Komediální thriller, v němž se Louis Garrel, hlavní herec a zároveň režisér, inspiroval svým vlastním životem. Když se Abel dozví, že jeho matka se chce provdat za muže zavřeného ve vězení, zpanikaří. S pomocí své nejlepší kamarádky Clémence se pokusí ji ochránit, ať už to stojí cokoliv. Ve chvíli, kdy se s novým nevlastním otcem Michelem seznámí, ale možná změní názor… (Film Europe)

Anderton

Príjemný závan starej francúzskej školy, až si za dobrých hercov dosadzujete nesmrteľné legendy francúzskeho filmu. To však nie je treba, Zem, Garrel a ženský ansábel všetko zvládajú na jednotku. Skutočne sa však dej rozbehne až v polovici, pričom akcia kaviár a jej príprava mohli pokojne zabrať viacero minút a osobne bolo rozuzlenie pre mňa miernym sklamaním a dôvodom pre konečné mierne nadpriemerné hodnotenie. Nie som skrátka so záverom uzrozumený a potešil by som sa, ak by existoval alternatívny koniec. ()

Aljak

Louis Garrel sa nám v krimi-dráme L'Innocent predviedol naplno, keďže bol režisérom, scenáristom, aj hlavnou postavou zároveň. Po dejovej stránke je to rozhodne zaujímavé, ale trochu nepochopiteľné, že prečo sa Abel nechal stiahnuť Michelom do takéhoto rizika. Plán mali síce skvelý, ale nie vždy ide všetko podľa predstáv. Herecky to bolo kvalitné, dejovo skôr priemerné, ale určite sa pri tom človek nenudil. Malo to fajn spád, aj nepredvídateľné "rozuzlenie". 3* ()

BOURQUE

Francúzka soft komédia, kde na prvý pohľad z kladných postáv sa stanú „záporné“ a pôvodne záporné postavy viac-menej zostanú na rovnakej úrovni. Jednohubka, ktorú miestami spríjemní dvojica Louis Garrel / Noémie Merlant a ich „improvizovaná“ scéna v „reštaurácii“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

blondboss

Louis Garrel sa ukazuje ako schopný herec, ale ešte viac ako schopný režisér. Tento snímok je takou klasickou francúzskou žánrovkou, ktorá nikoho neurazí a prinesie zaujímavý príbeh plný ľudskosti a emócií. Čo hlavne oceňujem je, že sa tu netlačilo moc na pílu a že film sa prejavuje značnou ľahkosťou či už v dialógoch, ale aj v samotnom scenári. Pre mňa určite príjemná francúzska oddychovka. 70 % ()

pepo

Nevinný je dobrý film. Ide o príjemný žánrový crossover, ktorý vo svojich vrcholných pasážach vie byť naozaj vynikajúci. Často je ale “iba” zaujímavý. Našťastie nemá problém udržať pozornosť a dokáže zabaviť rovnako ako prekvapiť. V dobách, keď Hollywood prešľapuje na mieste a sklamáva jeden blockbuster za druhým, má ale šancu potešiť. Aj vďaka striedmej dĺžke. ()

• Režisér Louis Garrel sa rozhodol spolupracovať s Noémie Merlant po tom, čo ju videl vo filme Paríž, 13. obvod (2021), kde sa Garrelovi páčila jej ľahkosť a hĺbka. Garrel podľa vlastných slov v nej „vycítil niečo klaunské, čo chcel vyniesť na povrch“. (Arsenal83)