Šéfkuchař se z Dánska vypraví do Toskánska prodat podnik po svém otci. Narazí tam ale na ženu, kvůli které přehodnotí svůj přístup k životu i k lásce. (Netflix)

Olík

Dvoutisícístodesdesátátřetí poudačka o přehodnocení života po návštěvě nového místa. Tentokrát se sever Evropy vydává do střední Itálie a není to trip pro diváka zrovna dvakrát atraktivní. Slovy profese hlavního hrdiny, nemastné, neslané, bez chuti….a to co se týče samotného příběhu i jeho aktérů. Vím, že se podobná hledání sama sebe budou točit i za stovky let, každopádně pokud se chcete alespoň trochu zapsat do podvědomí širší veřejnosti, tak to chce mnohem víc, než lenochodího kuchtíka v přechodu a jeho prkýnko na krájení. ()

bearmeedek

Jeden z mnoha pokusů udělat film ve stylu filmu Dobrý ročník. A tento pokus je slabý. Navzdory pěkné krajině je film prostě studený. Určité dějové momenty jsou zkratkovité, další děj se zase vleče. Se "zápletkou" si taky moc nepohráli. To už by i říznutí červenou knihovnou vyznělo líp, něž tato švédsko-dánská romantika. ()

klukluka

Italům se film o tom, jak je teprve Dánové museli naučit vařit, asi líbit nebude, ale já Ital nejsem, a tak se z tohoto malýho, ale milýho filmu můžu těšit. Je to předvídatelný, ale nevtíravý a přirozený, místy hodně dojemný a Toskánsko je skoro tak krásný, jako by snad mělo být součástí České republiky. ()

kersten

Čakala som viac. Podobný príbeh sme tu uz videli s Russelom . Tam sme si užili kopec vína. Tu V hlavnej role sympaťák, na ktorého sa dobre pozeralo, hlavne keď varil. Ale to bolo tak všetko. A na to sa tvorcovia filmu mali zamerať. Veď to bolo v Toskánsku. Víno, olivovy olej, kulinarske lahodky. To všetko som v tomto filme postradala. Ani ten milostný príbeh nenadchol. ()

marhoul

Skandivariace na Dobrý ročník. Zbytečně pomalé, depresívní, myšlenka fajn, krásné lokace i jídla, vařit se ale mohlo víc, otravného klavírku bylo naopak moc. Čardášová princezna mě pobavila, když ve svatebních šatech řešila prudce filosofické, niterné prudy, ale že se v predvečer svého dne vyválela s pupkáčem, nebyl problém žádný. Jinak nic, co bychom ještě neviděli. Dalo se z toho vyrazit víc, přičemž nikterak nevadí, že cosi podobného známe s Russelem Crow a Marion Cotillard. Takových pohodových filmečků není nikdy dost. ()

• Jedná se o první dánský film, jenž byl vydán ve všech jazykových verzích Netflixu. (PaTeXx)