Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

darkrobyk

Nejsem si jistý, do jaké míry se jedná o postapo (to by mělo být asi po zničující válce, ne?), ovšem jako alegorie jde o temnější film, než možná tvůrci zamýšleli. Jedna z nejnepříjemnějších scén byla pro mne ta, kdy Caroline je s dcerou v bytě a začne bombardování. Snímek má skvělou vizuální stránku (ano, reklamy a klipy jsou výborná cvičení, což by jistě potvrdil i R. Scott), chvílemi strašidelnou hudbu (Dead People) a solidní herecké výkony, které stojí na Rapaceové (to utrpení jsem jí fakt věřil a chvílemi měl pocit, že ji pro film zmlátili a zmrzačili, jak působila opravdově) a Salimovi. Filmu přitížila zbytečná délka. Rovněž rozhodování se, zda rozbalím akci naplno, nebo se raději více ponořím do artových vod, taky moc nepomohlo. A když je řeč o vodě, tak podvodní scény byly mrazivé až na kost. Na jednu stranu jsem tak nějak spokojen, na druhou jsem čekal něco víc... ()

TheSpearCZ

Nevím, co je vždycky s těmi postapo filmy, ale z 99% mám vždy pocit, že se z toho dá vytěžit ale brutálně více. Tady máme naprosto dokonalou první polovinu filmu, která má vyloženě dokonale vypjatou atmosféru, a to jak z pohledu scénáře, tak i krásného vizuálu. Navíc vojáci na bruslích jsou originální a cool nápad jako blázen. Jenomže, jak člověka zabavila první část, tak ta druhá šla těžce do kopru a u poslední dvacetiminutovky jsem naopak trpěl. Z fotbalové terminologie - dva odlišné poločasy. Čisté 3* ()

xLIGHTx

Nie je to výnimočné, ale inak celkom zaujímavý postapo švédsky projekt s Noomi Rapace. (No áno, Švédi i Fíni sa asi teraz, najmä teraz cítia byť ohrození, čo je v súčasnosti duplom pochopiteľné, už nejaký čas údajne chceli a i teraz chcú do západných obranných štruktúr, hoci sú voči nim smerované vyhrážky, ale ani niet divu, že takáto snímka vôbec vznikla.) Niektoré nápady sú originálne a má to celkom spád. No, na závere si mohli dať však viac záležať. (Nerozumiem, ako si Noomi Rapace, čiže Edhová vo filme - celú dobu udržiavala v  tak perfektnom stave trvalú v takomto temnom svete, asi mala tajného postapo kaderníka v teame spolubojovníkov, nevedno. ;) Tak za tri kadery Edhovej, teda, tri hviezdy. ;) ()

JASON_X

Filmu se musí pochválit nečekaně vtahující rozjezd, brilantní filmařina, parádní výprava, estetický vizuál i hustá atmosféra. A dnes, kdy pár set kilometrů na východ od nás vypuklo primitivní válečné běsnění, nabývá jeho děj o to víc na aktuálnosti. Na druhou stranu občanská válka ve Švédsku, regulérní a se vším všudy, tedy i s leteckými útoky, plošným vražděním civilistů i snahou o použití zakázaných vyhlazovacích zbraní, je naprosto absurdní a nerealistická. Stejně absurdní a nerealistická, jako je trvalá na hlavě Noomi Rapace (kdo tohle probůh...), nebo jako jsou její vojácké dovednosti (z maloměstské domácké ženušky rázem členkou elitního specnazu). Ale to by mi samozřejmě v žánru sci-fi zase až tolik nevadilo. Co mi však vadí je, že slibně začínající a rozjíždějící se válečné postapo se v závěru změní v melodramatickou pacifistickou agitku. Skoro to vypadá, jako by scénárista v průběhu psaní scénáře podstoupil neúspěšnou operaci mozku. Plus nedotažená/nepříliš dobře vysvětlená postava záhadného poručíka. ()

666Carnage

Průměrný Netflix snímek co měl potenciál. Nápad byl dobrý od konfliktu až po ledové moře a bruslení. Ty akční scény nebyly k zahození. To bruslení taky ušlo ale mohlo toho být víc a taky svižnější. Vždycky, když je dobrý nápad zabije to to, že se někdo z toho snaží udělat víc než to je. Ja čekal postapo akční jízdu s nádechem tajemna. A ona je skoro půlka stopáže o nudných rozhovorech a taky o moralizovani. Buď to mělo být drama od začátku a nebo vůbec. Jo a docela dobrý soundtrack. 55% ()

Časové pásmo bylo změněno