VOD (1)

Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

Trailer

Figu

Tady fakt už chyběla jen ta Sáblíková... Já ti nevím, já jsem prostě zklamanej! Zase jsem měl až moc velký očekávání, na což bych se měl s každou rádoby supr novinkou Netflixu, opravdu už vysrat! Copak o to, nějaký pasáže tam byly na vysoké úrovni, ale ty hluchý, natahovaný místa, to byl opravdu zážitek podobnej právě tomu, jak čumět na nekonečný objíždění ledové dráhy naší top bruslařky, kdy si nakonec stejně dojede pro tu zlatku. Jen tady se zlatka bohužel rozdávat nebude... Slabota! Noomi má rozhodně lepší bijáky! 55% ()

TheEvilTwin

Když člověka film absolutně nezajímá už od prvních minut, asi je něco špatně. Když k tomu současně přidám faktor, že jako jeden z mála mám k Noomi Rapace poměrně velkou averzi, většina jejich rolí ve filmech (i když dobrých) mi přijde průměrná a celkově je mi nesympatická, je na světě celkem průser. Dějově nestrhne a herecky ani akcí také ne. Film měl předpoklady dobýt akční žánr novým nápadem, ale paradoxně je výsledek úplně opačný. ()

maddy

Už to je obohrané klišé, ale typická netflixovka, kde sa väčšina budgetu vyplytvá na prvých pätnásť minút filmu a zvyšná hodina a pol odohráva na dvoch lokáciách. Black Crab sa síce v prvej polovici tvári značne originálne s pár efektnými zábermi na korčuľujúcich vojakov, ale s pribúdajúcimi minútami pretaví len do klasického, neobjavného sci-fi béčka, ktoré vyšumí úplne do prázdna. Potenciál by tu aj bol, len to znova vyzerá, že Netflix schválil prvý nástrel scenára a viac sa tu nikto nesnažil. CELKOVO: 5/10 ()

Lukoboss

Severskou filmařinu mám obecně rád a i ty severský jazyky mně zní dobře, potažmo sám jsem se s tím v životě setkal ("...tack Karl, det var kul..."), ale tady to nemůže narovnat ani moje oblíbená N. Rapace. Ač se snaží, seč jí světlý lokny v tomhle snímku stačí, nedosahuje to bohužel měřítek, který jsem si původně představoval. Ano, je potřeba dodat, že A. Berg natočil svou prvotinu a motiv vojáků bojujících na bruslích, je docela originál, přesto tam něco chybí. Něco, co z toho filmu udělá zajímavej zážitek, ale to se neodehrává a záběry bruslící Noomi a jejích kolegů začnou být po čase jednotvárný. Dokonce jsem čekal, že v závěru nastane "mnohem větší inferno" (tady musím opatrně, abych něco nespoiloval), ale jaksi ne... Potenciál to mělo slušnej, ale nebyl využitej, aneboj jen málo, což je prostě škoda. Co se dá dělat?! ()

M.i.k.e

Netflix by asi v době natáčení nenapadlo, jak moc bude černý krab aktuální a minimálně ze startu nenavodí zrovna příjemné pocity. Celkově první půlka je velmi dobrá a má slušnou atmosféru beznaděje a povedený špinavý vizuál, ze které bude nejednomu divákovi regulérně zima. Bohužel druhá půlka, kdy se začne překonávat na bruslích zamrzlé moře hodně z toho kouzla ztrácí a v samotném závěru ho ztratí úplně. Noomi Rapace každopádně role takto sveřepých žen sedí a i když je tady hodně na hraně uvěřitelnosti, je to právě ona, kdo udrží diváka u televize i ve slabé druhé polovině...60 ()