A do kuchyně!

Cathy je 40 a letos si snad konečně splní svůj velký sen a otevře vlastní restauraci. Jenže, jak se říká: „Člověk míní, život mění,“ a její sen se ze dne na den zhroutí jako domeček z karet. Nezbude jí než přijmout práci v jídelně domu pro nezletilé migranty. Nic horšího se jí už opravdu nemohlo stát! Kariéra významné kuchařky je tatam, a ještě se musí starat o bandu přistěhovalců! Ale život moc dobře věděl, proč jí takovou zkoušku nachystal. Díky své lásce k vaření si začne získávat srdce svých strávníků a najednou vidí, jak moc se jejich přístup mění a z dětí, které neměly žádnou chuť do života, se stávají nadšení mladí kuchtíci. Cathy najednou pochopí, že ten velký sen s restaurací je nic proti pocitu, že může někomu vnést do života radost. (Bohemia MP)

mira007

Audrey Lamy jako kuchařka z luxusní restaurace, která je okolnostmi donucena přijmout místo v kantýně pro nezletilé migranty. Jednoduchý, příjemný, inteligentní, maličko dojemný,  citlivý film o vaření s dávkou sociálního dopadu, kde budou předem chytat osypky lidi alergičtí na miganty zobrazené z té sluníčkářské pozitivnější stránky. ()

Dzeyna

Popravdě jsem čekala klasickou francouzskou komedii z kuchyně, ale téma imigrantů ve spojení s vařením bylo dost originální a svěží. ()

Arsenal83

A do kuchyne je samozrejme staré heslo, pod ktorým sa skrýva toxická maskulinita žiadajúca niečo pod zub, dnes sa časy našťastie zmenili a do kuchyne neposielame nežnejšie pohlavie, ale pánov šéfkuchárov zo Sudánu a iných vysoko cenených gurmánskych letovísk, kde sa nejeden nadšenec merania uhlíkovej stopy teší na sušené svrčky, či vyprážané maláriové komáre. Ešteže je príbeh podľa skutočnej udalosti a jasne dáva najavo, že do miest ako Francúzsko, kde už nerozpoznáte imigranta z Afriky a reálneho už nositeľa francúzskeho pasu, chodia nielen inžinieri, atómoví fyzici či mierne násilnejší gynekológovia, ale majstri varechy. A keby aj niekto namietal, že tam niekoho obťažovali, alebo na inom mieste niekoho trochu znásilnili, máme my pokrokové hlavy vždy argument: čo tu vyťahuješ nejaké násilnosti, keď tak vedia dobre variť!? ()

Johnny.ARN odpad!

Trápi vás bolesť žalúdka? Nevoľnosť, alebo ste pojedli niečo po záruke? Pri sledovaní tohto hnoja sa zgrcáte naisto a bude vám lepšie. Super ODPAD! ()

Rathalos

Sice to nie je komedia,ale aj napriek tomu sa mi film pacil,francuzska kinematografia ma uz roky rokuce presviedca o svojich kvalitach a samozrejme po skonceni tejto zalezitosti som hned vyraboval celu chladnicku od hladu...:⁠-⁠) ()

piglit

Ti uprchlíci jsou taková zlatíčka! Kdo to pak střílí a znásilňuje, když můžou v pohodě makat v kuchyni? Sluníčkovost až na půdu škodí tomuto nenáročnému filmu, který mohl potěšit a neurazit. Takhle akorát nasere. ()

jokino

Film síce nie je zlý, ale čakal by som od toho niečo úplne iné, podstatne lepšie, skutočne komediálne, proste oddychovku a nie toto.. Navyše hlavná postava mi bola značne nesympatická, celé to bolo také nijaké. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Heywood

Asi všichni pochopili, že film chtěl ukázat, že když mladí migranti dostanou vzdělání, mohou se v Evropě uplatnit. Jenomže Afrika má 4 miliardy lidí a kdyby jen 10% z nich se chtělo "uplatnit" v Evropě, tak tato civilizace v podstatě skončí a s vysokou pravděpodobností ve válečné vřavě. Takže komedie tohoto typu jsou mazanou šalbou, když navíc ti vzorní chlapci, jak vystřižení z propagačních brožurek neziskovek kvalitě filmu nepřidali, nikoliv, že by byli špatní herci, ale protože  scénář byl slint. Oceňuji  Audrey Lamy, která v pozici skoro jeptišky měla zachránit mladým lidem budoucnost. Neoceňuji, že film  nekritizoval pašeráctví, zneužívání mladých lidí a jejich zapojování do zločinu a terorismu včetně nabídky drog. Námitka, že to v komedii nejde, neobstojí . Mihnout se to mělo, navíc tohle komedie byla kdy a kde? Ale i naději potřebujeme ve filmu, který si vystačil s hrstkou herců a komparzistů, s pár lokacemi a troškou toho už okoukaného vaření. Za naději třetí hvězda. Jinak 50%. ()

chamonix

Není to špatné, třebaže už stokrát viděno. I tak se ptám, proč dnes proboha nejde natočit aspoň jeden film bez homosexuálů, nebo imigrantů? Už mám plné zuby toho sebemrskačství, co jsme to my v Evropě za homo- , xeno- a další foby. Už mi leze krkem všechno poučování, že jenom tahle dvě etnika z nás udělají lepší lidi! ()

MorikoTheOne

Chápu, že tomu, kdo nezná přístup francouzů k přistěhovalcům, se zdá film přitažený za vlasy. Ale mně přijde docela fajn využít povrchní televizní soutěž o vaření k tomu aby malá neziskovka dotlačila ministerstvo k udělení statutu kulinární školy a zachránila tak mladé lidi před tlakem ulice. Je přece lepší dát lidem životní náplň, než jen kibicovat, co je špatně ;) ()