VOD (1)

Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

Trailer

oveckaoa

4 vojáčci a 2 vojákyně jdou z místa A na bruslích na ledu do místa B kde mají dovézt biologickou zbraň a to je celý film. Jsou zde dvě dobré scény  jedna se zmrzlýma mrtvolama a jedna s tou lodí bohužel to kazí disneyovský pohádkový konec. Mělo to končit tím, že ty zbraně předala ne tím, že ženská s omrzlinama co chodí jak postižená a dohnal by ji totiž i beznohý vystřílí pár vojáčků a zničí tu zbraň. Jo a mimochodem pokud zalehnete granát tak Vás to roztrhá tohle je několikátý film v řadě co nám tvrdí, že se Vám nic nestane a jen Vás to zabije. 60 procent na debut to není špatné. ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že jsem od Černého kraba čekal rozhodně víc, a to hlavně díky avizovanému obsahu, atmosféře, prostředí a samozřejmě obsazení mé top herečky Noomi Rapace. Jenže ani jedno z výše zmíněného mě příliš nepřesvědčilo a i když bych šel tedy s hodnocením strašně moc rád nahoru, tak víc než průměr si tato podívaná ode mně nezaslouží. Začnu tedy ale asi zápletkou, která se sice velice působivě rozjede, jenže postupně se dostavují poměrně výrazné výkyvy plynulosti a záživnosti, které bohužel přetrvávají až do samotného závěru, který mi navíc popravdě úplně nesedl, respektive mi přišel až křečovitě natahovaný a hlavně bohužel nepůsobivý a emočně nefunkční. Ono s těmi emocemi je problém ovšem mnohem větší, jelikož tvůrci tu na ně vsázeli poměrně dost po celou dobu, jenže se jim tato sázka úplně nevyplatila, jelikož opakuji, stejně jako v závěru ani během filmu prostě nefungují. A co se pak týče ústředního zvratu v nějaké třetí čtvrtině filmu, ten je sice možná překvapující a stavějící film do úplně jiného světla, na druhou stranu mě popravdě vůbec nebavil. Atmosféra a prostředí postapokalyptického světa zužovaného válkou pak sice patří asi k tomu nejvýraznějšímu z celého filmu, ale na tom je zas bohužel vidět, že rozpočet nepatřil k úplně těm nejvyšším, i přesto po této stránce ale beru Černého kraba jako povedenou záležitost. No a nakonec jsem si nechal hlavní důvod, proč jsem dal tomuto snímku vůbec šanci, a to kvůli Noomi, jenže ani ona mě tu výjimečně zrovna nepřesvědčila, a to ani nemluvě o té její naondulované trvalé blond kštici, kterou mě doslova děsila. U ostatních postav a jejich představitelů bych si pak určitě představoval mnohem větší výraznost a rozmanitost, ale i tato sestava je s přimhouřením očička snesitelná, a jen škoda, že je od začátku dost předvídatelné, kdo to dá až do finále, a kdo ne. Co každopádně musím hodně pochválit, je parádní akce, která ve všech ohledech funguje na výbornou, nekompromisní, dynamická, choreograficky povedená, nicméně i zde přichází z mé strany výtka, a to vztahující se na její množství, jelikož jí je prostě a jednoduše skutečně málo, což zamrzí o to víc, že jak jsem zmiňoval, její zpracování je na vážně vysoké úrovni. Černý krab mě zkrátka docela zklamal, očekával jsem totiž mnohem větší a intenzivnější nářez, než tento multižánrový remix, kde toho ve výsledku jednoduše příliš nefunguje. ()

Lukoboss

Severskou filmařinu mám obecně rád a i ty severský jazyky mně zní dobře, potažmo sám jsem se s tím v životě setkal ("...tack Karl, det var kul..."), ale tady to nemůže narovnat ani moje oblíbená N. Rapace. Ač se snaží, seč jí světlý lokny v tomhle snímku stačí, nedosahuje to bohužel měřítek, který jsem si původně představoval. Ano, je potřeba dodat, že A. Berg natočil svou prvotinu a motiv vojáků bojujících na bruslích, je docela originál, přesto tam něco chybí. Něco, co z toho filmu udělá zajímavej zážitek, ale to se neodehrává a záběry bruslící Noomi a jejích kolegů začnou být po čase jednotvárný. Dokonce jsem čekal, že v závěru nastane "mnohem větší inferno" (tady musím opatrně, abych něco nespoiloval), ale jaksi ne... Potenciál to mělo slušnej, ale nebyl využitej, aneboj jen málo, což je prostě škoda. Co se dá dělat?! ()

FrankSusta

Tenhle film je filmařsky dobrý, ale mě (pardon za ta slova) nasral! V téhle době dle mého nebylo příliš moudré dát do filmu dva hlavní představitele roku 2022, a to jest válku (na Ukrajině) a (korona)virus. Film v sobě měl naprosto úžasný potenciál, ale ten se v brutalitách (které mi vyloženě vadily, a opravdu, opravdu hodně!) ztrácel, až se pomalu vytratil úplně. A to je škoda... No, a ještě řeknu, že asi největší plus je kamera, která je skvělá! Hned těsně za ní jsou herci a překvapivě dobré efekty. 5/10 ()

Flopik

Adam to bez pochyby natočil veľmi pekne problém je, že z celkom zaujímavého survivalu spravil dlhú a miestami hrozne nudnú podívanú. Herci fajn, príbeh určite mal čo ponúknuť, predsa len korčuľovanie po lade bolo zaujímavé na druhú stranu to bolo jediné, čo sme dostali. Akcie minimum a o ničom, zábava žiadna aspoň že tá atmosféra sa udržala. Koniec už totálne nezaujímavý a vyložene nudný. Postavy mi boli ukradnuté a na konci som už len ozaj čakal kedy vybuchne. U mňa 2*. ()