Souboj cti

• USA The Big Brawl (více)

Podívejte se, jak Jackie Chan zvládne svou první roli v americkém filmu. Jerry má skvělé bojové schopnosti. Učí se kung-fu, což jeho otec nevidí rád. Jerry ale dobře ví, co dělá. Je natolik dobrý, že si ho všimnou organizátoři Velké rvačky v Texasu. Aby ho přinutili k zápasu, který má pro ně vyhrát, unesou snoubenku Jerryho bratra. Na jeho výkonu závisí její život, a tak mu nezbývá nic jiného, než v souboji vyhrát. Netuší, že bude stát proti obrovi, který nebyl nikdy poražen... (oficiální text distributora)

haj

I když se souboje nedají srovnat s Jackieho HK filmy, tak aspoň narozdíl od Protectora je to komedie, takže se člověk sem tam zasměje a narozdíl od Cannonball Run má hlavní roli, takže se dá říct, že je to Jackieho film (i když to tak úplně není pravda, protože neměl nad filmem téměř žádnou kontrolu a to ani v bojových scénách). Zkrátka slabší průměr, ale pořád mnohem lepší než většina filmů od Lo Weie. ()

predators

Trochu mi to připomínalo souboje Bruce Leeho, možná to byl záměr, protože je to Jackieho první role pro US trh, kdo ví? Jak už se tady dole nebo nahoře :-) objevuje, schopnosti protivníků stojí opravdu za starou Bellu:-). I Jackie nepředvádí své tradiční umění, ale na obranu všech...špatné to nebylo. Příběh celkem odcípá, takže nuda nehrozí a některé "hrátky" s těmi hromotluky jsou i zábavné. No je to rozjezd, tak ty slabší momenty prominu:-). 65% ()

Rominator

Příběh tohoto kousku není nikterak originální. Jackie Chan musí pomoci svému otci, kterého vydírají a ještě vyhrát turnaj v Texasu, protože unesli snoubenku jeho bratra. Souboje jsou pomalé, ale je jich docela dost. Co se povedlo tak to byl trénin Jackieho Chana a Maka. HODNOCENÍ 50% ()

Lacike

Je to podpriemerna akcna komedia s Jackie Chanom, ktora patri medzi to najzbytocnejsie, v com sa kedy objavil. Ma celkom tuctovy pribeh o fyzicky schopnom mladikovi, ktory je donuteny bojovat v zapasnickych trurnajoch pre vplyvneho zlozinca, pretoze uniesol snubenicu jeho brata. Spracovanie filmu je ale slabe a musim povedat, ze som sa cely cas nudil. Filmu chyba gradacia. Jackieho postava pôsobi cely cas v pohode dokonca aj ked sa mafiani vyhrazaju jeho otcovi alebo unesu jeho stryka. Bitky su neohrabane, choreograficky nenapadite, pomale a celkovo nudne. Akurat Jackie v nich vyuziva prostredie, skace po autach, rôznych rekvizitach a maju skôr komedialny nadych, ale velka sranda to aj tak nie je. Zaujmu len Jackieho kaskaderske kusky, ked obcas splha po nejakej budove. Holt na rozdiel od Rush Hour este v tej dobe poistovniam nevadilo ak by sa nejaky neznamy aziat pri natacani zabil aj ked hral hlavnu ulohu. Na filme ma zaujalo to, ze hlavny mafian nakoniec ziska to co chcel. Jackie pre neho vyhra zapas na com zarobi kopu penazi. A Jackieho postava je stastna, ze prepusti snubenicu jeho brata a uz to viac neriesi. Zaujimavy happyend. Po hereckej stranke sa tu nikto prilis nevytiahol. Jackie pôsobi sice v pohode, ale nema co hrat. Mako ako jeho stryko prilis sympaticky nepôsobi. Mafiani su len trapne karikatury. Takze najlepsie sa mi pozeralo na krasnu Kristine DeBell. Najviac na filme ocenujem to, ze sa Jackieho nesnazili stylizovat do drsnej polohy Bruca Lee. Takisto je skvele, ze sa Jackie kazdy neuspech snazi nejak zuzitkovat a tak to, ze sa pre tento film naucil jazdtit na kolieskovych korculiach neskôr ovela lepsie vyuzil vo filme Víťazi a hriešnici. Vysledkom je film, ktory nema zmysel vidiet aj ked ste velki Jackieho fanusikovia. 3/10. ()

Xmilden

Jackieho účinkování v Americe sebou přinášelo, hlavně v 80. letech, jedno zklamání za druhým. Jakoby Američani z Chana vysáli veškerou pozitivní energii hned při přistání v LA. Film pitomý až zoufalý. Hodnocení určitě neodpovídá a to jsem ještě jednu hvězdičku udělil spíše z lítosti. PS: Hudba připomíná spíše francouzskou komedii. ()

• Debutový snímek J. Chana pro USA. (predators)
  • Nízke americké tržby boli menšou tragédiou, Warner Brothers a aj samotný Jackie Chan očakávali oveľa viac. Dúfali totiž, že napodobnia úspech filmu Drak prichádza (1973) Bruca Lee. Pre zopakovanie jeho úspechu na severoamerickom trhu mali nielen režiséra Robert Clousea, ale i ďalších ľudí z tímu filmu Drak prichádza. (Peter-1307)
  • Štýl akčných scén:
    - v prvých amerických filmoch sa musel Jackie Chan prispôsobiť tamojšiemu pohľadu na akciu - kopy a údery s niekoľkými krokmi. To mu neprinášalo radosť, pretože uprednostňoval spoločné akcie so svojim tímom kaskadérov, ktorí mu pomáhali priamo vytvárať atmosféru akčnosti a napätia. (Peter-1307)