Navalny

• Velká Británie Navalny

Režisér Daniel Roher představuje život a dílo ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného, který si po letech odhalování korupce vytvořil mocné nepřátele, včetně prezidenta Vladimira Putina. (HBO Max)

baddass01

WTF !! :DD  Co tohle bylo za sci-fi ? Krásný ukázka, že když se chce, tak správně určenou a důkladně vytříděnou hromádkou informací, lze dospět ke předem určenému výsledku. Je to sice hrozná lopota ta propaganda, ale za ty prachy to stojí. ()

gemi

Příběh muže, o kterém si můžeme myslet cokoliv. Spousta toho, co se o něm říkalo (neonacista atp.), byla lež. Spousta ostatního (nacionalista, není demokrat západního střihu) byla pravda. Ale jedno musí uznat všichni. Ten chlap byl pro ruZký režim nebezpečný a měl pro strach uděláno, což byla smrtící kombinace. Způsob, jakým osobně vyslechl vlastního vraha ve stádiu pokusu uprostřed dokumentu (46-60 minuta) byl geniální. RuZko je hovno! ()

Cooller odpad!

zdroje? Jedna baba povidala... šiření propagandy je zdá se v pořádku když to činí druhá strana... ja už ničemu nerozumim. Tohle neni realita ale absurdistan, matrix před crashem. ()

Ulmos

Když jsem tento dokument viděl před dvěma roky, nedělal jsem si iluze o tom, že Alexeje čekají světlé zítřky. Vlastně by mě docela překvapilo, kdyby se po dekádách a staletích v Matičce Rusi vůbec něco změnilo. Asi s ničím jiným na světě totiž nebudu mít tak silně kontrastní vztah, jako v případě tohoto zločineckého impéria. Na jedné straně dlouhá léta zainteresovaného poznávání jazyka a kultury, zejména obdiv k literárním velikánům. Na druhé straně zášť a zhnusení z neodlučitelné politické garnitury, která jako mor zničila už několik generací a ještě několik let další ničit bude, bohužel nejen v mezích svých hranic. Včera si na své vražedné konto připsala právě i Alexeje Navalného, který sice měl k dokonalosti daleko, ale nikdy se nevzdal odvážných pokusů přivést změnu do toho sovětského kolosu, jehož nejfunkčnějším argumentem proti oponentům je smrt. Precizní a mrazivé zachycení událostí v nadčasovém filmu, jehož smutného epilogu jsme se dočkali až teď… Plivnout do tváře všem prokremelským zrůdám, které tomuto nelidskému režimu tleskají a provolávají slávu. ()

faraoon

Postavit se čelem a hlasitě jednomu z největších zločinců novodobých dějin s vědomím téměř jisté smrti je příkladem nevídané statečnosti. ()

MyrnaAlec

Alexej není naivní snílek, v tradici ruských idealistů nakráčí dobrovolně do chřtánu Zla. Jistě ani není žádným demokratem ve smyslu západním. ()

cernakus

Zdejší hovna by si měli uvědomit, že "dokumentární" není synonymum slova pravdivý. Snůška lží případně polopravd, jedoucí od počátku do konce na vlně "nenávidím rusáky a toho jejich skřeta, a tento dokument mi potvrzuje proč". Jedná o slepenec pečlivě vybraných reportáží, home made videí a reakcí na ně od agenta BND Navalného po dobu rekonvalescence v Německu až po jeho zatčení po návratu do Ruska. Hodnotit má tak cenu pouze ty části, které Roher natočil, nikoliv jen využil. A ty jsou opravdu o ničem. Navalný tam mluví jen sporadicky, asi hlavně proto, že mluví kolaborantským jazykem a ne svým vlastním. Tím to také ztrácí na autenticitě a je tam cítit hodně toho, co by Navalny chtěl říci, ale nemůže protože neví jak. Takže komu to doporučit ke sledování? prorusákovi praskne žilka z těch lží, antirusákovi praskne žilka z té beznaděje a hledač pravdy to použije leda jako příklad špatné Západní propagandy. 1,5 hodiny života vylétlo oknem. Hvězdu za to, že Navalny má nad svým osudem agenta, který se jede nechat zatknout a možná i zlikvidovat do Ruska, nadhled. ()

