Reklama

Reklama

M3GAN

Trailer 7

Panenka M3GAN je zázrak umělé inteligence, dokonale naprogramovaný stroj, který může být pro dítě tím nejlepším kamarádem, a co je možná ještě důležitější, dokonalým spojencem jeho rodičů. Jeho autorkou je Gemma (Allison Williams), brilantní technička, která panenku vyvíjí pro přední hračkářskou společnost. Když její sestra s manželem zahynou při autonehodě, vpadne do života Gemmy její osmiletá neteř Cady (Violet McGraw), která bouračku přežila jen s pár škrábanci. Protože Gemma to s dětmi zoufale neumí a traumatizovaná Cady potřebuje nějaké povyražení a hlavně kamarády, stane se přímo ideálním testerem pro prototyp M3GAN. Tohle rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky. Zpočátku se vše vyvíjí přímo skvěle – dívka se ve společnosti nové „kamarádky“ rychle zotaví a pro Gemmu je vědomí, že existuje bytost, která na Gemmu dohlédne, bude jí radit a vychovávat, ideálním řešením. Bohužel, prototypy se vyznačují tím, že bývají technicky nedokonalé a leccos se u nich může zvrtnout. Zvlášť v případě M3GAN, která je v naplnění svého klíčového poslání, tedy v ochraně Cady, ochotná udělat cokoliv. Třeba jít přes mrtvoly. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer 7

Recenze (323)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Trailer je masterpiece, sám o sebe geniálny hororový kraťas, ktorý fenomenálne pracuje s limitami uncanny valley. Samotný film nemá ambície byť sofistikovanejším hororom, je to taký rutinný 80s rocknroll, kde hlavná hrdinka počas noci so svojim kamarátom robotom zostrojí nového robota. Aj ten creepy tanec z traileru je vo filme počas nejakého popu. Predvídateľné od prvého momentu do posledného a kvôli prebytku M3gan na plátne, v samotnom filme už to uncanny valley až tak nefunguje. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Panenka M3GAN je humanoidní robot, prototyp, který je teprve ve fázi testování. Má se stát revoluční hračkou nové generace. Vynálezkyně (Allison Williams) pro hračkářskou společnost, která panence vdechla život, nikterak neotálí a přiřazuje ji své osiřelé neteři (Violet McGraw), aby jí dělala společnost. A přehnané ochranitelské sklony M3GAN mají za následek odsun nepohodlných osob a jednoho domácího mazlíčka do věčných lovišť. James Wan panenkám rozumí. Nebudeme si nic nalhávat, samo sebou, že film, jehož je producentem a vypracoval pro něj námět, operuje s neobjevným námětem a ze spřízněných filmů si vypůjčuje různé známé prvky, které zajímavým způsobem přetváří až mírně inovuje. A tím, že panenku hraje herečka (Amie Donald), pochopitelně za pomocí různých složitých technických úprav zevnějšku a animatronických udělátek, je její výsledný design velmi působivý. M3GAN by si mohla klidně potřást rukou s ničemou jménem Chucky, kterému je její naturel i hračkový původ, ostatně i film nezapře evokaci této hororové série, nejblíže. Najdou se však dva zásadní rozdíly. M3GAN má lepší produkční zázemí, než všechny díly Chuckyho dohromady. A celá série Chucky má vražd, kterých je tolik, že se ani nedají spočítat. A v tomhle ohledu panenka silně zaostává. A za tento nedostatek může přístupný rating. Gerard Johnstone je talentovaný režisér a umí navodit působivé až znepokojivé záběry. Když přijde na řadu nějaká vražda, tak to má skvělou stupnici gradace. Explicitnost ovšem absentuje ve větší míře, i když je pravdou, že režisér dělal hodně pro to, aby každá taková scéna vypadala dobře a i nějak originálně. Ačkoliv zabití není přehršel, byl jsem s nimi spokojen. Herecky je film na kvalitní úrovni. Allison Williams je sympatická dáma, co už je v hororech etablovaná. Její podstatně mladší kolegyně Violet McGraw také nebyla úplně nezajímavá. A všechnu slávu si odnesla debutující Amie Donald, která je ve svém ztvárnění zabijácké panenky nepřekonatelná. Film nezůstal bez divácké odezvy a už se chystá pokračování. Námět o zpočátku dobromyslné panence, která své chování postupem času změní na vražedné, nepředstavuje vskutku něco originálního. A i míra předvídatelnosti událostí je celkem vysoká. Zhostí-li se ovšem námětu schopný produkční tým, jsou obavy z ohraného námětu zažehnány. 8/10 ()

