Rimini

Smrt matky přivádí Richieho Brava z adoptivního domova v Itálii zpět do jeho pokoje v rodném Dolním Rakousku. S kořalkou v ruce a sametovými melodiemi Wurlitzeru ve vzduchu se ve sklepě se svým „piccolo fratello“ loučí s rodičovským domem. Jeho otec je v domově důchodců. Popová hvězda Richie vydělává peníze v Rimini. Tvrdí, že je stále „con molto amore“ – a je to právě trocha té sexuální vášně, kterou potřebuje, aby se oblékl do svého korzetu a „jacketto“, což se rýmuje s „perfetto“, a pak se zápalem zpíval tklivé německé písničky ve strohých hotelových foyer. Tento rakouský gigolo oplývá smyslným šarmem a razí si cestu do myslí, těl a peněženek žen určitého věku. Seidlovo nové opus magnum je hluboce romantické až smutné. Bez ohledu na to, jak špinavý a perverzní je tento film na povrchu, zachycuje životní patos jako málokterý jiný. V Rimini, kde se naposledy na plátně objevil Hans-Michael Rehberg, září Michael Thomas v roli syna, otce i muže. (Film Europe)

DonBraso

Michael Thomas si roli užívá a má taky důvod. Tahle role se vlastně moc dobře hraje, jen mu Seidl malinko usekl pinďoura a divákům větší důraz na to ostatní. Popová hvězdička Richie jde zazpívat mezi seniory, aby měl útěchu a hlavně nějaký peníze. No v tom je první menší nešvár. Máte vilu, ale díky hazardu a chlastání utrácíte. Už zde nám Seidl mohl nabídnout více. Více na kost. Místo toho se zde hodně zpívá a aby to fakt nestálo jen na statickém pohledu u zasněženého moře, kde je pár lidí, aby to ještě více vyniklo, tak to právě, že ani moc nééé. Hlavní strom kvetl dobře, zazpívat,napít a sex. Kolečko by bylo reálné, ale pak přijde jeho dcera, která se zčistajasna objeví a to je problém příběhu. Proč tam vůbec tahle postava musí být? Na to bohatě stačí jeho táta v domově důchodců. Jasně, asi máme tušit něco s emigrantskou glosou, že se najednou naserou všude, ale nějak to malinko nabourává Richieho Brava jako elegána, co umí zpívat, ale nějaký ty kostlivci ve skříni budou. Hlavně z posledních záběrů z vily u Brava hrozně natrhne kontrast toho, že to režisér asi celé myslel úplně jinak. Těžko říci, od něj jsem viděl už něco a určitým osobitým kumštem disponuje a je asi na divákovi mu to sežrat nebo to jen prožít. 65% ()

Germanicvs

Každá generace má svoje slabiny a temná místa ve svém podvědomí či pod zámkem ve sklepě. Středoproudý vyšumělý rakouský Richie "Gott" Bravo v kulisách zazimovaného italského letního letoviska vykřesává zbytky své dávné slávy v hitšarádách pro seniory. Díru v rozpočtu, který se díky trvalé hladince, cigáru v koutku úst a mincích utopeným ve výherním automatu zajišťují drobné eskortní zásahy. Smrt matky a nalezení odložené dcery tak trochu naruší standardní procesy vlastní sebetrýzně a možná je i cestou pryč ze zažitých sebezničujících rituálů. ()

MathLover

Tvorbu Ulricha Seidla neznám, ale celkem mě zaujal... Vykreslení stárnoucího gigola a všech těch jeho "umaštěných", "smutných" a "neatraktivních" zážitků se mi líbilo. Jen mě trochu děsila ta linka s migranty. Vůbec si nejsem jistá, co tím závěrem chtěl pan Seidl říct? ()

to08.net

Strašně smutný, ulepený a zaprášený. Jako když pustí na řetízkovém kolotoči Modern Talking nebo Gotta. Nelze tomu ale upřít dokonala vykreslenou atmosféru do posledního detailu. ()

sml41

asi po hodinke to stráca na putavosti príbehu...uz len stereotip: Bravo ide po chodniku popri plazi kde stretava emigrantov... spieva dochodcom po letnej sezone...trtka dochodkyne ...a toto iste dookola cca 5x po sebe... sem tam sa mu do toho pripletie dcera, ktorá ho vyciciava, ked on nevyciciava vodku... a opat spieva... trtka... nasava... myslel som, ze to bude mat trochu tragickejsi koniec a nejaku myslienku okrem depresie ()

StaryMech

Pustil jsem si "Rimini" hned po Hanekeho "Lásce" a od začátku až do půlky jsem se chtě nechtě usmíval; pak mě začala přemáhat nuda. Michael Thomas v hlavní roli je výborný (leckomu připomněl Rourkea v Aronofského "Zápasníkovi", mně ještě víc Winstonea v Glazerově "Sexy bestii"), ale celý zbytečně dlouhý film neutáhne. Proč pro něho Seidl nevymyslel zajímavější příběh? Zápletka s dcerou mi připadla omšelá a herci kolem Thomase (s výjimkou Rehberga, samozřejmě) málo přesvědčiví nebo nevyužití. Druhá část diptychu o rakouských bratrech v exilu má jiný tón i váhu. ()