezvýznamnosť

Drama / Komedie

Velká Británie, 1985, 109 min

Režie:

Nicolas Roeg

Scénář:

Terry Johnson

Kamera:

Peter Hannan

Producenti:

Jeremy Thomas

Střih:

Tony Lawson

Kostýmy:

Shuna Harwood
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(22.5.2006)

 • betelgeuse
  ****

  Asi nejlepší z Roegových „pozdních“ artovních opusů. Vedle toho, že nese inspirativní intelektuální ideu a pro Režiséra typický těkavý střih, v něm tepe i srdce (viz roztomilý Albert Einstein plus pojetí Marilyn Monroe jako „hluboké“ a trpící ženy), což je na Roega skoro až revoluční počin. O tom, že každý za něčím (krása, moc, sláva, slova) skrývá svoje „slabá místa“ (neplodnost, impotence, nízký intelekt, hrůza z atomu – obecně vnitřní nejistoty a závaží dětství), a taky o tom, že čím blíže jste středu vesmíru, tím méně v něm chcete být, a naopak. Závěrečná scéna s Marilyn v bělostných šatech uprostřed komorního atomového holocaustu je silná. Ale chce to pravda vidět víc než jednou.(4.2.2005)

 • May
  **

  Naprosto postrádá příběh, po celou dobu se tam nic neděje, dějová linka je natolik polámaná, že celý film ztrácí smysluplnost. Nehledě konce, nemyslím si, že jsem úplně hloupá, ale to, co se tam dělo, jsem opravdu nepochopila... Nehledě na to, že si nikdo z hlavních hrdinů neni ani trochu podobný.(26.2.2004)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $110,950(16.8.2009)

 • Rob Roy
  ***

  Já tenhle film taky nějak nepochopil. Místy filozofický, místy tak trochu bilancování nad životem, pak se tu objevují motivy viny z minulosti, fakt nevím co tím chtěl básník řícii. Na druhou stranu jsem se nenudil, především kvůli dobrému výkonu Theresy Russellové ( ale fakt bych jí nepoznal ).(28.2.2004)