VOD (1)

V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

Trailer 1

M.i.k.e

klasický netflixovský akční prefabrikát, kterému by se ještě dala odpustit absence originality, ovšem už mu nelze odpustit, že vlastně není moc zábavný a i když je tu celkem dost akce je to bohužel většinu času dost nuda. Korunu tomu nasazuje JLo v hlavní roli, která je sice krásná, ovšem jako mašina na zabíjení/odstřelovačka dost málo uvěřitelná...40% ()

rublik05

Klasický, ničím nepřekvapující akční thriller televizního formátu, který sází především na drsné prostředí a Jennifer Lopez v hlavní roli. Z těchto dvou aspektů si větší pochvalu zaslouží prostředí, tvůrcům se ho vcelku povedlo využít, líbilo se mi i pár relativně povedených akčních scén. Naopak herci mě neoslovili vůbec, chemie mezi postavami je naprosto nulová, herecké výkony jsou spíše průměrnější. Stopáž mohla být podstatně kratší, filmu by to jednoznačně prospělo. Matka je ve všech směrech obyčejný, podprůměrný, ne moc záživný akčňák, který je stěží na jedno použití. 3/10. ()

Lima

Niki Caro, jak je jí přirozené, se tady našla v prostřední pasáži, kde se utváří nějaký rodinný vztah a kde Lopezka v divočině cepuje svoji dceru a poučuje jí o krutých zákonech přírody. To jediné mi tady přišlo celkem režijně zajímavé. Ostatní běží podle stokrát viděných hloupých šablon a v akci je to veskrze průměrné. Ale Lopezka mi vždycky byla svým způsobem sympatická, svojí celoživotní pílí a pracovitostí, byť její hudební počínání jde úplně mimo můj vkus. Ale minimálně za Singhovu ´Celu´ a Soderberghovo ´Zakázané ovoce´ si tu ženskou pořád cením. ()

silentname

"The Mother" je viac menej len okey thrillerom, ktorému však chýba nejaká silnejšia identita. V princípe to nevybočuje z konceptu väčšiny akčných thrillerov a vietet predvídať kam to pôjde a všetko čo sa stane. Dá sa na to pozerať? Áno. Nie je v tom nič vysoko otravné alebo nezaujímavé. Jennifer Lopez je okey ako hlavná hrdinka a dokonca jej aj väčšinou celkom rozumiem. Snaží sa svoju dcéru chrániť ako najlepšie vie, no rovnako je smutné, že sa jej musela vzdať. Dialógy však často nefungujú, lebo dokopy naše postavy nerozprávajú niečo, čo by bolo zaujímavé alebo originálne. Scénky s tréningom a potom keď Zoe na Jennifer Lopez vybuchne a podobne... videli sme to miliónkrát, neprináša to absoltúne nič a už len čakáte, kedy príde to finále keď naši hrdinovia vyhrajú a film skončí. Na jedno pozretie maximálne. Hodnotenie: C+ ()

Hunt

Netflix vyrábí jeden akčňak za druhým, v mnoha případech již nelze hovořit o béčku, nýbrž rozpočtem a provedením jde o produkci srovnatelnou (často i lepší) než kino produkce. Námět The Mother je fajn, nabízí lehce jiné zastřešení ostatních chlapeckých akčňáků, tj. silná žena, vztah matky s dcerou (mnohokrát viděno v pozici otec/dcera), což v tomto případě nabízí mnoho pohledů, které by mohlypřinést alespoň jemnou originalitu. Za sebe jsem celou dobu držel filmu palce, aby svůj potenciál naplnil, bohužel tam je mnoho zbytečných chyb a nevyužití potenciálu. Rozpočet viditelně vysoký, lokace skvělé...jen ty postavy, jejich reakce, jednání mi nepřijdou přirozené (přitom by stačilo málo). Postupně je divákovi trapně při nepříjemných rozhovorech, zbytečně trapných scénách.....aaach jo, pokud by látku měl pod palcem talentovaný či zkušený režisér, mohl to být nadprůměrný snímek (nejen) z Netflixove produkce ()

• Při automobilové honičce na Kubě, která se ve skutečnosti točila ve Španělsku, se na malý moment objeví v záběru Škoda Fabia. (korbitch22)
  • Natáčanie sa začalo vo Vancouveri 4. októbra 2021. 11. januára 2022 bolo natáčanie pozastavené z dôvodu rozšírenia COVIDu medzi štábom, obnovilo sa potom 25. februára. V marci 2022 sa natáčanie uskutočnilo na španielskom ostrove Gran Canaria s využitím starého mesta Las Palmas de Gran Canaria ako mesta na Kube. (Arsenal83)