Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Šéfkuchař se z Dánska vypraví do Toskánska prodat podnik po svém otci. Narazí tam ale na ženu, kvůli které přehodnotí svůj přístup k životu i k lásce. (Netflix)

Recenze (43)

klukluka 

všechny recenze uživatele

Italům se film o tom, jak je teprve Dánové museli naučit vařit, asi líbit nebude, ale já Ital nejsem, a tak se z tohoto malýho, ale milýho filmu můžu těšit. Je to předvídatelný, ale nevtíravý a přirozený, místy hodně dojemný a Toskánsko je skoro tak krásný, jako by snad mělo být součástí České republiky. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Asi každému je od začiatku jasné ako toto celé skončí, takže o nejakom napínavom deji sa rozhodne hovoriť nedá. Prvé husle tu pre mňa hrá jednoznačne Toskánsko - jeho pôsobivé scenérie a miestne reálie. Kontrast s chladným Dánskom, odkiaľ sa tam dotrepal tak trochu arogán Theo, tu bol poriadne citeľný. Nasleduje zoznamovanie s novým prostredím, spomienky a postupné precitnutie, ktoré vrcholí ... veď to je jasné, že ako. Každopádne, film ma bavil, hoci to nebolo nič svetoborné, ale to toskánske prostredie spravilo svoje. ()

Reklama

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Dánové v Toskánsku - to nemohlo dopadnout dobře...Nejenže je celek jen trestuhodný plagiát, kde i výběr herců byl zvolen podle toho, komu slavnějšímu se kdo typově podobá, ale hlavně tu nezvládají pracovat s časem - roční období, denní doba (svítá nebo zapadá slunce) a světlem... Děj je šablonovitě stupidní i na červenou knihovnu bez jakéhokoliv kouzla... ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Netflix dál usilovně podporuje převzaté náměty ze starších a daleko lepších filmů, než to, co nově nakonec vznikne. Je to i případ tohoto švédsko dánského filmu, cíleného spíše pro starší diváky. A náměty tu jsou do sebe skloubeny rovnou dva. Hned z počátku je to námět snímku ´Šéf´ (2014), do kterého poměrně brzy vklouzne námět snímku ´Dobrý ročník´ (2006). A snad i nějaké motivy ze snímku ´Pod toskánským sluncem´ 2003). Snímek je to hodně poklidný, kde se střídá jedno klišé po druhém, ve kterém si zahráli, dá se říct dánské hvězdy, avšak svým způsobem neherečtí. Hlavní roli nejpopulárnější dánský stand-up komik Anders ´Anden´ Matthesen. No, v Česku ho jistojistě nikdo nezná. Stejně tak dánskou hvězdou popovou, říkající si prostě a jednoduše Christopher, hrající podřízeného kuchaře. No jo. Na Netflix to prostě stačí. Jedná se o první dánský Netflix originál, který prostě chtě nechtě neoslní. Snad jen seniory ohledně vztahů a právě těch klišé, co se týče přehodnocení dosavadního života v pozdějším věku. Jo, a taky dobře vypadajícího jídla. Snímek po shlédnutí rychle upadající v zapomnění, který se prostě ztratí v rouškách času. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Romantický film s mierne pevnejšími základmi – z tohto pohľadu po nejakom čase niečo kompaktnejšieho od Netflixu. Príbeh síce vypočítateľný od samého začiatku až do konca, ale za všetko nás kompenzuje italské prostredie (do určitej miere aj jedlá) a vizuálne skvele pripravené jedlá (problém porcií nie je potreba rozobrať ;) ). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první dánský film, jenž byl vydán ve všech jazykových verzích Netflixu. (PaTeXx)

Reklama

Reklama