Reklama

Reklama

Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho

(seriál)
  • USA Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes
Trailer
USA, 2022, 3 h 5 min (Minutáž: 60–65 min)

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Stýkal se s mocnými a lovil zranitelné. Za jeho usměvavou tváří se skrývala temná mysl sadistického sériového vraha. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Motinski 

všechny recenze uživatele

John Gacy bol zviera. Najstrašnejšie ale je že jedno z mnohých. Netflix zase ukázal čo mám na ňom posledné roky najradšej a opäť doručil technicky bezchybný dokument. Od strihu cez rezonujucu hudbu v pozadí (tentokrát ale nie tak výraznú) až po autentické zábery a nahrávky. Všetko dôležité rozobraté do hĺbky a iba s 3 časťami. (väčšinou som bol zvyknutý na 4) Prečo teda nie plné hodnotenie ? Objektívne by asi bolo zaslúžené ale nedostalo sa mi to až tak pod kožu ako Bundy Tapes, a nebolo to tak napínavé ani atmosférické ako Night Stalker. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Jiný přístup než u Night Stalkera. Focus na vraha. Policisté spíše stafáž. Dobově někde před začátkem behaviorální sekce F.B.I. (takže před Mindhunterem). Všechna ta vyšetřovatelská práce byla taková ´dřevní´(tím nemyslím amatérská). U Gacyho bylo fascinující jak chtěl mocí mermo zapadnout do společnosti (politická angažovanost, komunitní grilovačky, dvě manželstí, kariéra klauna). Přesně ten typ, ke kterému  sousedé řeknou: ´Takový hovorný, společenský, přátelský. S ničím násilným bych ho nikdy nespojoval.´ Až mu spod baráku vytáhnou 30 mrtvol (zbylé tři byli v řece, protože se pod dům už nevešli). Poutavý dokument. ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Ano, je už dlouho známým faktem, že Netflix má tento typ dokumentárních sérií či minisérií zkrátka "v paži". Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes je totiž opět velmi vydařenou záležitostí, v níž společně s vyšetřovateli rozplétáme hrůzné vraždy mladých mužů, za nimiž stojí jedna lidská zrůda. (Netflix) ()

LasT_Olt 

všechny recenze uživatele

John Gacy prý byl cibule. Jak by řekl John Douglas, máme tady nějaký stresor, jelikož Johna od mládí mlátí jeho táta, který přijde domů po dvanáctce a je nasraný a agresivní, jelikož mu John pravděpodobně vypil pivo. U Johna se už od mládí vyskytují sklony k sodomii a nákloností k mužům, sám sebe však vždy nazývá bisexuálem, který nenávidí ty “přiteplený fagy“. Jinak žije docela obyčejný život jako každý z nás; miluje svou práci, nemiluje svou ženu (i tu druhou), nemiluje homosexuály a miluje své koníčky a to sice malování domů, oblíkání se za klauna a příležitostná vzájemná felace s mladíky, které potkal v místním baru nebo v práci a u kterých provádí orální sex i když jak sám říká “jsou to jenom obyčejní buzíci“. Okey. Nedej však bože, že by se to těmto mladíkům nelíbilo, to ho potom popadne amok, zabije je a zakope ve sklepě, kde to už začíná smrdět jako v řeznictví u vietnamské tržnice. Nikomu přitom nepřijde divný, že mladíci kolem Gacyho domu mizí jakoby padali do Einstein-Rosenova mostu uvnitř kolabující hvězdy a úplnou náhodou si toho všimnou, až když jich zde zmizí 33. Nakonec ho chytí a píchnou do něj smrtelnou dávku nějaké chemické sloučeniny, čehož se přiznám nejsem moc velký fanoušek, jelikož křeslo, gilotina a provaz mají větší osobnost. I když v případě Gacyho by u provazu byl problém najít dostatečně pevnou větev, která by pod tím tlustým zmrdem nepraskla. Verdikt. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Tento dokument má naviac v tom, že sa zachovali Gacyho audio nahrávky pri výsluchoch a mali možnosť byť zverejnené. Škaredý tučný zakomplexovaný slizák ľahko dostáva k sebe domov mladých, pomerne hlúpych chlapcov, ktorí sa spamätajú až so zviazanými rukami za chrbtom. A keď už ich nemal kde dávať pod základy domu, hádzal ich do rieky. Logické. Najviac ma v tejto ľudskej mizérii zaujali tí klauni, ktorých obrazy mal po stenách v dome. Nikdy som nemala rada klaunov, ani iných šašov, ktorých je teraz neúrekom. Kde len pozriem, tam je nejaký šašo či pajác, snažiaci sa vydobyť si pozornosť (TV, Instagram, YouTube...). Všade sú tí vtierajúci sa zmrdi. Gacymu tiež išlo iba o pozornosť a uznanie v jeho chorej mysli. Nebol nepríčetný, ako podľa mňa správne skonštatoval psychiater, ale vedome uskutočňoval svoje vraždiace chúťky. Je mi ľúto, že bol v detstve týraný (ako väčšina vrahov), ale priala by som mu (predtým ako ho poslali do smrtiacej komory) aby ho niekto zopár krát prešiel tým mrte veľkým umelým vtákom, ktorým znásilnil svoju obeť (alebo viac). Chlap - jeho obeť - to polícii hovoril, nik to neriešil, lebo že vraj "gay", tak od toho ruky preč. Ja by som sa pri tom kreténovi proste neudržala a zmlátila ho do bezvedomia, a keby sa prebral, tak zase, a zase... Z toho, čo by po ňom zostalo, by som si pekne namaľovala ústa a líca ako poriadny klaun. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama