Reklama

Reklama

Boží tvorové

  • Velká Británie God's Creatures
Trailer 1

Rybářské městečko na irském pobřeží. Aileen (Emily Watsonová), která pracuje v místní továrně, je nadšená, když se její marnotratný syn Brian (Paul Mescal) nečekaně vrátí domů po dlouhých sedmi letech strávených v zahraničí. (Cinemax)

Recenze (11)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Mateřská láska je bezmezná a častokrát nevidí nebo nechce vidět chyby svých dětí. Obdobných dramat na tohle téma tu bylo nespočet. Takže příběhem(dějem) film nepřekvapí ale rozhodně nenudí. Herecky zahráno skvěle. Perfektní je i kamera a dobře zvolená je i hudba. Vše se odehrává na pobřeží irského pobřežního rybářského městečka což také oceňuji jelikož pro Irsko mám určitou slabost. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Možno až filozofické dielo o tom, ako sa ma človek správať. Je bližšia rodina, alebo morálka? Typické pojednanie pre Cannes. Aj preto sa môže zdať film pomalý, pretože toho deja veľa neponúka, ale za to má svoju atmosféru. Chladnú a špinavú. Možno nudná rodinná dráma, ale herecky to presne zapasovalo. Najmä z Emily Watson je veľká herečka práve preto, že výzorom nemá čo ponúknuť, len nefalšovaným hraním. Na rozdiel od 95% kolegýň. Celkovo ide o film, ktorý jednému môže prísť intenzívny a druhý bude skapínať. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nejde o první film, který se zabývá dilematem rodiče zda se zachovat správně a nebo bránit svoje dítě a jakkoliv tady není nic vyloženě špatně - herci hrají velmi dobře, prostředí je stejně tak přitažlivé jako bezútěšné a technická stránka je ok - příběh mě za celou dobu nedokázal vtáhnout natolik aby na mě měl jakýkoliv emocionální dopad. Na jedno podívání ok, nicméně v paměti neuvízne...50% ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Chovám ustrice už desať rokov. Spočítala som ich všetky. Bolo ich presne 30365. Po zhliadnutí tohto filmu som usúdila, že je taký nudný, že som nevedomky počítala ustrice, ktoré sa tam objavili. Bolo ich presne 365. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Návrat syna, o kterém dlouho nikdo nic nevěděl,zamíchá se životem v rybářském městečku.Radikálně.Matka ,která  chce pomoci.A syn ,který o pomoc ani nestojí.A přitom nemá ani na pivo.Bylo by jim všem bez toho zmetka líp. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Vždycky to dost skřípe, když prosté lidi z továren hraje národní kulturní elita s alespoň průměrným vzděláním. Zejména v ženských rolích tak nevidíme dělnice, i když se jejich představitelky snažně naučiliy texty včetně sem tam povinné vulgarity a podobně naučeně předstírají nihilismus zkrachovalců. Příběh patří k těm, v nichž se prd rozebírá hodinu a zatímco by všichni mohli najít konstruktivní řešení, odpuštění a východiska, utápějí se v bezradných negativních emocích, kterými se nechávají dobrovolně vtahovat do stále hlubších propastí. ()

ink flo 

všechny recenze uživatele

Depresivně plíživé a navlhlé A24 drama o zkažených ústřicích a synech, na kterém je kromě hereckého výkonu Emily Watson a pěkné kamery nejvýraznější hudba, díky které celou dobu mylně čekáte, že se z vody vynoří Lochnesská nestvůra. Jinými slovy forma zvítězila nad průměrným obsahem. ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Bezútěšné drama z rybářské vesnice, jediným světlem je to na konci cigaret. Rezignovanost stejně ponurá jako sychravé počasí. Nejsilnější je soundtrack, vytvářející nervní atmosféru až neodpovodající intenzitě děje, který nedokáže vtáhnout, jak by měl a tak zásadním dojmem zůstává právě ona až otravná bezútěšnost. Herci hrají skvěle, atmosféra je asi přesně, jak režisér chtěl, ale nestačí to, abych mohl film doporučit. ()

jarmil8 

všechny recenze uživatele

Z velké části hodně rozvláčné vyprávění, ke konci se zaměří více na matku (skvělá Emily Watson) a její proměnu od instinktivní ochranu potomka po jakési prozření. Bohužel vyústění je absurdní. Je to ženský film, mužské postavy jsou buď negativní nebo nevýrazné. ()

Reklama

Reklama