Reklama

Reklama

Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho

(seriál)
  • USA Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes
Trailer
Dokumentární / Krimi
USA, 2022, 3 h 5 min (Minutáž: 60–65 min)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Stýkal se s mocnými a lovil zranitelné. Za jeho usměvavou tváří se skrývala temná mysl sadistického sériového vraha. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Trevor 

všechny recenze uživatele

Treba uznať že tieto dokumenty Netflixu sú na veľmi dobrej úrovni, posledná epizóda so samotným súdnym procesom je asi najviac emotívna. Vadia niektoré pomerne často sa opakujúce zábery a viac menej neprekvapuje aký "úspech" Gacy, Teda Bundy či Dean Corll zhruba v rovnakom období dosiahli. Darmo, Spojené štáty boli vždy krajinou neobmedzených možností, na nešťastie pre mnohých ľudí... ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Príbeh pederasta, ktorý chodil prcať mladíkov a najmenej 33 z nich zabil. Všetkých buzerantov nalákal na svoj ranč tým, že im chce ukázať kúzelnícky trik. A oni si mysleli, že to bude asi nejaký odpichnutý Riitberger spojený so skokom do kakáča. Žiaľ, mýlili sa. Síce bolo aj trochu sodomie, ale potom nastalo šialenstvo. Inak trest smrti smrtiacou injekciou je v takýchto prípadoch veľmi málo. Mal okúsiť tie isté mučiace techniky, aké vymyslel obetiam on sám. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Jo, Netflix už tyhle věci vaří podle zavedeného (a nutno dodat, že funkčního) receptu jako v závodní kuchyni.. a docela je to znát.. Trošku toho, trošku támhletoho, na časové ose tam a zpět a tam a zpět a nakonec to zaobalit jakože do příběhu těch obětí (protože ten maniak okolo kterého se to celé točí a kvůli kterému na to každý koukne přece není podstatný..). Název láká na nějaké tapes, ale z těch údajných šedesáti hodin záznamu tady slyšíme jen asi 15 minut.. a je to dobře, protože i z toho mála je jasný, že těch 60 hodin je 60 úmorných hodin žvatlání sebestředného sedmilháře.. Obrazově nic moc explicitního.. Přiběhově to není tak napínavé jako řádění Nightstalkera a ani tak sofistikované jako patálie Teda Bundyho... Malej barák na předměstí se třiceti mrtvolama pod podlahou ale budí respekt. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Ano, je už dlouho známým faktem, že Netflix má tento typ dokumentárních sérií či minisérií zkrátka "v paži". Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes je totiž opět velmi vydařenou záležitostí, v níž společně s vyšetřovateli rozplétáme hrůzné vraždy mladých mužů, za nimiž stojí jedna lidská zrůda. (Netflix) ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Berlinger si po Bundym vzal na paškál dalšího nechvalně proslulého sériového vraha a ačkoliv se jede podle stejného principu (výpovědi svědků, dobové záběry, přehledná časová osa, hlas samotného pachatele z pásek) opět to funguje velmi dobře. Gacy byl úplně v klidu mohl sloužit jako prototyp sériového vraha - fixovaný na otce, který ho měl za slabocha a občas ho trochu proplesknul a navíc gay, což nebylo v šedesátých a sedmdesátých letech zrovna v módě. Gacy sám to sice nikdy nepřiznal, nicméně i díky tlakům okolí sám sebe za svou homosexualitu nenáviděl a svojí nenávist si vybíjel na mladých chlapcích a mužích, kterých zabil několik desítek. Samotný dokument se nesnaží být nijak šokující a explicitní a naopak jde spíš popisnou a vyprávěcí cestou. Na zajímavosti mu to každopádně nijak neubírá...70% ()

Reklama

Reklama