Kdo vlastně žije v Norsku, v této na první pohled úplně dokonalé zemi? Odpověď na tuto otázku můžete najít v překvapujícím filmu vyprávějícím osm příběhů inspirovaných osmi politickými stranami, které napsalo šest scenáristů a natočilo devět režisérů. Vše se odehrává během magických čtyřiadvaceti hodin před norskými volbami při benzinové pumpě, jež patří jistému Lassemu. Toto místo je jakýsi mikrokosmos, reprezentující celou norskou společnost: v této řídce osídlené zemi velkých vzdáleností se každý, kdo chce volit, musí zastavit pro benzin a natankovat. Lasse si sice vydělává na živobytí prodejem benzinu, ve skutečnosti by ale chtěl být pilotem. Teď ho však čeká neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin... Absurdní komedie o maličkostech a jejich obrovských důsledcích. (oficiální text distributora)

987Castiel

Veľmi sympatické dielo, severania vedia točiť aj iný žáner ako krimi, v ktorom sú špičkou sveta. Sledujeme príbehy rôznych ľudí, ktorým zjavne niečo v živote chýba. Treba vidieť... o komédiu sa nejedná, možno to tak vyzerá zo začiatku ale zdanie klame a myšlienka je hlbšia. Najviac som si užil pieseň starých pánov a okolitú prírodu. ()

Agamo

Těžko hodnotitelný snímek, pro mě zprvu ne příliš oslňující - průměr, nicméně poslední části jsou geniální a myslím, že to vcelku nakonec tvoří zvláštní, leč pozoruhodné představení o lidech, kteří nežijí v Číně, ale mrznou v Norsku a chystají se volit. Komedie to není, ale na konci jsem měl radost ze života, i z toho že lidi jsou různí, a to v Norsku, u nás, i v Číně, tak to má být. Po tomhle filmu zkusím sbalit holku na hrníček s pokémonem a hodně dobře si rozmyslím, až půjdu v 80 s kámošema trampovat, zda vytahovat mladé klisničky z bažiny.. PS: dobré vědět, koho by ti lidé chtěli volit - viz komentář od Qasa ;-) ()

Vairon

K názorům, že je to těžko popsatelný film, se ochotně přidávám, toto dílo je totiž něco naprosto JINÉ, než všechno, co jsem zatím viděl. :) ()

josmart

Čekal jsem dokument o Číně a dočkal se něčeho nesrovnatelně zajímavějšího. Krátké epizodky lidí, jež spojovalo pouze to, že se zastavili u Lasseho benzínové pumpy. Příběhy ze života, jejichž vážnost si uvědomíte práve díky tomu, že jsou prezentovány skandinávsky absurdním humorem. ()

Jurcekk

Trochu som v tom plával, titulky v úvode príbehov som mal nezrozumitelné. Nechytal som sa na alegoričnosť príbehov. Niktoré skeče boli fajn.Iné nie. Videl som aj lepšie nórske kvasikomedie. ()

lorette

Skutočne si myslíte, že viete, čo znamená "väčšina?" Osem príbehov - osem rôznych ľudských osudov, ktoré spája jediné a to benzínová pumpa na okraji lesa. Každá z týchto poviedok hovorí o tom, čo chce alebo aká je "väčšina" ľudí. Následne je však toto tvrdenie vyvrátené alebo potvrdené a pri niektorých častiach nie je jednoznačné ani jedno ani druhé. Všetko však napokon dobre dopadne , hoci záver poslednej poviedky mi pripadal celkom drastický. Najviac sa mi páčila scéna so slepým dievčatkom, ktoré na pokarhanie, že väčšine ľudí by sa nepáčilo, čo spravilo, odpovedalo: "Väčšina ľudí ale žije v Číne."... Folk flest bor i kina je úsmevný nórsky snímok, pri ktorom si môžete pohodlne oddýchnuť a len zľahka zafilozofovať o živote. ()

Tobias_Sin

Tak po 10 minutách jsem to chtěl vypnout a nedokoukat. Potom se z toho z lehka vyklubal zajímavý počin, který bych přirovnal k filmu Na sever. Mentalita lidí, žijící na severu je dána prostředím a je to vidět i na jejich filmové tvorbě. Komediální prvky se střídají s tragédií. Nejvíce mě zaujal příběh staříků.. síla.. ()

Martazoe

Poetiku takových filmů bohužel nedokážu moc ocenit. Film mě nijak zvlášť nebavil, i když musím uznat, že zápletky většiny povídek byly opravdu povedené. ()

Tereza11

Průšvih je že toho moc o politických stranách v Norsku nevím, ale i přesto mě příběhy zaujaly, nejvíce asi slepá malá holčička co vybírá peníze pro slepé děti v Africe a pak si místo toho jde nakoupit sladkosti :-) ()

TylerD.

"Co je tady k přemýšlení?" Co povídka, to výborná hláška. Silné, úsměvé i smutné. Seveřani tyhle příběhy o obyčejných lidech umí nejlíp na světě. To, že jsem některé povídky nepobral budu přisuzovat tomu, že v nich byl podle popisu politický kontext, který jde mimo mě u nás, na tož ve Skandinávii :) ()