Nová verze filmu ze 70. let s Budem Spencerem a Terencem Hillem, ve které se po pětadvaceti letech znovu sejdou dva bratři, aby se přihlásili o otcovo milované vozítko. (Netflix)

charles3

Na klasiky a kultovní filmy se (ohledně jejich pokračování, prequelů či remaků) prostě nesahá. To se týká nejen Barbara Conana, Souboje Titánů, Bodu zlomu, The Omen atd., ale také Fondatova téměř 50 let starého originálu, který baví dodnes. Nicméně... Neznat jej, dal bych tomuto nejspíš 3 a možná i 4 hvězdy jak za námět, tak za jeho zpracování. Se znalostí je to samozřejmě o dost horší. Nejde ani o remake (navzdory pár téměř přesně okopírovaným scénám) ani o pokračování, spíše o jakýsi moderní variaci pro ty, kteří o originálu nikdy neslyšeli a k filmům starším než vlastní věk chovají odpor. K hercům: Pesce docela dobrý, Roja mě celou dobu iritoval, mafián a jeho syn obstojní a šéf jejich goril jaksi podivný, ten by se hodil spíš do jiného filmu. K formě: solidní širokoúhlá kamera s občas pěknými záběry. Děj chvílemi prezentovaný jako comics. Nechyběly ani obě původní písně; na De Angelisových hit Dun Buggy dojde až v poslední čtvrtině, přičemž se během závěrečných titulků dočkáme i jeho nijak moc vydařené moderní předělávky. Zarazila mě také mezititulková scéna - "příslib" možného pokračování mě upřímně vystrašil. Sestřih nepovedených záběrů během titulků byl už celkem zbytečný. Poměrně nesourodě působily četné odkazy na jiné filmy: Leoneho westerny (včetně variace na Morriconeho), 300: Bitvu u Thermopyl, Coppolovu Apokalypsu, comicsové filmy, gangsterská dramata i lupičské komedie. Celkově lze doporučit pouze mladším divákům neznalým originálu jakožto reklamu na něj. ()

koval45

Já původně myslel, že je to jenom špatnej vtip, ale když už to doopravdy vyšlo, chtěl jsem hlavně zjistit jak film naplní nasírací potenciál - to nakonec nesplnil vůbec, film nezanechá žádný dojem. Je to jen hodně zvláštní kočkopes na půl cesty mezi remakem a pokračováním a především příklad totálně zbytečnýho produktu který příběh nijak nerozvíjí a nepřináší nic moc nového a používá všechny motivy původního filmu, včetně hudebních. Akce neakční, komedie u který se nezasměješ, nulová energie mezi hlavní dvojkou, nemá to ani trochu šmrnc. Navíc se to celé odehrává ve vizuálně divném bezčasí a působilo to na mně docela nepříjemně. Asi se fakt snažili vším přiblížit originálu, ale je prostě škoda že film nezanechá žádný obraz dnešní doby. Když už se to má odehrávat v současnosti mohli si hrát, aktualizovat, cokoliv pojmout trochu jinak... Abych alespoň trochu pochválil, tak mně docela bavilo mafiánské duo otec se synkem - to jejich handrkování mělo potenciál, jen to trochu rozvinout. ()

argus123

Tak cele som si to pozrel a jedna vec je fakt dobrá, a to že nejde o žiadny remake ! Ten kdo to píše tak to ani nevidel a súdi film podla traileru. V skutočnosti ide o pokračovanie pôvodneho filmu, čím sa tvorcovia filmu ani netaja, hlavné postavy sú synovia starých postáv. Takže obavy opadli žiadny remake na americký štýl sa nekoná. Pokial ide o príbeh ako takí tak je uplne iný, aj ked z pôvodneho filmu si scenarista vytiahol nejake pasáže ktore potom zmodernizoval. Na pôvodny film to však stále nemá ale nebolo to ani sklamanie. Je však smutné že tento film hodnotia hlavne ludia čo ho ani nevideli a na čsfd ma nespravodlivych 16 %, osobne si myslim že by si zaslužil aspoň 40 %. Celkovo za mňa taká priemerná oddychovka. ()

solver

Tento film měl u mě značný poměr mezi očekáváním a skutečností. * z nostalgie, přece jen to byla snad nejlepší "hillspencerovka" a oni se drželi alespoň hudebně. Jinak je to těžké zklamání, přestože herci jsou vybraní celkem dobře, klíčové byly bitky proti přesile, což se hromadnou rvačkou s cirkusáky vytratilo... ()

Nedos.

Časově se jedná o pokračování, dějově se jedná o remake. Zní to divně. Synové původních hrdinů zažívají úplně stejné dobrodružství jako jejich otcové a to vlastně jejich vlastní vinou. Problém tohohle ,,remaku" je že mezi hlavními hrdiny to nefunguje jako u původní dvojice. Roja hraje spíš idiota a kdežto Hill hrál takovýho drzýho mizeru. A Pesce? Tomu bych to s přivřením obou očí možná i věřil. Po shlédnutí nejsem vyloženě uraženej, ale musím uznat že je to naprosto zbytečné dílo. ()

Farao607

Čekal jsem hroznej průser, ale popravdě to zase tak hrozný nebylo. Jasně, na originál to nemá ani náhodou, ale zkouknout to šlo ()

Mach Tom odpad!

To je snad poprvé co jsem něčemu dal hodnocení odpad. Bohužel jak tady mnozí píší tak v tomhle pokračování nefunguje nic. I když tam je všechno co ve filmech Hill/Spencer je, a pokud oslovili Terence Hila plně chápu proč se tam neobjevil. Tam není nesympatický ani ten padouch. Protože to jediné co se jim tam povedlo bylo to, že kreténi jsou tam všichni. Des. děs. děs. děs. ()

VelkejViktor

Tak jsem se ze zvědavosti koukl na remake/pokračování/bůhvíco jednoho z mých nejoblíbenějších filmů s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Bohužel, z nostalgického hlediska se jedná o paskvil originálu a hodnocení filmu je právem na tak nízké úrovni. Vůbec se mi nelíbil „nový Hill“, který zde nepředstavoval klasického sympatického rošťáka, jak ho známe. Docela by mě zajímalo, co si nakonec o celém filmu myslí tzv. pan Younuts :). ()