Hry na cestě

• Česko Silniční hry (festivalový název) (více)

Řidič kamionu Pad Quid je náhle vytržen z nudy za volantem. Náhodné setkání s psychopatem, který znásilňuje a vraždí mladé dívky, mu změní jednotvárnou cestu v peklo. Když na něj rukou zamává mladá stopařka, vezme ji. Společně pronásledují nebezpečného vraha...ale všechno dopadne jinak, než bychom očekávali. (Film & Video Studio Prague)

Disease

Je to sice béčko, ale fajn scénář z toho dělá něco víc, i když těch monologů, resp. promluv ke psovi bylo místy trochu moc. A jamie Lee Curtis vůbec nevřískla! ()

papyrosaurus

Občas příjemně mrazivá (a to doslova-prohlídka tahače s masem byla drsná) oddychovka, kde se mísí momenty road movie filmů s thrillerem. Zpočátku mi to přišlo jako Spielbergův Duel obráceně (kvalitativně se však nedá srovnat) ale film si nehraje na nic víc než je a z napínavých okamžiků udělá třebas i humorné vyústění. Náš hrdina je sympaťák a krajina, kterou si to ve svém trucku šine připomíná nostalgické americké reálie. J. L. Curtis byla kost a dingo pašák. ()

mira.l

Tak upřímně ... ty tři * jsou hlavně za Mercedes a Jamie Lee, která tam ovšem první housle rozhodně nehrála. Jinak to moc smysl nedává. To, že se na každém místě, na každé zastávce objevili vždy jedni a ti samí lídé, aniž je zřejmé, jak se tam dostali, mělo možná nějaké skryté poselství, ale na mě buď moc nefungovalo nebo jsem ho nějak nepobral. ()

Marator

Sympatický Stacy Keach s oddaným dingem a návěsem plných prasat stíhá zelenou dodávku, kde je snad jeho unesená stopka J.L. Curtis. Road movie thriller s trochou vtipu bodl:-) ()

Knor

Opět se mi potvrzuje, že i s málem se dá vytřískat slušnej atmosférickej thriller. Název filmu je vystihující, protože film si především hraje s divákem díky postupně odkrývajícím indíciím. Hlavní hrdina, řidič náklaďáku se propovídá samomluvou od scény do scény a stačilo k němu přidat jen pár postav a několik mrazivých scén a hele jakej vypadl parádní krimi-drama-thriller-road film :-) plus jako třešnička jako vždy skvělá Jamie Lee Curtis. ()

Světloslav

Vypadalo to moc dobře do půlky. Sympatický hlavní hdina, který zná básně. Super pejsek. Džíny do pasu dcery diplomatů. Pak to ale nedopadlo. Napětí budované sirénou nebo zvonkama, který drásaj, a člověk si říká: "Proč?" O masovém vrahu, jeho úmyslech a tak, se nedovíme taky nic. A vrchol - pětiminutovej zásek s kamionem v úzké uličce se snahou vyjet a střihy na točící se kola... ()

StaryMech

Čím dál chatrnější napínák tvůrci bohudík průběžně odlehčují nenáročným, ale často docela milým humorem; s Keachem v hlavní roli a výzdobou interiéru jedné zájezdní putyky se u mě film vyšplhal na bezmála celé tři hvězdičky. ()