Fresh sleduje príbeh Noy (Daisy Edgar-Jones), ktorá sa v potravinách zoznámi so zvodným Stevom (Sebastian Stan) a - vzhľadom na jej zlé skúsenosti s internetovými zoznamkami - využije šancu a dá mu svoje číslo. Po ich prvom rande je Noa vo vytržení, a tak prijme Stevovo pozvanie na romantický víkend mimo domu, len aby zistila, že jej nový milenec má akési nezvyčajné chúťky. (Disney+)

FiVe

Pochopitelně mě nepřestává udivovat naivita protagonistů (a hlavně antagonisty). Dále si troufám tvrdit, že divák je ovce programovatelná, trendům podléhající :) P.S. zajímalo by mě, jak se jí u té večeře sedělo. ()

Ammit

Okay, je rok 2022; všichni máme lesbickou černou kámošku, spíme s každým na prvním rande a jedem s ní/m doprostřed ničeho bez jediné otázky (pokud to tak u vás není, nejste náhodou rasističtí frigidní homofobi/ky?). Bohužel jsem už léta letoucí zpět viděla seroš Hannibal, takže mě nějaké uždibování masa ze stále žijícího člověka mandle nezvedne. Smůla, tvůrci, tohle už tu bylo skoro deset let zpět. ()

sh4ris

Nebylo to špatné. Rozhodně super kamera a příběh taky stál za to. Jen mi přijde, že tomu trošku něco chybělo. Možná, že postava Steva pro mě nebyla moc dobře čitelná. Potřebovala jsem znát trochu více i o něm, tak celkově.. Ale Noe jsem samozřejmě přála daný konec. ()

Meraxes

Po minulotýždňovom No Exit ďalší milý triller na hulu, ktorý by sa dal označiť aj za čiernu komédiu. Je to brané vcelku s ľahkosťou a hlavný hrdina vykonáva svoju prácu pri pustenej hudbe a s úsmevom na tvári, také príjemné chvíľky. Gore tu nie je žiadne a tie kusy ľudských tiel moc nepripomínajú to, čo by mali, Fresh ide proste inou cestou. Je to vlastne taký gurmánsky film, ktorý prezentuje prípravu a servírovanie jedla ako umenie, snahu o dosiahnutie dokonalosti chutí (ľudské mäso má skvelú textúru), ktoré si treba náležite vychutnať. Musí to byť perfektné, lebo zákazníci si chcú byť čo najbližší so svojou večerou, proste taká sympatická komunita. Herci sú fakt sympatický, čo vynahradzuje, že Stevove správanie je dosť nepochopiteľné a Noa so svojou najlepšou kamarátkou sa správajú ako totálne husi. Stopáž je možno trošku príliš dlhá, ale nenudil som ani chvíľku a za povšimnutie rozhodne stojí, že úvodné titulky prídu až po 33 minútach filmu. Kamera tu často ukazuje veľmi detailné zábery úst, jedla, toho ako si ho vychutnávajú alebo aj pri ich rozhovoroch vidíme len jej ústa a jeho oko. Nejaká depresívna alebo ťaživá atmosféra tu vôbec nie je, celé je to brané s ľahkosťou a čiernym humorom, ktorý mám rád, ale predsa len by si to žiadalo aspoň trochu strachu o zdravie jeho obetí, ale bolo mi jedno na koho tanieri skončia. Naopak boli veľmi zaujímavé úvahy o tom, ako niekto s tak blbým menom ako Melissa môže chutiť tak delikátne. Rovnako si nemyslím, že sa ľudia dajú takto uchovávať dlho pri živote, ale je to profík všakže. Ešte by som spomenul, že hudba je tu veľmi dobrá. Asi by som od Freshu chcel radšej niečo iné, ale aj tak to bola príjemná chuťovka. 3* 67% ()

Stanislaff

Nejsem odborník na recenze filmů, ani si na to nehraji a přesto nebo právě proto píši názor na hroznou pizdovinu. Jednonohá blondýna a její manipulativni manžel chirurg, holka, která hledá přes seznamku chlapa, její černá přítelkyně na život nebo spíš na smrt. Zádrhel je v tom, že chirurg v mládí ochutnal lidské masíčko, zachutnalo mu a objevil další podobné týpky jako je on. Rozjel tedy business s podporou své jednonohé rajdy a přes seznam loví holky, které uvězní a tu si z nich uřízne to a jindy zase ono. Boj o přežití začíná. Nikdy víc. ()

MatoPalkes

Daisy Edgas - Jones sledujem pozorne od seriálu Normal People a tu bola výborná. Sebastian Stan ma teraz zabáva v seriály Pam a Tommy a rovnako ma bavil aj tu. Horor ani náhodou, vlastne to bolo celé tak príjemne komediálne a musím sa priznať že niekde v polovici som si k pozeraniu pripravil aj nejaké pohostenie, trochu iné než bolo tam. ()

Belphegor

Něco mezi 3/4 hvězdami, jsem na vážkách. Zajímavé, sympatičtí herci a dobře to utíkalo, i když to bylo trochu delší. Vyzdvihnul bych hlavní herečku, která byla opravdu uvěřitelná. I Sebastian Stan překvapil. Trochu mi chyběl větší rozvoj postav a určitě tam mohlo být víc sekání, vlastně skoro nic neukážou a celý film se to drží poměrně u země, to je pro mě asi největší minus. Taky námět není vlastně nic nového, ale tady jde spíš o interpretaci. Ovšem jsem poměrně spokojený a na thriller/slasher mě to bavilo, takže tomu ty čtyři dám, jinak bych tomu dal tak 74%. ()

Zaks

Už úvod bol vynikajúci, atmosféra hneď od prvej scény super a po prvom rande som sa cítil rovnako trápne ako hlavná hrdinka. Autori dokonale vystihli obraz tejto on-line epochy. Po cca 1/2 hoďke sa začína dej pekne pritvrdzovať až k trochu poslabšiemu záveru. Technicky je to dokonalé dielko, vizuál, kamera i hudba paráda. Podobné pocity som mal naposledy pri sledovaní Get Up. K plnej paľbe by pomohlo ešte o trochu viac pritlačiť na pílu, ale aj tak to bola riadna chuťovka ;-) ()

Gamora

Spíš komediální thriller než horror, ale někdo se třeba bude bát. Začátek trochu nuda ale po intru, které je po půl hodině filmu, začne být film zajímavější. Jde tu o to že se celkem nezajímavá Noa zamiluje do nejatraktivnějšího psychopata a v okolí, ale pak ji unese a zjistí že jí lidi a to zrovna moc nefeeluje, tak se ho rozhodne zabít, a mezitím se díváme na to jak Sebastian Stan kuchá lidi a přitom i tančí, prostě dokonalé. Nejlepší asi je že se přitom všichni chovají celkem realisticky, teda až na Nouinu kamarádku která místo zavolání policie jde na vlastní pěst což je mimochodem ta nejstupidnější věc kterou by mohla udělat. No Daisy Edgar-Jones a Sebastian Stan odvedli skvělou práci a to i režisér Mimi Cave. 7/10 ()

Ivett.Motion

Jak já miluju ten jejich taneček ke konci. Fresh, ačkoliv v sobě nemá nic, co jsme neviděli, je nechutně fajn film. Ano, je předvídatelný, jednoduchý, ale spojeno s komedií to funguje uspokojivě. Chybí mi tam něco víc, než jen nepovedené pokusy o útěk a gurmánské večery, ale i přesto si to u mě získalo 4 hvězdičky. ()

sun.eagle

Rozhodně zajímavý počin, který mohl být daleko lepší kdyby se nebál trošku přitlačit na pilu. Jede se na vlně women power, kde ženy jsou ty nejchytřejší a největší badass, kdežto muži jsou buď magoři, nebo nemyslící idioti a ještě k tomu zbabělci.  Po dlouhém, ale nikoli nezajímavém prologu, který tvoří celou první třetinu filmu, by to chtělo přepnout na level, který by se nebál explicitního násilí a gore, pak by to bylo dokonalé. Takhle se z toho stala předvídatelná selanka pro 13 leté děti. Klišovitý a těžko uvěřitelný konec, kde se najednou všichni společně setkají na jednom písečku místama sklouzával k parodii. ()

BStone

Jako je třeba napsat, že tento filmový počin je na poli žánru skutečně fresh. Povedený, celkem zvrácený a skvěle obsazený. Možná s tím popiskem komedie bych asi polemizoval. 75% ()

lineker

Wow. Tohle je svěží vítr na poli bizaních kousků, který je důkazem, že i takové téma lze zpracovat svěžě ( chce se napsat čerstvě ) a neotřele. Až tedy do posledních dvaceti minut, kdy se to celé lehce zvrhne. Ale i tak to bylo takové nadýchané až nonšalantní s krasně davkovaným černým hůmorem. Citlivá ženská ruka paní režisérky se prostě nezapřela. ()