VOD (1)

Šéfkuchař se z Dánska vypraví do Toskánska prodat podnik po svém otci. Narazí tam ale na ženu, kvůli které přehodnotí svůj přístup k životu i k lásce. (Netflix)

MickeyStuma

Netflix dál usilovně podporuje převzaté náměty ze starších a daleko lepších filmů, než to, co nově nakonec vznikne. Je to i případ tohoto švédsko dánského filmu, cíleného spíše pro starší diváky. A náměty tu jsou do sebe skloubeny rovnou dva. Hned z počátku je to námět snímku ´Šéf´ (2014), do kterého poměrně brzy vklouzne námět snímku ´Dobrý ročník´ (2006). A snad i nějaké motivy ze snímku ´Pod toskánským sluncem´ 2003). Snímek je to hodně poklidný, kde se střídá jedno klišé po druhém, ve kterém si zahráli, dá se říct dánské hvězdy, avšak svým způsobem neherečtí. Hlavní roli nejpopulárnější dánský stand-up komik Anders ´Anden´ Matthesen. No, v Česku ho jistojistě nikdo nezná. Stejně tak dánskou hvězdou popovou, říkající si prostě a jednoduše Christopher, hrající podřízeného kuchaře. No jo. Na Netflix to prostě stačí. Jedná se o první dánský Netflix originál, který prostě chtě nechtě neoslní. Snad jen seniory ohledně vztahů a právě těch klišé, co se týče přehodnocení dosavadního života v pozdějším věku. Jo, a taky dobře vypadajícího jídla. Snímek po shlédnutí rychle upadající v zapomnění, který se prostě ztratí v rouškách času. ()

BOURQUE

Romantický film s mierne pevnejšími základmi – z tohto pohľadu po nejakom čase niečo kompaktnejšieho od Netflixu. Príbeh síce vypočítateľný od samého začiatku až do konca, ale za všetko nás kompenzuje italské prostredie (do určitej miere aj jedlá) a vizuálne skvele pripravené jedlá (problém porcií nie je potreba rozobrať ;) ). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

bourec

Příběh je podonej jednomu známýmu filmu. Snad každej fanda filmu pozná, který to je. Příroda nádherná, a na mě celej film z obrazovky dejchala ta krajina, to slunečný počasí, a všechno okolo. Herečka v hlavní roli byla pěkná, a příběh a jeho konec jsem odhadnul po dvaceti minutách. Nic těžkýho. Celkově se mi to ale líbilo. Na Netflus dobrý. 60%. ()

Pethushka

Nejprve jsem měla pocit, že filmu absolutně rozumím a přesně chápu, co mi chce říct. Na konci u mě ale převládá nespokojenost. Deprimovanost hlavního hrdiny, u které jsem doufala, že ji Toskánsko krásně a romanticky rozpustí, ve finále snad ještě gradovala a mě došlo, že dobrovolný mrzouty já nerada. A nezachrání to ani vaření a dobrý jídlo. Bohužel. ()

Lenka.Vilka

Ideální film, když držíte pět plus dva dietu a zrovna máte ten dva den  :D milý film o jidlu, lásce a o nás samotných. O našich srdcích, ať už seversky chladných a raněných, tak i těch italských, která hřejí, byť mohou být plně stejně zranitelná. Připijme na dokonalou fúzi, která nám pomůže zjistit, co v životě chceme. ()

• Jedná se o první dánský film, jenž byl vydán ve všech jazykových verzích Netflixu. (PaTeXx)