Reklama

Steven47 

všechny recenze uživatele

Na M3GAN je nejvíce zarážející, že naprosto selhává ve své snaze být hororem. Nedostavuje se strach, napětí ani třeba náznak nervozity. Snímek se na začátku rozjede jako vcelku zajímavé rodinné a psychologické drama, jelikož vztah Cady s Gemmou je uvěřitelný a dobře podaný. Místy dokonce zvládá vyvolat i nějaké emoce. Nakonec je to ale úplně k ničemu, protože film ve druhé polovině na jakékoliv odlišné pojetí absolutně rezignuje ve snaze být za každou cenu hororem, což se mu však nedaří. Klíčovým scénám chybí prakticky jakákoliv delší výstavba, takže nemají zamýšlený efekt, a film postupně začne především nudit, protože je jednak nezajímavý a jednak strašně předvídatelný. Kromě Cady, Gemmy a samozřejmě M3GAN ani nemá výraznější a zapamatovatelné postavy. Celkový dojem by mohlo vylepšit alespoň nějaké gore, které se docela nabízí a trailer k tomu mohl svádět, ale i to nepochopitelně téměř absentuje. Jediné, co tak můžu pochválit je funkční první polovina, herecký výkon Allison Williams a místy moc pěkný hudební podkres. 4/10 a smysl plánovaného pokračování mi uniká. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

První letošní mainstream hororová žánrovka je jen průměrnou high tech záležitostí. M3gan má sice velmi pochvalné zámořské ohlasy ( Rotteni i IMDB jsou překapivě velmi pochvalní), ale u nás zarytí hororoví fandové nadšením rozhodně neoplývají. M3gan je dá se říci moderní variací na Chucky pro Gen Z, která poukazuje na nebezpečí moderní technologie a jak dokáže být zrádná, bohužel filmu škodí PG-13 rating a je to celé až moc family friendly a bezpečné. Více než hodinu se film rozbíhá a seznámení s postavami není příliš zábavné, zkrátka je to spíš drama o vztahu malé dívky s panenkou, která se klasicky začne měnit v zabijáckou zrůdu. Škoda, že předvaděčka nenaplnila svůj potenciál, tam se opravdu vybízelo k velkým věcem a těch pár vražd by nejspíš nezachránilo ani Erko ( by jsme možná dostali 2-3 malé gore scény), což ve srovnání s novým Evil Dead je výsměch. Atmosféra tu velmi nefunguje a lekačky tu nejsou taktéž, takže se spíše hraje na znepokojivou notu, ale ani ta na mě neudělala moc dojem. Někdo dokonce tvrdí, že jde o komedii, ale to musí mít člověk velmi obskurní smysl pro humor. Do průměru to u mě alespoň zachránilo samotné finále. Battle v baráku je natočen velmi dobře. Tam je M3GAN poprvé za film pořádně creepy ( její pohyby jsou sice okopírovány od démonů z tradičních exorcism žánrovek, ale v robotickém pojetí to vypadá ještě víc cool) a její finální podobizna je také slušná, Kino se nevyplatí, je to sledovatelné, ale na VOD to filmu bude slušet více. 55% ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Co tohle zase bylo. Chtěl jsem říct, že jde o Ex Machinu z aliexpressu, ale ona M3GAN ani na tuhle úroveň nedosáhla. Další extrémní béčkový nesmysl, který se snaží být strašně cool a naoko kombinovat hi-tech doll „horor“ s podtextem ovládnutí světa umělou inteligencí, jenže je to brak jak hovado a ve filmu není doslova NIC, co by stálo za chválu. Herecky bídné, scénaristicky ubohé, gore 0, první akce či náznak napětí je až po hodině filmu (ne, nekecám) a je to strašně sterilní a šablonovitě nudné. Nečekal jsem zázrak, nečekal jsem intelektuální film, ale i ta céčková Margaux (2022) byla lepší než je toto. V tomhle případě i 90 minut filmu je na mě dost a doslova jsem se třepal nedočkavostí, až film konečně skončí. TRAGICKÉ. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (14)

  • Technik pomocou pera sleduje pohyb očí M3GAN. Spôsob, akým je scéna prezentovaná prostredníctvom pohľadu M3GAN, je veľmi podobný montážnej scéne, v ktorej je rekonštruovaný dôstojník Murphy vo filme RoboCop (1987). (molcan2)
  • Akonáhle sa prvý trailer stal virálnym na TikToku medzi tínedžermi, Universal Studios nechalo film prerobiť tak, aby sa zameral na mladšie publikum. (Arsenal83)

Související novinky

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona… (více)

Reklama

Reklama