Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá americká vysokoškolská studentka se tajně vydává do Norska, aby vypátrala své rodinné kořeny. Byla nalezena jako nemluvně na hřbitově s obráceným křížem na krku. Teenagerka se vydává po této stopě a pomocí satanského symbolu se dostává stále blíže k pravdě. Její pátrání však ztěžují noční můry a vidiny, které ji neustále nabádají k útěku, dokud ještě není pozdě. (Vertigo International)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (23)

bourec 

všechny recenze uživatele

Vždycky jsem u vytržení, když si někdo přečte v popisku slovo horor, a čeká, že budou lítat střeva. Tohle je chladnej severskej thriller ( a trochu drama), kterej mě osobně hodně bavil. Sympatická hlavní hrdinka pátrá po svejch rodičích. Je to opředený tajemstvím, zahalený do severský mlhy. A příběh slušně graduje. Líbilo. A chválím. 80%. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Tam za velkou louží, otázky jí souží. Byla matka kořistí, kterou oheň očistí?“ Potvrzeno, krev není voda a geny tu nejsou pro srandu králíkům. OKÉNKO LABORATOŘE: [][] Výsledek testů DNA: Hunter je na 99% ze Skandinávie! A na 100% koza sánská (neplést se sámskou), čili prolhaná a blbá blondýna, která chudákovi adoptivnímu tátovi věší bulíky na černý nos. To má za to, že se jí ujal. „Už jsem se ubytovala na koleji... Už chodím na přednášky... Nemůžu ti zavolat, máme moc učení...“ A přitom se na koleji ani nezapsala a místo do školy jela rovnou na letiště. [][] Teď se v jakési norské prdeli nalejvá rybím tukem, leze do cizích šuplíků i skříní, kde dědečkovi oprašuje kostlivce, hraje s duchem na „Máš babu!“ a s vilným bratrancem na „Máš choutky?“ Což určitě zní zajímavěji, než vysedávání na nudných přednáškách na univerzitě, při studiu oboru idiocie filmové postavy. Je mi líto, ale iracionální chování Liv způsobilo, že jsem spíš fandil těm náboženským pošukům: „Bacha, zdrhá vám! Hoďte na ni síť! ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Jako horor se Leave určitě nedá brát, ale jako mysteriozní pátrání dívky po své zemřelé matce, jejich severských kořenech a okolnostech smrti je film poměrně solidní záležitost. Vcelku potěší sympatická tvář hlavní postavy a jakési tajemno okolo celé nalezené rodiny, kdy divák cítí, že je něco ve vzduchu a jen čeká na finální odhalení karet a ačkoliv není film nic nadstandartního a nijak silněji se neodkloňuje ze šablony podobných snímků, rozhodně jsem se u něj vyloženě nenudil. Co mi ale zůstává záhadou je, proč se film na sílu opírá do žánru horor, když se zde “duch” objeví jen jednou a ještě k tomu úplně bezvýznamně- Leave by si totiž úplně šikovně vystačil jen s žánrem mysteriozní pátračky a nemusel si hrát na něco, co není. Obstojný průměr, u kterého je škoda, že má jen 10 recenzí a jen 50%, protože by si pozornost běžného diváka pravděpodobně zasloužil. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Utahaná nuda z Norska hrající si na horor přitom s hororem to má pramálo společnýho. Blíž to má spíš dramatu/thrilleru. Tohle pomalý(ale opravdu pomalý) odrývání minulosti mě fakt nebavilo. Těšil jsem se na horor a místo toho jsem dostal hodně nudnej lehce mysteriózní drama/thriller. Tady mě Norové hodně zklamali. Čekal jsem od nich podstatně víc. Měl jsem poslechnou název a od toho snímku raději utéct. Udělal bych líp. Lepší 1hvězda. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Satanismus, black metal, prastaré rodinné klany, křesťanský fundamentalismus, duchové a chladné norské příšeří. Sic každý tento element má již nejméně jednoho svého prvotřídního filmového zástupce, nemusí to hned znamenat, že tu není prostor pro další žánrovku, co s těmito nebo s nějakým z těchto témat bude dobře pracovat. Leave je však šílené neuhlídaná bída už jen v takových těch základních aspektech jako je střih, herectví nebo alespoň vnitřní logika. Jsem přesvědčený, že patálie s duchem byla dodělána až potom, co se zjistilo, že celé to pátrání nezajímavé holky po svých kořenech vůbec nekope, protože tam působí tak nějak zbytečně navíc. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama