V prosinci 1979 se Soul potýkal s tvrdou zimou před nadcházejícím jarem. Po atentátu na prezidenta Parka bylo vyhlášeno vojenské právo. K puči došlo pod vedením velitele obranné bezpečnosti Doo-kwanga Chuna (Jeong-min Hwang) a soukromé skupiny důstojníků, kteří ho následovali. Velitel obrany hlavního města Tae -shin Lee (Woo-seong Jeong), neoblomný voják, který věří, že vojáci by neměli podnikat politické akce, se snaží bojovat proti Doo-wangovi, aby ho zastavil. Konflikt mezi oběma muži narůstá, zatímco vojenští velitelé váhají s rozhodnutím a ministr obrany je pryč. V prostředí chaosu se jaro v Soulu, po kterém všichni toužili, ubírá nečekaným směrem. (mikki089)

EvilPhoEniX

Nejchválenější film minulého roku z Jížní Koreje je za mnou a pro Koreu jde o velmi zásadní historické dílo. V letech 1979 byly v Soulu velmi krušné časy, kde po atentátu na prezidenta byl proveden Coup D’état, kde různé vojenské frakce bojují o moc nad Korejským státem a je to hutná atmosféricko-politická válečná pecka, která strhne i diváka neobeznámeného. Jsou tu 2 top herci na obou stranách barikády, kde Hwang Jung-Min hraje hajzla, který chce převzít moc nad státem a Jung- Woo sung klaďas, který mu chce v tom zabránit. Nejsem velký fanoušek politických Thrillerů, ale tady je tak zlověstná a nepříjemná atmoška protkaná celým filmem, kde se napětí stupňuje a neskutečně to graduje, že jsem téměř nedýchal. Top řemeslo, top herci, top dialogy, top atmosféra a došlo i na nějakou akci ( té však není moc) a všechny ty intriky a boj o moc je tu podán velmi věrohodně. Děsivá a šílená noc 12.12 1979, kde konec je docela k nasrání. 8/10. ()

ainny

Výborně natočený film týkající se korejské "noci dlouhých nožů", období po ní bylo stejně temné jako už v dějinách lidstva několikrát. Herecké obsazení bylo luxusní a pánové nezklamali. Nevím, jestli mi Hwang Jung Min někdy bude sympatický, ale jako herec je prostě top. O Jung Woo Sungovi ani nemluvím. Trochu jsem se bála toho množství postav a faktu, že většina filmu se odehrává v noci, ale je vidět, že filmaři umí a tady se dokonce vyhnuli přemíře patosu, tak typického pro korejskou tvorbu, takže za mě hodně kvalitní ohlédnutí do ne tak dávné korejské minulosti. České titulky. ()

Lacike

Veľkolepý historický film o prevrate v Južnej Kórey na prelome 70/80 rokov. Aj keď je to založené hlavne na dialógoch s minimom akcie, tak je to podané dostatočne strhujúco a film graduje až do záveru napriek tomu, že aj keď nemáte naštudovanú Kórejskú históriu, tak tušíte, že toto nebude mať happyend. Veľkou mierou sa o neustále napätie postaralo ústredné herecké duo. Jeong-min Hwang v ďalšej ultraslizkej úlohe generála prahnúcom po moci vs sympaťák Woo-seong Jeong v úlohe zásadového správňáka, ktorý sa mu v prevrate snaží zabrániť. Bohužiaľ záver je krutý a depresívny. Nemyslím si, že si to pustím znova, ale rozhodne to stojí za pozretie. Človek má aspoň lepší pocit, že na hovno to nie je len teraz u nás, ale bolo to tak vždy a v celom svete. 8/10. ()