Velký George Foreman

• USA Big George Foreman (více)

Příběh George Foremana a jeho pozoruhodného návratu k profesionálnímu sportu vycházející ze skutečných událostí... Foreman dělá vše pro to, aby se stal olympijským vítězem v těžké váze. Tragédie ho však donutí opustit profesionální sport a stát se duchovním. Zatímco jeho komunita čelí problémům, Foreman se vrací do ringu a zapisuje se do historie. (HBO Max)

Arsenal83

Veľký príbeh v neveľkom zobrazení, ale určite v dôstojnom. Mohlo byť toho viac, no aspoň čiastočná spokojnosť tu je. Film o boji a viere, ktorému by prináležal pôvodne plánovaný názov filmu "Heart of Lion". Je však veľmi znepokojivé, že tentokrát woke aktivisti zaspali a ani na chvíľu sa neprebudili. Pretože Foremana hrá šokujúce černošský herec... Nie je to dnes už rasistické? ()

dannyyy

Další skvěle natočený životopisný sportovní film, kde je 5* málo. Jako malý jsem jeho kariéru sledoval, tak proto mám k tomu filmu blíže než jiní. Musím pochválit velmi dobře zvolené obsazení, kde se snažili, aby podoba herců byla, co nejvíce věrohodná. Několikrát jsem se i zasmál, kdy George povídá Alimu, že našel Ježíše a Ali odvětí, že neví, že se ztratil nebo scénky, kdy George musí zhubnout ze 142kg na 120kg. George také pobavil tím, že 5 svých synů pojmenoval po sobě, jménem George a svou dceru Georgetta. Nejsem si jist, jestli dětem to přišlo také vtipné, jako mně :)) George má ale pro to vysvětlení, a to se dozvíte ve filmu ;) ()

Marze

Klasicky sportovni pribeh o nekonvencnim muzi vypraveny konvencnim zpusibem. Zjednodusene odskrtavani vsech dulezitych momentu v hrdinove zivote. Usetrite cas, kdyz se podivate do Wikipedie. Prvni titul v tezke vaze boxer vyhral v 25 letech a zopakoval to o dvacet let pozdeji, takze se stal nejstarsim sampionem v historii tohoto sportu. Boxer se zda byt bezveky. Film spise potesu krestanskou komunitu nez tu sportovni. Je to tako machoHalmark cukrovy film. Treba film Creed II Rocky: Nova vyzva je lepsi. ()

mira007

Rok potom co začal zápasit vyhrál zlatou na olympiádě, v 45 letech po desetileté pauze od boxu se stal mistrem světa- Foreman byl extratřída a unikát a tenhle film je přehledný sportovní film, sice trochu sterilní, takže pokud člověk není vyloženě fanda boxu a historie tak nedá víc než tři hvězdy, ale pro mne to mělo spád a bylo to zajímavý. Herecky tomu kraluje můj oblíbenec Forest Whitaker (nar. 1961) ()

Aljak

Filmy o boxe a iných bojových športoch nejako obzvlášť nemusím, ale životný príbeh Georga Foremana bol predsa len na toľko zaujímavý, že som sa na to pozrel rád, a dokonca sa mi to celkovo pozdávalo. Big George vzišiel z ľudu a nikdy nemal žiadne veľké ambície stať sa športovcom, takže skôr si box našiel jeho. Kariéru mal rozhodne pestrú, úspešnú a s nečakaným vývojom, keď to v jednej chvíli vzdal a začal sa venovať kazateľstvu. Zaujímavý chlapík, ktorý sa v ringu stretol s najväčšími esami vtedajšej doby, vrátane Muhammada Aliho, ktorý v tomto filme pôsobil dosť čudným dojmom (bohvie, či bol taký alibistický blbeček aj v reále). Každopádne, film ma bavil, malo to kvalitný spád, aj herecké obsadenie, akurát dialógy by som čakal lepšie (hoci tie pri väčšine športových filmov hrajú skôr len druhé husle). 4* ()

• George Foreman (Khris Davis) sa oženil štyrikrát, ale vo filme je zahrnuté iba jeho prvé a štvrté (a súčasné) manželstvo. Z nejakého dôvodu sa vo filme zmenilo meno jeho prvej manželky z „Adrienne“ na „Paula“. (Arsenal83)
  • Hlavné natáčanie malo začať na jeseň roku 2021 v New Orleans v štáte Louisiana, ale zastavil ho hurikán Ida. Natáčanie potom prebiehalo od februára do marca 2022 v New Orleans. (Arsenal83)