V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

Hunt

Netflix vyrábí jeden akčňak za druhým, v mnoha případech již nelze hovořit o béčku, nýbrž rozpočtem a provedením jde o produkci srovnatelnou (často i lepší) než kino produkce. Námět The Mother je fajn, nabízí lehce jiné zastřešení ostatních chlapeckých akčňáků, tj. silná žena, vztah matky s dcerou (mnohokrát viděno v pozici otec/dcera), což v tomto případě nabízí mnoho pohledů, které by mohlypřinést alespoň jemnou originalitu. Za sebe jsem celou dobu držel filmu palce, aby svůj potenciál naplnil, bohužel tam je mnoho zbytečných chyb a nevyužití potenciálu. Rozpočet viditelně vysoký, lokace skvělé...jen ty postavy, jejich reakce, jednání mi nepřijdou přirozené (přitom by stačilo málo). Postupně je divákovi trapně při nepříjemných rozhovorech, zbytečně trapných scénách.....aaach jo, pokud by látku měl pod palcem talentovaný či zkušený režisér, mohl to být nadprůměrný snímek (nejen) z Netflixove produkce ()

Pavlínka9 odpad!

Měsíce se mi to objevovalo všude jako trailer, videa, upoutávky, prostě všechno, tak jsem si řekla - ok, podívám se na to...Nebyla jsem zrovna v dobrém rozpoložení a ten film tomu rozhodně nepřidal. Kamarád, který se mnou na to koukal měl velice silné nervy :D Protože ten film je taková sra*ka!!! Držela jsem se, že po 5ti minutách to nebude třeba tak hrozné, jak to vypadá a že se to zlepší...ne, po 35ti minutách jsem už nemohla a komentovala jsem to velice často, protože tam byla taková klišé, že jsem je říkala za ně a ano - opravdu říkali to samé...Fuj! To je takový humus tenhle film, že ano - opravdu po dlouhé době jsem měla nutkání to normálně vypnout! Ale ne, řekla jsem si, že to zvládnu do konce! Zvládla, vnitřně jsem se několikrát pozvracela a s velkou hrdostí tomu dávám odpad :) ()

johnsnow

Ty koňo toto teda bolo fakt masakrálne, akurát tým nepríjemným spôsobom. Ono príbeh je fajn, ale ehm všetko škrípe, doslova lokácie Aljašky a Kuby sú nevyužité, Lopez je hrozná, Fiennes tam je asi na 10 minút a Bernal je v 4 scénach z toho v jednej je na fotografii a v dvoch asi 1 minútu, čiže asi dobre pomastili tak zobral šak čo.  Jediným plusom je cca polhodinová pasáž na Aljaške ktorá je dramaticky správne uchopená a funguje oproti ostatným častiam a čo sa týka akcie, tak je krvavá a slušná ale je jej ako šafránu a každá má max do 5 minút.  A to jak odflákly koncové riešenie, tak akože bléééé. No nič teraz skúsim poľský počin podobného razenia a uvidíme. ()

Real Tom Hardy

Spojili sa tu dohromady dve nie celkom k sebe hodiace sa veci – J.Lo v tej (za mňa) vizuálne zatiaľ najpôsobivejšej forme (Zlatokopky sa môžu schovať) & šablónovitý akčný film od Netflixu (čo by sa malo radiť k podobným televíznym tragédiám pre divákov ako nástup slovenských reality-TV šou po prelome milénia). Výsledkom je presne to, čo si si mohol z predchádzajúcich viet odvodiť – tupé klišé o záchrane dcéry niekde na Aljaške, ktorej vojvodí Lopezka v graduálne lepších a lepších outfitoch (najmä tých snežných). Ideálne asi len pozerať a predmetné videné radšej ani neriešiť. Treba ale pochváliť úderné akčné sekvencie a "prestrelky," z ktorých pulzuje energia. Z dvoch hviezd prihadzujem tretiu za druhú polovicu z Aljašky a učenie schopností prežiť, ktoré mi trochu pripomínalo reboot hernej série Tomb Raider. A cením, že sa film snažil divákovi nahovoriť, že vraj EIT fungovali :D (17.5.2023) (9.9.2023) ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy za sterilný a zvláštny príbeh a jeho priebeh, pretože až na Kubu to bolo viac ako len fajn, ale Aljaška napriek svojej kráse, tomu moc nesadla. Klasický Netflix, ktorý si nedokáže ustrážiť kvalitu scenára a jednoducho pere známe mená do čohokoľvek, veď ľudia to predsa zhltnú. Kvantita nad kvalitu, napriek sľubom zmeniť to. Potom nech sa nečudujú s tým zdieľaním účtov a odlivu zákazníkov. Žiaľ žiadna konkurencia momentálne netvorí kvalitný obsah spolu s Apple TV, Disney+, Paramountom, maximálne Amazon Prime, ale len na poli seriálov, takže majú prácu uľahčenú, keď si konkuruje slepý s hluchým. ()

• Při automobilové honičce na Kubě, která se ve skutečnosti točila ve Španělsku, se na malý moment objeví v záběru Škoda Fabia. (korbitch22)
  • Natáčanie sa začalo vo Vancouveri 4. októbra 2021. 11. januára 2022 bolo natáčanie pozastavené z dôvodu rozšírenia COVIDu medzi štábom, obnovilo sa potom 25. februára. V marci 2022 sa natáčanie uskutočnilo na španielskom ostrove Gran Canaria s využitím starého mesta Las Palmas de Gran Canaria ako mesta na Kube. (Arsenal83)