Neymar: Dokonalý chaos

(seriál)
  • USA Neymar: The Perfect Chaos (více)
Trailer
Dokumentární / Sportovní
USA / Brazílie, 2022, 2 h 45 min (Minutáž: 51–61 min)

Epizody(3)

Fanoušci po celém světě ho zbožňují, kritici ho zase nemůžou vystát. Neymar promluví o strastech i slastech svého osobního života i úžasné fotbalové kariéry. (Netflix)

Trailer

dots24

Kvalitný dokument, dôležité momenty spracované veľmi pútavo a prehľadne, není to zbytočne dlhé (ajkeď to má tri časti) a snaží sa vyhýbať nudným pasážam. Neymar ako človek s búrlivou povahou tu nie je vykreslený ako bezchybný, toho som sa bál najviac, no našťastie tu je ukázanych aj veľa kritických vlastnosti. Dobre sa nato pozeralo ajked si myslím že to prišlo skoro vzhľadom na to že je ešte dosť mladý a pár zlomových momentov ešte môže stihnúť. Určite ale treba vidieť a hlavne ak ste futbalový fanúšik. ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neyova cesta od mladého chlapca hrajúceho za Santos, ktorý sa svojimi výkonmi dostáva až do Brazílskej reprezentácie s ktorou aj vyhráva Olympijské hry. Jeho kroky povedú následne do Barcelony kde zažije podľa mňa najlepšie obdobie po boku Messiho a Suareza ale nevie sa dostať z ich tieňa. Je nútený prestúpiť do PSG kde sa trápi aj herne aj psychicky nakoľko ho sprevádzajú rôzne zranenia. V súkromnom živote to tiež nemá ľahké. Otcom sa stáva veľmi mladý, matka je spirituálne založený žena a otcovi ide počas celej jeho kariéry iba o love a podporu rodinnej značky Neymar. Trocha som na neho vďaka dokumentu zmenil názor. mal som ho za baleťáka ktorý viac rozhadzuje rukami ako by sa staral o reálnu hru na ihrisku. Ale dokumentu ukazuje že je vlastne iba nepochopený. Nepochopený svojou rodinou, svojím okolím a tak nemá priestor na sebarozvoj a preto mrhá svojím talentom. Ale niečo mi hovorí, že Ney ešte nepovedal posledné slovo. 70% ()

Enšpígl

Neymara vždy budu chtít do týmu na playku ve FiFA, ale nikdy bych ho nechtěl do reálnýho klubu. Proč ? On určitě umí, technicky i zakončovat, ale problém je jeho povaha. Dokument o třech dílech, začátky, Barccelona a PSG a samozřejmě se všema dílama protíná Brazílie. V dokumentu jsou Neyovi spoluhráči - krátce a málo a Neyův táta - často a dlouho a prostor dostávají i fans PSG. Není to naštěstí úplně oslavný dokument, Ney komentuje i ty průserovější části, tedy třeba když nebyl zrovna miláček ochozů v PSG nebo Brazílii. Osobně hodnotím jeho přestup do PSG jako krok zpět a přijde mě, že z něj zmizel hlad, ostatně ten mizí v PSG leckomu, že Leo ? Nejhezčí moment dokumentu je jednoznačně, když si jde Neymar zahrát se svým synem na plac před barák fotbálek, jako kdysi sám začínal. ()

*CARNIFEX*

O mimoriadne nadanom “džonglérovi” z Brazílie, ktorý po hrôzostrašnom rozhodnutí prejsť do PSG (ale áno (!), skrz “lóve”), nikdy neprekročí svoj tieň, aby dosiahol to, prečo z Barcelony odišiel (ale áno (!), kvôli Lajošovi). Každopádne, klobúk dolu, ako sa vie henten chlapec vysporiadať s tlakom. Ja osobne ho mám rád, i keď dokument ako taký, už nemal odvahu ukázať jeho inú, ešte viac odvrátenú stránku, pre ktorú PSG opustil Tuchel. Myslím, že sú teraz z toho podpriemerného Pochetina (oproti Tuchelovi), všetci “nadšení”. I keď uznať musím, že viesť už dnes čisto po ihrisku kráčajúceho Messiho, egoistického Mbappeho, či túto brazílsku modelku v kopačkách, nie je žiadna sranda. ()

becki_tu

Názor na Neymara nezměním, ale v mnohém ho asi chápu. Ať už jde o vliv otce a "jeho" agentury, motivaci k jednotlivým přestupům a případným návratům, vztah k fanouškům nebo umění si užívat života plnými doušky. Minisérie se naštěstí z hlediska objektivity nevyhýbá ani stinným stránkám a momentům Neymarovy kariéry, jakými jsou například již legendární simulování nebo aféry spojené s jeho bujarým stylem života. Pokud však díky němu našly (nejen) brazilské děti motivaci v životě nebo sportu něco dokázat, potom pokorně smekám klobouk i já. ()