Ptáci stěhováci

• USA Migration (více)
Trailer 16

Když nevystrčíte paty z domu, nic se vám nestane. Taková je v kostce životní filozofie kačeřího táty Macka, který manželku Pam a své dvě děti neustále přesvědčuje o přednostech domovského rybníčku, za jehož hranicemi se skrývá jen divočina a nebezpečí. Ovšem Pam už mírná zatuchlost domácího krbu leze na nervy a chtěla by se aspoň jednou podívat do světa. Když si u nich jednoho dne dá přestávku ptačí parta směřující přečkat zimu do teplých krajin, je rozhodnuto. Tátovým protestům navzdory celá rodinka vyráží z idylického amerického venkova na exotickou Jamajku! Zní to skvěle, ale nesmíte udělat zásadní chybu hned na startu, jako naši kachní hrdinové. Ti se totiž vydali na úplně opačnou stranu, takže je křídla zanesou do džungle města, které nikdy nespí, tedy do New Yorku. A tady na ně pochopitelně číhají dobrodružství na každém kroku, včetně těch, která by si rádi odepřeli (například nedobrovolná návštěva kuchyně restaurace, kde je vyhlášeným pokrmem kachna na pomerančích). Když jste pevně semknutá rodina, která táhne za všech okolností za jeden provaz, tak máte šanci zvládnout i nástrahy toho největšího velkoměsta. (CinemArt)

Trailer 16

EvilPhoEniX

Velmi milé překvapení, které mi vyrazilo dech. Animáky se zvířatky mám nejradši a od tohodle jsem upřímně nečekal moc, o to více jsem překvapený jaká pecka se z Migration vyklubala. Upřímně Universal s Netflixem to za mě natírají i Disneymu a Pixaru, kteří oba stojí za houby v poslední době. Migration nemá revoluční vizuál, takový zkrátka hezký standard a dějově nepřináší vůbec nic nového, ale je tu moc sympatická kachní rodinka, která se rozhodne poprvé v životě opustit hnízdo a emigrovat konkrétně na Jamajku a cestou zažijou divoké a nevídané dobrodružství. Takže ano ikdyž je to jen o tom dostat se z bodu A do bodu B a taky je to o výchově rodičů k dětem, ale vůbec mi to nevadilo, protože tu funguje parádní humor ( jakože některé gagy a situační humorné scény jsou vyloženě boží), opravdu nepamatuji se kdy jsem se u animáku tak dobře zasmál jak zde a k mému překvapení je to i docela dost napínavé ( scéna s Volávky je vlastně i celkem creepy. kde by se děti mohly bát) a heist kličů v kuchyni je vygradovaný bombasticky. Po příchodu Papagáje ( Keegan Michael Key) se mé nadšení ještě zvýšilo a takový kachní ráj s meditací, tobogány a masážemi byl fajný úlet. Velmi zábavné, příjemné, hezké a dojemné.  8/10. ()

Stanislaus

Ptáci stěhováci ve své podstatě nevypráví nijak originální příběh - v centru jsou témata jako důležitost rodiny a poučné putování - a sází na veskrze prototypické postavy. Přesto jsem si projekci snímku fakt užil - a to hlavně díky humoru, který měl potenciál oslovit mladší i starší publikum. Vedle ústřední linie s kachní rodinkou mě oslovilo zakomponování menších epizodek v podobě setkání s jinými členy ptačí říše - při scénce s gerontosauřími volavkami jsem se královsky bavil. Postava hlavního záporáka byla, ehm, zvláštní, ale rozhodně jsem ocenil, že nemluvila. Nenápadné, milé a humorné překvapení! ()

Koda

Tak lepší vánoční dárek jsem si ani nemohl přát, než si zajít se supr kámošem na film, na který jsem se těšil nějaký ten měsíc, prostě Illuminaton a ten banner dost nalákal. Dále sympatické kachny a ten červenej jamajskej pták.... TYVOLE to fakt musíte něco přirovnávat ke dvojsmyslu? Já se tady slušně snažím psát o animáku o kachničkách a místo toho hledáte potěšení na jamajské straně. No to potěšení jsem měl i já v kině. Neeeee tímhle způsobem... jako mám dost, já to myslel tím, že jsem si ten film užil... To nemá cenu asi vysvětlovat. PROSTĚ JSEM SI TEN FILM ZAMILOVAL! Film byl neuvěřitelně vtipný, což je potřeba pro člověka, který si chce odpočinout od všeho toho stresu a tak. Dokáže poučit o tom, jaký je třeba být rodič a naslouchat dětem. Dokáže odvyprávět jednoduchý příběh, který prostě dává smysl. Dává úžasnou zápletku s kuchařem, který se snaží chytit kachny a hlavně se ve filmu furt něco děje. Zjistil jsem, že dobrodružství není o tom, kam doletíš, ale s kým to prožiješ. Každý pták si tam našel svoje místečko k tomu, aby přinesl pomoc ostatním a zároveň zdramatizoval situaci. Velkou vánoční pochoutkou je to, že film nemusí být muzikál aby u mě obstál, stačí mít dobrý nápad příběhu a písničky můžou být ukradené. Proto se taky stává, že velmi očekávané filmy nemusí dopadnout tak, jak si člověk představuje. Tohle je obrovské překvapení, jako kdysi film Zpívej 2, který překopal top filmy roku, a tenhle film je dalším kandidátem. Já věděl, že jsem udělal dobře. Nesmím zapomenout ani na skvělej kraťas, který tomu taky dal šmrnc. ()

Lacike

Hlavná premisa je kopírkou toho, čo sme videli vo filme Croodsovi, len tentoraz to je s vtákmi.  Zase príliš ochranársky otec drží rodinku na uzde, kým ho konečne neprehovoria, aby leteli do teplých krajín. A po ceste zažijú kopec dobrodružstiev. Dočkáme sa aj nejakých mravných ponaučení. Humor funguje na jednotku. Ústredná rodinka je extrémne sympatická a hneď si ma získala. Máme tu aj väčšiu líniu so zlým kuchárom. Chudák rodičia. Po tomto filme im deti asi nejaký čas nebudú chcieť jesť kačku. Má to svižné tempo a krátku stopáž. Animácia je tiež pekná. Celkovo po dlhšej dobe vydarený animák. 8/10. ()

campix

Nic extra zajímavého. Taková fajn animáková výplň filmového kalendáře, aby mohli rodiče se svými špunty stále na co chodit. Nevidím tu nic výjimečného, ale na druhou stranu všechny boxy, které autoři animovaných filmů potřebují odkliknout jsou zde splněny vrchovatě. Nicméně nevidím nic, čím by Migration vyčuhovala z davu. ()