Panenka M3GAN je zázrak umělé inteligence, dokonale naprogramovaný stroj, který může být pro dítě tím nejlepším kamarádem, a co je možná ještě důležitější, dokonalým spojencem jeho rodičů. Jeho autorkou je Gemma (Allison Williams), brilantní technička, která panenku vyvíjí pro přední hračkářskou společnost. Když její sestra s manželem zahynou při autonehodě, vpadne do života Gemmy její osmiletá neteř Cady (Violet McGraw), která bouračku přežila jen s pár škrábanci. Protože Gemma to s dětmi zoufale neumí a traumatizovaná Cady potřebuje nějaké povyražení a hlavně kamarády, stane se přímo ideálním testerem pro prototyp M3GAN. Tohle rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky. Zpočátku se vše vyvíjí přímo skvěle – dívka se ve společnosti nové „kamarádky“ rychle zotaví a pro Gemmu je vědomí, že existuje bytost, která na Gemmu dohlédne, bude jí radit a vychovávat, ideálním řešením. Bohužel, prototypy se vyznačují tím, že bývají technicky nedokonalé a leccos se u nich může zvrtnout. Zvlášť v případě M3GAN, která je v naplnění svého klíčového poslání, tedy v ochraně Cady, ochotná udělat cokoliv. Třeba jít přes mrtvoly. (CinemArt)

Trailer 7

Filmmaniak

Rutinní kopírka nedávného remaku Dětské hry, nenápaditá, nenapínavá, nestrašidelná. Lekl jsem se jednou, když v nečekanou chvíli zaštěkal pes. Fajn herci a místy ok emocionální momenty, jinak ale velmi béčkový a dost hloupý horor na již klasické téma šíření iracionálního strachu z moderních technologií u lidí, kteří nemají tušení, jak funguje umělá inteligence. Ty nadšené zahraniční ohlasy nechápu. ()

Omnibus

"Když se software zjančí, panenka vám tančí." Jakožto zdejší loutkový expert, se zajímavou sbírkou přítulných exemplářů s osobností, jsem vyhověl žádosti Gerarda Johnstone (který, na rozdíl od Alexe Garlanda, režiséra filmu Men, zapomněl konzultovat nejvhodnější režisérský přístup k dané problematice s uživatelem Psychor), o otestování prototypu M3GAN při plzeňské předpremiéře 31. prosince. Výsledek testu zde. Design: lolitkovská fuchtle, jak ze stránek pro dospělé, tag Real Sex Doll. Pohyblivost a flexibilita kloubů: Jennifer Beals z Flashdance by mohla závidět. Morálně volní vlastnosti: nevalné, rebelka se sklony k narcisismu, přesvědčená o své genialitě, Ex Machina Ava je proti ní skromný, submisivní beránek. Projevování citů: od strojově strojeného, přes animální (scéna s uchem v lese a "vlčí" lov zlobivého chlapce) až po hluboce lidské, protože prachsprostě sobecké. Laik se diví, odborník žasne, dětské psycholožky hořce pláčou. Použitelnost: zejména do disfunkčních rodin, vhodná k dětem, domácím zvířatům i zpruzeným sousedkám. Coby dárek pro otce rodin netestována, těsně před večerním testem ji začala "hrozně bolet hlava". I přes tuto nepříjemnou softwarovou chybu (vývojářka Gemma prý napraví) nákup doporučujeme. Cena: 4,5 hvězdičky. Pozn.: M3GAN lze reklamovat pouze zabalenou v původní krabici a jen s jejím souhlasem! ()

corpsy

PG-13 horor, či thriller, je pre mňa vždy lákavá výzva. Ten ktorý snímok, má u mňa vždy iba dve možnosti. Stredná cesta, akosi neexistuje ( skôr raritne ). M3GAN ako postava, je síce technologickým zázrakom, film samotný však nie. Jeho prehypevanosť mu síce podarila nastrádať dolárikov, ako maku, ale aj značne ublížilo jeho kvalite. A tu práve nastáva ten môj ´´problém´´. M3GAN, mi ako mládeži prístupný žánrový snímok, sadol. Ani mi veľmi nevadilo, že sa v násilných scénach netlačilo na pílu ( náznaky sú ale natočené dobre ) a že ľakačky nie sú škodlivé kardiakom. Je to proste produkt, ktorý trefne vystihuje dobu, uspokojil dnešné obecenstvo, mňa neznechutil, dokonca potešil a u pokračovania sa možno dočkáme niečoho, čo osloví aj Rkárov. ()

ricci.s

Vrážd je málo, všetky sú mimo záber, krv žiadna, takže pekne nakrútený presudohoror pre deti. Film má určite aj nejaké svetlé stránky (vražda protivného spratka, vizáž Megan, najmä na konci,  a jej nezabudnuteľný tanček či pohyby, prípadne celkom napínavý záver), zase na druhej strane je pravda, že kým sa niečo začalo diať, ostávalo do konca možno 20 minút. Remake Chuckyho je podľa mňa omnoho lepší, tam totiž aspoň nejaká krv bola. Musím sa dosť premáhať, aby som tomu dal aspoň priemerné hodnotenie, ale možno keby som mal 13, bol by som nadšený... EDIT: Po pozretí unrated verzie hviezdu prihodím. Myslím, že je jasné, za čo. Nehovorím, že sa dočkáme potokov krvi, ale aj to málo je lepšie ako nič. Ešte že tak! ()

Astaroth12

Mne M3GAN neprišla ako originálny počin, ale iba jedna z epizód krajných medzi či čierneho zrkadla. Tam takýchto potvor bolo neúrekom a tam by určite zapadla. Vizáž M3GAN bola úžasná, je fakt, že bola trocha strojená, ale po tých všetkých Annabell či Chucky prišla prijemná zmena. Prostredie mi pripomenulo prvú sirotu a aj umieranie bolo v tom štýle, takže originalita sa tu ťažko hľadá. Dlho tu bolo zoznamovanie a tak tu bol veľký priestor pre nudu a nezáživnosť. Ja som niečo podobne už viackrát videl v seriáloch a tak bolo jasne kam všetko toto speje. Lakacky žiadne, tie som tu ani nečakal, ale škoda bolo hlavne to, že sa robotická slečna viac neodviazala. Skoro všetko podstatne bolo mimo zaber a to zamrzí najviac, keďže kvôli tomu som si film pustil, aby som z toho aj niečo mal. Zaujali ma len tri scény: Jedna bola s trhacím psom, ktorá mala v sebe znepokojenie i tajomno. Druha bola, keď M3GAN začala tancovať a vzápätí išla eliminovať riaditeľa spoločnosti a tá scéna s tancom mi pripomenula novú Wednesday. Tak je aspoň u mna vidieť, že  originalita sa tu nenosí. 3* si film posilnil finálnou vybíjanou, tá mala do cela grády a konečne sa tu režisér trocha odviazal i keď si to v konečnom dôsledku odniesla len úbohá panenka, ktorá chcela len patriť do rodiny, smutné. ()

• Adrien Morot a Kathy Tse z Morot FX Studio vytvorili animatronickú bábkovú verziu M3GAN, ktorá sa používala na dialógy a detailné zábery tváre. (m.a.t.o.)

Související novinky

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona… (více)