Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina rebelantských poldů se rozhodne zničit místní podsvětí. Když získají informaci, že na cestě je obrovská zásilka výbušnin, přichází jejich chvíle. Plán je připraven a tak může začít akce plná napětí a drsného bojového umění, ve které jde o život. (oficiální text distributora)

Recenze (24)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný akčný film z Hong Kongskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o trojici mladíkov, ktorí sú naverbovaní pre policajnú prácu v utajení, kde majú sledovať jedného mafiána, ale všetko sa skomplikuje ich nedobrovoľným zapojením do konfliktov medzi rôznymi mafiánmi. So spracovaním ale nie som až tak moc spokojný, síce sa celý čas dá na film bez problémov pozerať, ale zaujímavých prvkov tu až tak moc nie je a navyše ani raz nedokáže výraznejšie vtiahnuť do deja, za čo môžu hlavne nedostatočne zaujímavé kladné postavy. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Súboje majú slušnú choreografiu, pri prestrelkách nie je núdza o zabitých a nájde sa tu mnoho výborných momentov, ale všetko je to nezvykle zle natočené, akcia je točená zo zlých uhlov, je tu nevhodne zvolený strih a celé to pôsobí príliš zmätene a niekedy aj neprehľadne. Najviac to vidno na akcii v lodenici, ktorá je obsahovo bohatá, ale vizuálne nezvládnutá. A tak tu nie je žiadna akčná scéna, ktorá by ma výraznejšie zaujala. Herecké obsadenie sa mi páči, ale je zle rozdelené. Z hlavného tria, ktoré má samozrejme najviac priestoru za niečo stojí iba Nicholas Tse, podstatne zaujímavejší sú záporáci, ale nie sú dostatočne využití, kedže sú proti sebe. A poteší Eric Tsang alebo miniúloha Jackieho Chana. S réžiou vôbec nie som spokojný, tento film vôbec nezvládla, čo ma teda veľmi prekvapuje, kedže Bennyho Chana považujem za jedného z najlepších režisérov Hong Kongských akčných filmov novej éry a ani technická stránka si pochvalu moc nezaslúži. Som rozhodne sklamaný, potenciál filmu bol po všetkých stránkach väčší, ale zase raz sa pozrieť bez problémov dá. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 58%. ()

matestlust 

všechny recenze uživatele

Pro mě celkem zklamání.Projednou jsem se řídil nabušeným bukletem a přítomností jackieho Chana jak e filmu tak i v jeho přípravách.Pravda je taková,že jisté kvality film rozhodně má,ale zároven má v sobě plno hluchých míst,které někdy převelice nudí.Soubojů zde rozhodně není tolik,jak jsem puvodně čekal.Jackieho pár minut ke konci snímku mě také nepobavilo tak,jak se zřejmě předpokládá.Zde se prostě jedná o další tuctový akční sníměk,kterých je ve světě moc. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Někdo ujíždí na fetu, někdo na chlastu, jiný třeba na Jéžíšovi, no a já ujíždím na takovýchhle filmech. A ani se mi teď nějak nechce plýtvat energií, abych vysvětloval proč. Naivní, komerční, východoasijský popkulturní filmový kýč je prostě jedním z mých nejoblíbenějších filmových žánrů a hotovo. Úplně živě si umím představit ty mraky hongkongských náctek, které mají zdi svých pokojíčků polepené plakáty s hlavními chlapeckými hrdiny Gen-X Cops, jsou členky jejich fanklubů a chodí ječet a pištět na jejich všemožná veřejná vystoupení. Tahle vize mě jaksi perverzně fascinuje... A k filmu? No co by - mile lobotomizovaný děj, kluci jako cumel, roztomilé holky, skvělá akce, skvělý song u závěrečných titulků... a možná přijde i Jackie Chan. ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Přestože se rozhodně nejedná o absolutní špčku v akčním žánru, tak za shlédnutí rozhodně stojí. Nenudí, odsejpá, choreografie soubojů je celkem zdařilá, občas jsem zasmál (na místech, kde to režisér zamýšlel:), místy jsou tu i náznaky něčeho hlubšího (postava tragického gangstera, kterého všichni mají za pitomce a on se všem snaží dokázat, že jím není), ale v hlavní řadě se jedná zábavný akční oddychový filmek. S bonusem na závěr v podobě vtipného camea Jackieho Chana. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Zvráceně dokonalý monument všech negativ a nectností, které ulpěly na hongkongských akčních filmech po roce 1998. Velice slabé jsou bohužel i samotné akční scény (které mají sloužit jako hlavní atrakce) a ne jen "ta omáčka kolem". Může za to především příliš rychlý a chaotický střih zachycující pouze fragmenty pohybu, což bohužel vede k nepřehlednosti prostorových vztahů mezi figurami a ke snížení vizuálního účinku akce na minimum (rozhodně nejde o zběsilý typ střihové skladby a la Quantum of Solace, která je sice také nepříliš přehledná, ale zato velice imerzivní). ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama