M3GAN

Trailer 7

Panenka M3GAN je zázrak umělé inteligence, dokonale naprogramovaný stroj, který může být pro dítě tím nejlepším kamarádem, a co je možná ještě důležitější, dokonalým spojencem jeho rodičů. Jeho autorkou je Gemma (Allison Williams), brilantní technička, která panenku vyvíjí pro přední hračkářskou společnost. Když její sestra s manželem zahynou při autonehodě, vpadne do života Gemmy její osmiletá neteř Cady (Violet McGraw), která bouračku přežila jen s pár škrábanci. Protože Gemma to s dětmi zoufale neumí a traumatizovaná Cady potřebuje nějaké povyražení a hlavně kamarády, stane se přímo ideálním testerem pro prototyp M3GAN. Tohle rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky. Zpočátku se vše vyvíjí přímo skvěle – dívka se ve společnosti nové „kamarádky“ rychle zotaví a pro Gemmu je vědomí, že existuje bytost, která na Gemmu dohlédne, bude jí radit a vychovávat, ideálním řešením. Bohužel, prototypy se vyznačují tím, že bývají technicky nedokonalé a leccos se u nich může zvrtnout. Zvlášť v případě M3GAN, která je v naplnění svého klíčového poslání, tedy v ochraně Cady, ochotná udělat cokoliv. Třeba jít přes mrtvoly. (CinemArt)

Trailer 7

ricci.s

Vrážd je málo, všetky sú mimo záber, krv žiadna, takže pekne nakrútený presudohoror pre deti. Film má určite aj nejaké svetlé stránky (vražda protivného spratka, vizáž Megan, najmä na konci,  a jej nezabudnuteľný tanček či pohyby, prípadne celkom napínavý záver), zase na druhej strane je pravda, že kým sa niečo začalo diať, ostávalo do konca možno 20 minút. Remake Chuckyho je podľa mňa omnoho lepší, tam totiž aspoň nejaká krv bola. Musím sa dosť premáhať, aby som tomu dal aspoň priemerné hodnotenie, ale možno keby som mal 13, bol by som nadšený... ()

EvilPhoEniX

První letošní mainstream hororová žánrovka je jen průměrnou high tech záležitostí. M3gan má sice velmi pochvalné zámořské ohlasy ( Rotteni i IMDB jsou překapivě velmi pochvalní), ale u nás zarytí hororoví fandové nadšením rozhodně neoplývají. M3gan je dá se říci moderní variací na Chucky pro Gen Z, která poukazuje na nebezpečí moderní technologie a jak dokáže být zrádná, bohužel filmu škodí PG-13 rating a je to celé až moc family friendly a bezpečné. Více než hodinu se film rozbíhá a seznámení s postavami není příliš zábavné, zkrátka je to spíš drama o vztahu malé dívky s panenkou, která se klasicky začne měnit v zabijáckou zrůdu. Škoda, že předvaděčka nenaplnila svůj potenciál, tam se opravdu vybízelo k velkým věcem a těch pár vražd by nejspíš nezachránilo ani Erko ( by jsme možná dostali 2-3 malé gore scény), což ve srovnání s novým Evil Dead je výsměch. Atmosféra tu velmi nefunguje a lekačky tu nejsou taktéž, takže se spíše hraje na znepokojivou notu, ale ani ta na mě neudělala moc dojem. Někdo dokonce tvrdí, že jde o komedii, ale to musí mít člověk velmi obskurní smysl pro humor. Do průměru to u mě alespoň zachránilo samotné finále. Battle v baráku je natočen velmi dobře. Tam je M3GAN poprvé za film pořádně creepy ( její pohyby jsou sice okopírovány od démonů z tradičních exorcism žánrovek, ale v robotickém pojetí to vypadá ještě víc cool) a její finální podobizna je také slušná, Kino se nevyplatí, je to sledovatelné, ale na VOD to filmu bude slušet více. 55% ()

J*A*S*M

Neškodný, dobře udělaný light hororový popcorn pro mladé návštěvníky kin. Líbivý film nadesignovaný přesně tak, aby měl úspěch. Bavil jsem se i já, leč vyšší hodnocení určitě patří snímkům, které se pokusí ... o něco. O něco odvážnějšího, odvázanějšího, překvapivějšího nebo divácky méně komfortního. Vlastně jsem tak nějak očekával alespoň záživnější koncovku - ten film vzbuzuje očekávání většího, z řetězu utrženého masakru na té předváděčce, k níž celý děj směřuje. A ono nakonec prd, cítil jsem se zrazen. ()

Psychor

Další dávka neškodné zábavy pro celou rodinu z produkce studia Blumhouse. Obávám se, že i nový film o panence Barbie s Margot Robbie přinese více hororového vzruchu než v tomto ohledu naprosto bezzubá M3GAN. Zhruba kolem čtyřicáté minuty už jsem se dokonce naštvaně zvedal ze sedadla, abych se vydal do promítací kabiny a zkontroloval, zda-li se promítači znavenému silvestrovskými oslavami náhodou nepomíchaly filmové kotouče. Když tu se z plátna náhle ozvalo psí zavrčení a já konečně zavětřil možnou hororovou stopu. Ta ovšem neměla dlouhého trvání. Režisér Gerard Johnstone totiž občas „ztratí nit", v důsledku čehož jsme svědky bizarně inkoherentních scén, kdy humanoidní panenka M3GAN kupříkladu pozastaví svou vražednou misi, aby se na minutu situovala do role roztleskávačky z MTV. Rozhodně jsem od tvůrců neočekával snímek přetékající významy, metaforami či interpretacemi, a tak bych vzal zavděk i lehce nápaditým scénářem dle současných mainstreamových standardů. Akela Cooper mě však ohromně zklamala, jelikož pouze do slova a do písmene okopírovala zápletku z Klevbergova nedávného Child's Play. Za pochvalu tak stojí jen znamenité praktické efekty a přesvědčivé robotické herectví v podání Amie Donald. Jakožto zdejší hororový expert tudíž snímku M3GAN uděluji pouze jednu silnější hvězdu. ()

Marceloo

Súhlasím s kamarátom stitch7. Tvorcom tu išlo o to, aby podobne ako krátko pred koncom filmu nalákali čo najviac detí. M3GAN je ukážkovým príkladom moderného generického hororu, po ktorom si človek po pár hodinách nebude pamätať ani jednu scénu. Panenka je síce creepy, ale je tu výrazne cítiť PG-13 rating, kvôli ktorému sú všetky vraždy mimo záber. Tvorcov ako Gerald Johnstone a Akela Cooper je na takýto horor, ktorý patrí jednoznačne na VOD, obrovská škoda. ()

• Hudba k filmu byla nahrána v nahrávacím studiu Budapest Scoring Orchestra. (noelcoward73)
  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu a ve městě Poughkeepsie ve státě New York v USA. Natáčelo se od 10. dubna do 19. června 2021 (produkce pak probíhala až do 1. července 2021). (noelcoward73)

Související novinky

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,…

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona…