Virus 1.0

• USA One Point O (více)

Počítačovému programátorovi Simonovi se doma objevují podivné balíčky. Každý den jeden. Všechny prázdné. Začíná si z bytu budovat pevnost a podezírat všechny sousedy: správce domu, starého vynálezce, osamělou sestřičku i neurvalce se psem. Jeho strach přerůstá v paranoiu, která mu znemožňuje věnovat se práci. A balíčky přicházejí a přicházejí. Jenže prázdné se jen zdají. Ve skutečnosti jsou plné viru 1.0. (oficiální text distributora)

Tom_Lachtan

Přítulné psychedelické scifi, kterému sice chybí velký rozpočet, nebo divácká přístupnost, ale za to má pár opravdu zajímavých nápadů (ačkoli některé by zcela jistě fungovali víc na papíře, jak již zde bylo řečeno) a taky Ježíše, ehm, teda Jeremyho Sista (v Biblických příbězích je jeho Ježíš Božs..éé, skvělý). Vrněl jsem blahem při pozorování temnočisté atmosféry a pronikání mezi psychotické figurky obyvatel domu (krom toho je onen dům i vizuálně dosti zajímavý a s dobrým hudebnězvukovým podkresem), snad jen škoda, že v některých pasážích není děj více doslovný a tvůrci se nevyvarovali chyb, nebo některé děje více nedotáhly. Největší chyba však je, že jsem evidentně jeden z mála, kterým se to líbilo, takže existuje dost reálná šance, že se vám bude Virus 1.0 líbit asi jako plastická operace nosní přepážky bez narkózy, pomocí plastové vidličky s jedním ulomeným hrotem, Takže.... Proč sakra vůbec něco píšu? ♪♫ " Haleluja, to je lůza.. " ♪♫ ()

EdaS

Virus mi hodně připomíná Cronenberga, který se taky spíš než o vývoj příběhu zajímá o změny psychiky hlavních postav. Vizuální stránka je výtečná, ještě lepší je snaha tvůrců přenést na diváka pocity hlavního hrdiny - paranoia, deprese, klaustrofobie, špatný fyzický stav - nic pro slabé nátury. P.S. Srovnávání s Lynchem jsou mimo mísu... ()

petero

Áno. Pre počítačových bláznov a paranoikov, čo vyjdú z bytu iba keď už majú umrieť od hladu, to musí byť celkom slušný nárez. Pre mňa je to len ďalší nedotiahnutý príbeh (možno v tom je jeho čaro), ktorý len približne nahliadne (ako hlavná postava) do príbytkov svojich čudných susedov. Všetci sú tu nejakým spôsobom divný (čomu zodpovedá obsadenie hercov), absolútne nič sa nevysvetlí a príbeh skončí keď to najmenej očakávate. Trošku nudne podané. Atmosférou mi to pripomínalo Pí alebo Cube Zero (príbeh sa odohráva v jednom dome), ktoré sú o dosť zaujímavejšie. ()

novoten

Tenhle virus vodí za nos a vůbec se tím netají. Ba co víc, na konci všeho nepodá sebemenší smysluplné rozuzlení. Z filmu je tak ve výsledku nestravitelná podivnost, která má sice slibný námět, pár neotřelých nápadů (kurýr, pornočipy, mikrobrouci), ale jako celek se nevyvedla. Dal bych ruku do ohně za to, že scénář vznikl z nějaké amatérské sci-fi povídky, protože na papíře by evidentně fungoval parádně. Z filmu se ale stal protivný paskvil. ()

igi B.

Těžko uchopitelná lahůdka, jako stvořená pro milovníky bizarních depresivních fikcí, kde nepotřebujete špetku vědy pro uvědomění, že v tomhle světě měli byste se mít na pozoru před čerstvými přáteli, čerstvým mlékem z firmy Farmy - a přitom zcela opominuli zásadní dopady toho, jaký vliv na vaši bytostnou schránu může mít taková COLA500... ;-) I když nakonec je to stejně zase všechno jinak a jinak to ani nemohlo být... Skvělý vizuální styl filmu umocňují chladné (ne)herecké výkony a hudební plochy a zvuky dokreslující atmosféru fatální marnosti, osamocení a úzkosti, před kterými není úniku... Tenhle film není na jedno shlédnutí, tenhle film není na popcornové odzívnutí, tenhle film je na dlouhou temnou noc v horečkách, bolesti a strachu ze slzavého rána, které přinese konec a vysvobození, na které už není potřeba žádný lék... ()

• Jeff Renfore a Martein Thorsson si v kategorii nejlepší scénář odnesli cenu AQCC, kterou jim udělil filmový festival Fant-Asia v Kanadě. (Terva)
  • Deborah Kara Unger získala na festivalu fantasy filmů v Malaze cenu pro nejlepší herečku. (Terva)
  • Adam, hlava robota, byl dabován dvěma herci, Udo Kierem a Jeremy Sistem. (Cheeker)