Tomas_PO

Asi jediný spôsob, ako robiť opozíciu v Rusku, je vidieť v tomto dokumente. Trošku veľa tik-toku a instáča, trošku otravy v čaji, trošku KGB, trošku emigrácie, troška fiktívneho pocitu demokracie a už i. Vzhľadom na tik-tok produkciu celkom dobre natočené, s najsilnejším momentom "Moscow4". To sa nedá popísať, to treba vidieť, ako tam stále komunistická stupidita kvitne. Ale veď sme v ňom žili pár desiatok rokov a generácie ním odchované naše životy trápia dodnes. Uvidíme, aký bude záver, či ďalší Mandela, alebo sa na Navalneho žiaľ v lágri a mysliach ľudí zabudne. ()

Metuje

Kvůli nezajímavým prvním 40 minutám musím dát pouze 3 hvězdy, konec je totiž na 4. Zatímco první polovina dokumentu je opravdu těžká nuda a klasická "dokumentařina", druhá půlka, začínající telefonátem a končící záběrem z vězení je skvělá a husí kůži nahánějící. Neuvěřitelný hrdina, respekt. ()

Gedik

Dobře poskládaný dokument. Hrdina, který bohužel dopadl jako většina hrdinů. A bohužel ukazuje, jak rychle zapomínáme a jak si nevážíme vlastních svobod a výhod. ()

OLAFtrueLOVE

Navalnyj nebyl dokonalý a možná ani ne tak dobrý, jak jej dokument prezentuje. Ale byl přesně takovým, jakým bylo potřeba. Byl politickým odpůrcem v zemi, která nenabízí zrovna moc možností. V zemi kde byl zastřelen Boris Němcov, kde je vězněn Ilja Jašin, kde být demokrat, znamená být zločinec. Stejně jako mnozí další, i on obětoval život bojem proti zlu. A v tom, jak daleko se dostal, mu nepomohly pouze sociální sítě, ale i obrovská podpora, kterou v Rusku získal, kterou by možná neměl, kdyby zvolil více západní postup. Jestli bych ho chtěl vidět s "korunou" na hlavě? Nevím, ale rád bych si zanechal víru v myšlenku, že byl spíše geniálním populistou, nežli odhodlaným nacionalistou. V obou případech byl tou největší osinou v Putinově prdeli. A já chci, aby v tom zadku ještě dlouho trčel. Chci na Alexeje Navalného vzpomínat, jako na silného člověka, který bojoval proti zlu, který se nezastavil a který zemřel ve víře, že pomáhá své zemi. Chci na něj vzpomínat tak, jak jej prezentuje tento dokument. ()

trasprd

Podle mě velmi povedený dokument o člověku, který se obětoval, aby zkusil udělat z Ruska normální evropskou zemi. O ruskou opozici se zajímám dlouhodobě, takže jsem se tam vlastně nic nového nedozvěděl, přesto mě dokument bavil. Alexejovu osobnost se podařilo velmi dobře vystihnout, stejně jako absurditu a marasmus současného putinského režimu. Jednoznačně doporučuju. ()

711

Po shlédnutí tohoto dokumentu si přeju 3 věci   1) Smrt Putina čim dřív tim líp včera bylo pozdě 2) Svobodné volby v Rusku které by na 99% vyhrál právě Navalny  3) Následně svobodné volby v Bělorusku kde Lukašenka u moci drží právě Putin ve svobodných volbách by nejspíš vyhrála Cichanouská.    Je až směšný jaké orky má Putin za sebou tak ono musíš bejt idiot abys následoval takového kripla.. což je vidět i teď na ukrajině co tam posílá za mrzáky kteří jen ničí vše co jim přijde pod ruce, vraždí civilisty, znásilňují ženy prostě Putlerovo prasata.. a ten debílek jak vše vyklopil po telefonu když na něj Navalny vysypal jména jeho nadřízených a vydával se za asistenta jednoho z nich který píše zprávu o tom proč se to nepovedlo.. no je jasné, že ten den vypadl z okna.   Tak doufám, že jednoho dne bude Navalny a Cichanouská na prezidentském postu a svět bude o něco víc v pořádku.. ()

DonBohemian odpad!

Asi tak nějak všichni tuší, co se kolem děje a v závislosti na svých vlastních frustracích se přiklánějí buď na jednu nebo druhou stranu. Kumu nestačí čt nalévárna, tato latrína je volná. Pravá demokracie se pozná nejlépe podle toho, kolik kolaterálních škod zanechala. Mír všudě, pro všechny a na vždycky. "I think this is a very hard choice, but the price–we think the price is worth it." ()

Malingo

Skvělé shrnutí pokusu o vraždu Navalného, škoda jen, že se americká produkce neudržela a pojala to formou hollywoodské produkce narvané product placementy, k tomuto vážnému tématu se to za mě příliš nehodí. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou