Reklama

Reklama

Lea má 7 životů

(seriál)
  • Francie Les 7 vies de Léa (více)
Trailer
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
Francie, 2022, 5 h 14 min (Minutáž: 41–52 min)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Lea objeví mrtvolu mladého muže, a když se pak sedmkrát probudí v 90. letech v těle různých lidí, pokusí se přijít jeho záhadné smrti na kloub a zachránit ho. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

koblenzer53 

všechny recenze uživatele

Seriál na stylu cestování časem sem už jeden viděla, nebyl špatný, ale tenhle - je výborný!!! Nádherné prostředí, dobré zápletky, 90 sátky ❤️musela sem sjet hned, abych viděla konec a vůbec bych se nezlobila, kdyby byla i druhá série, dost příjemné překvapení a hlavního hrdinu sem si hned oblíbila :) ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lea má sedm životů není vůbec špatný počin. Je to tak trochu jiné krimi, šmrncnuté vztahy, láskou a hlavně cestováním v čase. Neřekla bych, že je průhledné a lehce předvídatelné, umí překvapit. Vizuálno je příjemný. Můj problém byl zejména v tom, že mi jednotlivé postavy moc nepřirostly k srdci a většinou mi nebyly ani sympatické. A taky jsem tam moc nevěřila té lásce. Věřím, že bych si to užila víc, kdybych si koukáním jen oživila postavy, o kterých jsem předtím četla v knize. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

sedmnáctiletá Lea začne po nálezu mrtvoly cestovat zpátky v čase aby zjistila co přesně se stalo a jestli se tomu dalo předejít. Knižní předlohu neznám a celkem se mi v tomhle případě líbil nápad cestování v čase, kdy ovšem Lea necestuje fyzicky, ale cestuje pouze její vědomí, které potom co Lea usne "posedne" v minulosti někoho kdo by mohl mít s vraždou něco společného, včetně Leiných rodičů. Co už se mi líbilo podstatně méně je samotná Lea, které sice vše myslí dobře a nakonec se zachová nesobecky, ale než k tomu dojde tak se chová jako kráva. A chová se tak nejen v přítomnosti, kde je sama za sebe, ale i v minulosti, kdy je vždy v těle někoho jiného. Nevím sice jak bych se choval já v téhle situaci (a nikdy se to nedozvím), ale určitě bych ve chvíli kdy bych věděl, že jsem v minulosti a v jiném těle, na svoje rodiče třináct let před svým narozením nevolal mami a tati a nesnažil se působit jako full retard. Napoprvé je to možná pochopitelné a odpustitelné, ale Lea se tak chová prakticky celou dobu a je jednou z nejméně sympatických hlavních postav poslední doby...65% ()

coscarelli 

všechny recenze uživatele

Farebná a veselá ,niekedy dumaniahodná Časoskoková párepizódka, tematicky pozliepaná zo šlágrov typu X-change, O. Dotyk etc. , do ktorej Netflix našťal svoje "povinnosti" a s celkom fajn uzáverom, ktorý Ma "asi" prekvapil. Nie , nečakal som. Možno bližšie k cieľovej rovinke sa Niekomi rozsvieti. Dávkujem niečo medzi nebom a zemou. ()

Tereza_T 

všechny recenze uživatele

Snad poprvé bych při hodnocení využila 3,5 hvězdičky, jsem nerozhodná. Co mě naprosto zaujalo a nadchlo u tohoto miniseriálu jsou lokace a vizuál. Přechody mezi rokem 1990 a 2020 byly fakt peckově věrohodný, a to v rovině lokací, ale hlavně v rovině oblečení a módy. Řekla bych, že oddělení kostýmů udělalo sakra dobrou práci, a přestože je dnes móda z konce minulého století trendy a vidíme ji skoro všude rozdíly tam byly a byly tak akorát viditelný. Já tuhle dobu v seriálech můžu a tady se to fakt povedlo. Dalším plusem bylo pojetí cestování do minulosti, kdy Lea neobývala v minulosti jen jedno tělo, ale každý den pobývala v těle někoho jiného, což krásně vedlo k pochopení všech postav. Mínusem bylo, že mi všechny postavy z minulosti přišly nesympatický, kromě dne, kdy v nich byla Lea. Chápu, že se herci snažili hrát tak, aby to vypadlo, že nejsou sami sebou a jejich tělo obývá sedmnáctiletá holka z budoucnosti, ale v důsledku toho byl zbytek jejich herectví (ve dny kdy Lea neokupovala jejich tělo, chápeme se) takovej nemastnej neslanej. Taky bych ubrala na stopáži, a to hlavně z částí v přítomnosti, který byly oproti minulosti nezajímavý. Lea byla občas hysterická, ale budiž odpuštěno, mezičasová láska dělá svoje. Overall, fajnovej seriál se skvělým vizuálem a docela zajímavou zápletkou vraždy v minulosti obohaceno o romantiku napříč časem, kdy Lea využila příležitost k intimnostem v téměř každé postavě snad krom svého táty. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama