Šéfkuchař se z Dánska vypraví do Toskánska prodat podnik po svém otci. Narazí tam ale na ženu, kvůli které přehodnotí svůj přístup k životu i k lásce. (Netflix)

marhoul

Skandivariace na Dobrý ročník. Zbytečně pomalé, depresívní, myšlenka fajn, krásné lokace i jídla, vařit se ale mohlo víc, otravného klavírku bylo naopak moc. Čardášová princezna mě pobavila, když ve svatebních šatech řešila prudce filosofické, niterné prudy, ale že se v predvečer svého dne vyválela s pupkáčem, nebyl problém žádný. Jinak nic, co bychom ještě neviděli. Dalo se z toho vyrazit víc, přičemž nikterak nevadí, že cosi podobného známe s Russelem Crow a Marion Cotillard. Takových pohodových filmečků není nikdy dost. ()

Olík

Dvoutisícístodesdesátátřetí poudačka o přehodnocení života po návštěvě nového místa. Tentokrát se sever Evropy vydává do střední Itálie a není to trip pro diváka zrovna dvakrát atraktivní. Slovy profese hlavního hrdiny, nemastné, neslané, bez chuti….a to co se týče samotného příběhu i jeho aktérů. Vím, že se podobná hledání sama sebe budou točit i za stovky let, každopádně pokud se chcete alespoň trochu zapsat do podvědomí širší veřejnosti, tak to chce mnohem víc, než lenochodího kuchtíka v přechodu a jeho prkýnko na krájení. ()

klukluka

Italům se film o tom, jak je teprve Dánové museli naučit vařit, asi líbit nebude, ale já Ital nejsem, a tak se z tohoto malýho, ale milýho filmu můžu těšit. Je to předvídatelný, ale nevtíravý a přirozený, místy hodně dojemný a Toskánsko je skoro tak krásný, jako by snad mělo být součástí České republiky. ()

Malarkey

Ryzí cover verze Dobrého ročníku od mistra svého řemesla - Ridleye Scotta. Takže se vším všudy, co si pod tímto pojmem představíte. Myslel jsem, že filmu pro jeho pohodu nakonec vpálím i čtvrtou hvězdu, ale na to, jak příjemný má námět a v jak krásném se odehrává prostředí, je až nebývale skandinávsky depresivní. A hlavní hrdina - dánský kuchař - byl spíš dánská fajnovka prosycená penězi, než fajn chlapík, kterému to všechno budete přát do puntíku. ()

DavidS.

Dánové v Toskánsku - to nemohlo dopadnout dobře...Nejenže je celek jen trestuhodný plagiát, kde i výběr herců byl zvolen podle toho, komu slavnějšímu se kdo typově podobá, ale hlavně tu nezvládají pracovat s časem - roční období, denní doba (svítá není zapadá slunce) a světlem... Děj je šablonovitě stupidní i na červenou knihovnu bez jakéhokoliv kouzla... ()

• Jedná se o první dánský film, jenž byl vydán ve všech jazykových verzích Netflixu. (PaTeXx)