Jak řeknete, pane

• Francie

Mon idole

Komedie / Drama

Francie, 2002, 110 min

Na tohle sem se kvůli Diance klepal jako ratlík už od rána. Leč ty bláznivý televizní emenuelové to práskli až v 1:50 v noci. Do tý doby jsem se stačil ožrat, vystřízlivět a ještě jednou ožrat. Kdyby Dianka viděla co všechno pro ní obětuju, tak by mě dala už jenom ze soucitu. Samotný příběh je celkem absurdní, ale to frantíkům docela jde, kdo viděl třeba Studený bufet nebo Krysy z temnot dá mě za pravdu. Tady jediný co zamrzelo, že absurdnost ve vile všemocného tv producenta nebyla ještě intenzivnější i když nápady tam byly solidní a výraz co z toho všeho měl v obličeji mladý hlavní hrdina brzo udělal ctrl + v na můj obličej.(26.4.2011)

Až na samotný konec, který mi připadá mírně nedotažený, jde o výstižnou ukázku současného mediálního hovadismu. Magnát Broustal je kreatura k pohledání, skvěle a přesvědčivě zahraná F. Berléandem. Minimálně stejně dobře je ztvárněná role jeho infantilní a přiblblé, zato však krásné a roztomilé partnerky. Scéna Diane Kruger versus lopata byla už jen třešničkou na dortu :-D .(17.1.2009)

Jeden pošahanej a výstřední televizní producent se stejně pošahanou manželkou plus naivní a ctižádostivej pěšák, kterej by chtěl dostat pořádnou šanci. No šanci dostal a nestačil se divit. Příběh těchto třech lidí se postupně přenese z humorem protkanýho televizního světa, ve venkovské drama a posléze až v thriller. Humor docela fungoval, drama taky jen ten závěr trochu šustil papírem.(25.4.2011)

Zajimavy to snimek! Komedie... no, komedie.. po celkem dramatickem konci se mi to jevilo spis jako drama plne vtipnych a uchylnych skecu. Tanec v kostymech zajice, klokana , karkulky a buhvi co mel byt ten posledni, je jen jeden z nich :) Diane je NESKUTECNE nadherna zenska a i kdyby byl film o stupen horsi, kvuli ni by stejne stal za to.Canet si to u divaku dobre pojistil :)(16.4.2012)

Poněkud dekadentní dramedy. 1) Klíčovou postavou celého filmu je 29letý režisér, spoluscénárista a herec Guillaume Canet (Bastien) s výrazem ve tváři podobným našemu režiséru a herci Ondřeji Sokolovi. 2) Klíčovým pojmem je mix komedie a dramatu - v newspeaku zvaný dramedy - s nepříliš zřetelným poselstvím - jako úvahu o morálním stavu naší (rozuměj západní) společnosti to neberu. 3) Prvky thrilleru spolu s opakovaným zlehčováním vážnosti situace posilují divákovu nejistotu, pokud jde o předváděný žánr, a marně navozují otázku po smyslu celé věci. 4) Ale není to tak zlé. Guillaume je pěkný kluk, film má atmosféru a docela dobře graduje až téměř do konce, i když ta úplně poslední scéna není zcela podle mého gusta. S tím ovšem nic nenadělám.(18.5.2011)